شهید جمشید رستمی

نام پدر : مصیب

تاریخ تولد : ۱۳۴۴/۸/۱۵

تاریخ شهادت ۱۳۶۵/۱۰/۱۹

محل تولد : بندر گناوه

محل شهادت : شلمچه

آرامگاه : گناوه

_________________________________________________________________________________________________

زندگی نامه شهید

شهید جمشید رستمی فرزند مصیب در آبان ماه ۱۳۴۴ در یک خانواده مذهبی در شهرستان گناوه دیده به جهان گشود و از بدو تولد در کنار خانواده ای مذهبی پرورش یافتند .

وی از همان کودکی علاقه خاصی به مسائل دینی نماز و روز داشت او دوران ابتدائی و راهنمایی را در شهرستان گناوه به اتمام رسانیده و چون علاقه خاصی به مسائل دینی داشت تصمیم گرفت به حوزه علمیه قم رفته و درس طلبگی بخواند

دروس حوزه را در حوزه علمیه قم تا سطح معالم و لمعه ادامه داده و به فرمان رهبر کبیر انقلاب حضرت امام (ره) لبیک گفته و از همانجا از طریق بسیج به جبهه‌های جنگ اعزام گردید

و در جبهه علاوه بر ترویج مسائل دینی و احکام اسلامی دوشادوش رزمندگان اسلام با کفار بعثی می‌جنگید تا اینکه در عملیات بزرگ کربلای ۵ در منطقه شلمچه بر اثر ترکش به ناحیه سر در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۱۹ به آرزوی دیرینه خود شهادت در راه خدا نائل گشت .

پیکر مطهر شهید رستمی در شهرستان گناوه با حضور امت همیشه در صحنه تشییع و در گلزار شهدای گناوه به خاک سپرده شد .

روحش شاد و راهش پر رهرو باد

________________________________________________________________________________________________

خاطرات شهید

۱.خاطره شهید از زبان پدرش :

عنوان خاطره : پیشگویی شهید

شهید قبل از شهادت به فرمانده شان گفته بود که من شهید می‌شوم و از روی ساعتم مرا خواهید شناخت و آن کس که مرا شناخت ، ساعت برای خودش باشد بعد از مدتی که در سنگر بود ، سنگر با خمپاره ای منفجر شد ،

جسد شهید آسیب فراوانی دیده بود و در خرابه سنگر فرو رفته بود تنها چیزی که پیدا بود دستش بود که بیرون از آوار مانده بود و ساعتی نیز روی دستش و همانی شد که خودش پیش بینی کرده بود .

۲.خاطرات شهید از زبان خواهر شهید

عنوان خاطره : کرامات شهید

دختر عموی شهید و شوهرش می خواستند لنجی خریداری کنند شبی که فردایش قرار بود لنج را بخرند ، شهید در خواب دختر عمویش می‌آید و به او می‌گوید آن لنج را نخرید زیرا موتور آن خراب است و فروشنده به شما نگفته است .

فردای آن روز که برای خریداری لنج رفتند ، وقتی به موتورش نگاه کردند دیدند سوراخ است و دیگر آن را نخریدند

و امثال این خاطره برای ما یاد آور این است که شهدا زنده هستند و هیچ وقت از بین ما نمی روند و یاد و خاطره آنها تا ابد جاوید خواهد ماند .

 

بازدیدها: 7