شهید جهانگیر رشیدی

نام پدر : هاشم

تاریخ تولد : ۱۳۳۶/۰۱/۰۱

تاریخ شهادت : ۱۳۶۴/۱۱/۲۳

محل تولد : بندر گناوه

محل شهادت : فاو

آرامگاه : گناوه

_______________________________________________________________________________________________

زندگی نامه شهید

شهید جهانگیر رشیدی فرزند هاشم در تاریخ ۱۳۳۶/۱/۱ در خانواده مذهبی در شهر گناوه متولد شد او تحصیلات خود را تا سطح دیپلم در شهر گناوه با موفقیت به پایان رسانید و شغل معلمی را انتخاب نمود.

شهید رشیدی جوانی بشاش و خوش خلق و مهربان وصال بود و در میان اقوام و دوستان این چنین مشهور بود

او امید آینده خانواده بود پشتیبان امام (ره) و ولایت فقیه و رهبری بود به امام (ره) عشق می‌ورزید و در صحنه انقلاب بطور فعال شرکت می‌کرد خدمات ارزشمند او در هئیت هفت نفری واگذاری زمین شهرداری و در آموزش و پرورش مشهور است و زبانزد عام و خاص بود .

شهید چندین بار داوطلبانه در جبهه های حق علیه باطل شرکت نمود و در مرحله آخر در عملیات پیروزمندانه والفجر ۸ فتح فاو شرکت نمود و در تاریخ ۱۳۶۴/۱۱/۲۳ به آرزوی دیرینه خود شهادت در راه خدا نائل گشت و مزد خود را از خدای خود گرفت . روحش شاد و راهش پر رهرو باد

_______________________________________________________________________________________________

وصیت نامه شهید

این وصیت نامه ای که این عزیزان می‌نویسند مطالعه کنید پنجاه سال عبادت کرده‌اید .
امام خمینی

با عرض ادب به پیشگاه مقدس امام زمان (عج) و نایب بر حقش رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی و با نثار خالصانه‌ترین تهیات به ارواح پر‌فتوح شهدا از صدر اسلام تا انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و با سلام و درود بر معلولین و مجروحین انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و امت شهید پرور .

با سلام به پدر و مادر بزرگوارم که حق زیادی بر گردن این بنده حقیر دارند لازم دانستم مطالبی را متذکر شوم شاید بنده هم لیاقت شهادت و جان دادن در راه خدا را پیدا کردم .
ای امت شهید پرور و همیشه در صحنه که با کمک‌های بی دریغ خود جبهه‌ها را گرم نگه داشته‌اید همیشه گوش به فرمان امام امت باشید و رهنمودهای او را مدنظر و آویزه گوش خود قرار دهید و خدایی نکرده نکند روزی از خط امام فاصله گیرید که آن روز دشمن خوشحال خواهد شد.

پس از پیروزی نهایی مستضعفین بر آمریکای جهان‌خوار و شوروی جنایت کار به رزم بی امان خود ادامه دهید و به منافقین و ایادی داخلیشان که هدفشان ضربه زدن به اسلام و انقلاب اسلامی است مجال فرصت ندهید و تا نابودی آنها سلاح خود را بر زمین نگذارید .

و مسئولین سعی ‌کنند که خدمتگزاران صدیق و دل سوز برای اسلام و مسلمین باشند و تا آنجایی که می‌توانند مستضعفین را راضی نگهدارند که این مستضعفین هستند که تاکنون این انقلاب را بر روی چنگ خود نگه داشته‌اند

در ضمن خواهران و برادران بزرگوار نیز از دولت جمهوری اسلامی که در گیر جنگ است توقع بی جا نداشته باشید از پدر و مادر بزرگوارم خواهش می‌کنم این بنده حقیر را ببخشید و این وصیت را از فرزند خود قبول کنید .

کسانی که با اسلام و انقلاب میانه خوبی ندارند به هیچ عنوان به منزلتان راه ندهید حتی اگر از نزدیکان شما باشند و صبر و استقامت پیشه کنید .

از خواهران و برادران بزرگوار خواهش می کنم مرا ببخشید و اگر از این بنده حقیر ناراحتی دارند به بزرگواری خودشان مرا ببخشند .

در پایان یکی از آرزوهایم این بود که تا آخرین قطره خونم را به پیکر اسلام تزریق نمایم بعد از هر نماز این دعا را فراموش نکنید .

( خدایا ، خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار)

بازدیدها: 9