شهيد جهانگیر رشیدی

نام پدر : هاشم

تاريخ تولد : ۱۳۳۶/۰۱/۰۱

تاريخ شهادت : ۱۳۶۴/۱۱/۲۳

محل تولد : بندر گناوه

محل شهادت : فاو

آرامگاه : گناوه

_______________________________________________________________________________________________

زندگی نامه شهید

شهيد جهانگير رشيدي فرزند هاشم در تاريخ ۱۳۳۶/۱/۱ در خانواده مذهبي در شهر گناوه متولد شد او تحصيلات خود را تا سطح ديپلم در شهر گناوه با موفقيت به پايان رسانيد و شغل معلمي را انتخاب نمود.

شهيد رشيدي جواني بشاش و خوش خلق و مهربان وصال بود و در ميان اقوام و دوستان اين چنين مشهور بود

او اميد آينده خانواده بود پشتيبان امام (ره) و ولايت فقيه و رهبري بود به امام (ره) عشق مي‌ورزيد و در صحنه انقلاب بطور فعال شركت مي‌كرد خدمات ارزشمند او در هئيت هفت نفري واگذاري زمين شهرداري و در آموزش و پرورش مشهور است و زبانزد عام و خاص بود .

شهید چندين بار داوطلبانه در جبهه هاي حق عليه باطل شركت نمود و در مرحله آخر در عمليات پيروزمندانه والفجر ۸ فتح فاو شركت نمود و در تاريخ ۱۳۶۴/۱۱/۲۳ به آرزوي ديرينه خود شهادت در راه خدا نائل گشت و مزد خود را از خداي خود گرفت . روحش شاد و راهش پر رهرو باد

_______________________________________________________________________________________________

وصیت نامه شهید

اين وصيت نامه اي كه اين عزيزان مي‌نويسند مطالعه كنيد پنجاه سال عبادت كرده‌ايد .
امام خميني

با عرض ادب به پيشگاه مقدس امام زمان (عج) و نايب بر حقش رهبر كبير انقلاب اسلامي امام خميني و با نثار خالصانه‌ترين تهيات به ارواح پر‌فتوح شهدا از صدر اسلام تا انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي و با سلام و درود بر معلولين و مجروحين انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي و امت شهيد پرور .

با سلام به پدر و مادر بزرگوارم كه حق زيادي بر گردن اين بنده حقير دارند لازم دانستم مطالبي را متذكر شوم شايد بنده هم لياقت شهادت و جان دادن در راه خدا را پيدا كردم .
اي امت شهيد پرور و هميشه در صحنه كه با كمك‌هاي بي دريغ خود جبهه‌ها را گرم نگه داشته‌ايد هميشه گوش به فرمان امام امت باشيد و رهنمودهاي او را مدنظر و آويزه گوش خود قرار دهيد و خدايي نكرده نكند روزي از خط امام فاصله گيريد كه آن روز دشمن خوشحال خواهد شد.

پس از پيروزي نهايي مستضعفين بر آمريكاي جهان‌خوار و شوروي جنايت كار به رزم بي امان خود ادامه دهيد و به منافقين و ايادي داخليشان كه هدفشان ضربه زدن به اسلام و انقلاب اسلامي است مجال فرصت ندهيد و تا نابودي آنها سلاح خود را بر زمين نگذاريد .

و مسئولين سعي ‌كنند كه خدمتگزاران صديق و دل سوز براي اسلام و مسلمين باشند و تا آنجايی كه مي‌توانند مستضعفين را راضي نگهدارند كه اين مستضعفين هستند كه تاكنون اين انقلاب را بر روي چنگ خود نگه داشته‌اند

در ضمن خواهران و برادران بزرگوار نيز از دولت جمهوري اسلامي كه در گير جنگ است توقع بي جا نداشته باشيد از پدر و مادر بزرگوارم خواهش مي‌كنم اين بنده حقير را ببخشيد و اين وصيت را از فرزند خود قبول كنيد .

كساني كه با اسلام و انقلاب ميانه خوبي ندارند به هيچ عنوان به منزلتان راه ندهيد حتي اگر از نزديكان شما باشند و صبر و استقامت پيشه كنيد .

از خواهران و برادران بزرگوار خواهش مي كنم مرا ببخشيد و اگر از اين بنده حقير ناراحتي دارند به بزرگواري خودشان مرا ببخشند .

در پايان يكي از آرزوهايم اين بود كه تا آخرين قطره خونم را به پيكر اسلام تزريق نمايم بعد از هر نماز اين دعا را فراموش نكنيد .

( خدايا ، خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار)