شهیدعلی کشاورز

نام پدر :عباس

تاریخ تولد :۱۳۳۸/۰۶/۰۲

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۲/۲۴

محل تولد :بوشهر

محل شهادت :دشت عباس

آرامگاه :گناوه

_______________________________________________________________________________________________

سوالاتی از خانواده شهید پیرامون زندگی شهید

هم اکنون در خانواده‌ شهید علی کشاورز می‌باشیم و به سخنان خواهر شهید گوش خواهیم دهیم .

۱٫خواهر شما وقتی که خبر شهادت برادرتان را شنید احساسی داشتید ؟

من خیلی خوشحال شدم از اینکه چنین برادری داشته و او را این چنین به اسلام و انقلاب تقدیم کرده‌ام . و شکر خدا رایی می آوردم و حتی یک قطره اشک از چشمانم جاری نشد .

۲ـ  علی چند‌مین فرزند خانه و نیز چند برادر و خواهر بعد از خود دارند ؟

علی چهارمین فرزند خانه بود و سه برادر و دو خواهر بعد از خود دارند .

۳٫اگر ممکن است در مورد میزان تحصیلات برادر و خواهر علی مقداری صحبت کنید ؟

برادر بزرگ وی سواد قرآنی دارد و دیگری تا ششم قدیم و بعدی هم دیپلم و اما هر دو خواهرشان از سواد خواندن و نوشتن محروم می‌باشند .

۴٫ خواهر اگر کلاس نهضت سواد آموزی تشکیل شود شما از آن استقبال می کنید ؟

نمی دانم ـ دوست دارم اما به واسطه کارهای خانه مقداری مشکل است برایم شرکت کردن در این کلاسها  .

۵٫ خواهر علی چند بار به جبهه رفته بودند ؟

قبل از هر چیز باید بگویم که علی قبل از انقلاب بایستی به سربازی می رفت . اما از آنجایی که نفرت و انزجار قلبی به دولت آن وقت داشت به خدمت سربازی نرفت تا اینکه انقلاب پیروز شد و آن وقت گفت اکنون باید به جبهه رفت و به کمک دیگر برادران همسنگر ایمانی خوش جنگید و این بود که صحنه معرفی خود عازم جبهه شدند .

وی حدود هشت ماه در جبهه کردستان به مبارزه پرداختند بعد از آن وی را به شیراز منتقل کردند ، که حدود ۱۰ الی ۲۰ روز در شیراز بودند ولی از آنجایی که روح پر تحرک و پر جوش و خروش او در یک جا آرام نمی گرفت نتوانست در شیراز بماند زیرا می‌گفت باید در جبهه در کنار دیگر برادران خود باشم و بدین خاطر بود که اجازه رفتن به خط مقدم جبهه را نمود که با موافقت برادران مسئول روبرو می شود و مدتی در خط مقدم بر علیه صدامیان کافر جنگید تا اینکه در آخرین لحظات حیاتش با ریختن خون سرخش به زندگی ش پایان می دهد .    ( البته زندگی دنیایی ) .

۶٫ خواهر علی از نظر خصوصیات اخلاقی چگونه بودند ؟

 علی از نظر خصوصیات فردی بی نظیر بود . خیلی خوب بود . هر چه بگویم خوب بود او همیشه به ما می گفت در راهپیماییها و جلسات مذهبی شرکت کنید  شما با دیگر خواهران در تشیع جنازه‌‌‌‌ها کاملا حضور فعال خویش را به اثبات برسانید .

۷٫ خواهر شما چگونه از نحوه شهادت برادرتان مطلع شدید ؟

خبر شهادت برادرم در ساعت ۴ بعد ظهر به برادر بزرگم دادند او شب هنگام به خانه آمده و کاملا ساکت بود و هیچ گونه حرفی با ما نمی زد تا اینکه صبح زودتر از همیشه از خواب بیدار شده و به تمیز کردن حیاط پرداخت ما تعجب زده سوال کردیم برادر چرا چنین می کنی ؟ او در پاسخ به ما می‌گفت چون می خواهم به مسافرت بروم ، و ما چون برای اولین بار این حرکات را از وی دیده بودیم فورا فهمیدم قضیه از چه قرار است این بود که من فوری برگشتم و گفتم نه برادر بگو علی شهید شده . او دیگر بر نخواهد گشت بگو نه حیاط را برای او جارو زده و تمیز می‌کنی . ناگهان قطرات اشکی که در چشمان برادرم حلقه زده بود همچون قطرات درشت باران به روی زمین چکید و گفت آری علی به لقاء الله پیوست . علی رفت و با رفتنش ما را به سوگ نشاند .

۸٫ خواهر شما چه انتظاراتی از امام و یا مقامات مملکتی دارید ؟

ما هیچ انتظاری از آنان نداریم . فقط انتظار ما این است که هر چه زودتر جنگ تمام شده و امنیت سراسر کشور را فرا گرفته و مملکت آرامش خود را حفظ کند .

۹٫ شما چه پیامی به رزمندگان جبهه‌ها و امت حزب الله دارید ؟

پیام ما این است که خداوند انشاء الله توفیقشان دهد . که هر چه زودتر پیروز شوند . همین انشاء الله .

با توفیق و موفقیت هر چه بیشتر به شما خانواده محترم شهید علی کشاورز که چنین روحیه ای داشته و ما را بیش از اندازه نسبت به کارهایمان تشویق می کند.

انشاء الله که پیروز و موفق باشید . در خاتمه پیروزی اماممان آن پیر پر خروش جماران و توفیق رزمندگان را از آن خدای و احد خواهان و خواستاریم .

والسلام

پیروز و موفق باشید

_______________________________________________________________________________________________

وصیت نامه شهید

انا الله و انا الیه راجعون

بنام خدا بنام خداوند درهم کوبنده ستمگران بنام خدای پیغمبر بنام خدای علی بنام خدای حسین آن حسینی که درس شهادت را به من آموخت بنام خدای ابوذر بنام خدای خمینی مردی مجاهد که در مکتب مردی چون حسین درس خودسازی را آموخت و مرا چون نوری روشن براه مستقیم راهنما کرد آن راه که کسانی چون دلاوران رزمنده ایرانی پیمودند و شربت شهادت در راه آزادی میهن خویش نوشیدند خدای به تو پناه آورده و از تو شهادت میطلبم آیا بجز در راه اسلام و دفاع در برابر تجاوز دشمنان اسلام عقیده داشتم .

آیا بجز دفاع از ناموس و مملکت و جان گذشتگی در راه صراط مستقیم عقیده داشتم خدای به تو پناه آورده و از تو شهادت می طلبم آیا از نظر جهانی که آنهم صلاح توست سالم بودم بله مرا کسانی تحت تاثیر قرار داده بودند که پایشان لب گور بود و سنگر به سنگر از خاک میهن دفاع می‌کردند . آیا جایز است دست روی دست نهاده و به فکر پایان قضیه باشند خدای از تو یاری ـ میطلبم که مرا در این راه هدایت نموده و از تو پیروزی اسلام بر کفر می خواهم و اگر با شهید شدن من حکومت الله حکومت مهدی « عج » بر قرار می‌ماند پس هر چه زودتر مرا به این فیض نائل برگردان .

آمین یا رب العالمین

علی کشاورز

 

بازدیدها: 18