زندگی نامه شهید

” و لا تحسبن الذین قتلو فی سبیل الله امواتاً بل احیاء عند ربهم یرزقون ”

شهید ابراهیم کدائی در خانواده ای مستضعف ولی مذهبی در روستای کدائی چشم به جهان گشود و در همان کودکی علاقه خاصی به اسلام داشت و در اکثر مراسمات مذهبی شرکت میکرد و تا جایی که میتوانست دیگران را نیز به این کار تشویق میکرد .

ابراهیم از نظر اخلاقی فردی نمونه بود و رفتار و کردار ابراهیم الگویی برای دیگران بود .

شهید در شش سالگی پا به مدرسه گذاشت و تا کلاس سوم ابتدائی را در آنجا خواند . به علت نبودن مدرسه در روستای کدایی ناچاراً در روستای چهار‌روستایی که سه کیلومتری روستای کدایی واقع است با پای پیاده می‌رفت و کلاس چهارم و پنجم را نیز در آنجا به اتمام رسانید .

دوره راهنمایی را نیز در چهار روستایی به اتمام رسانید اما به علت فقر مالی نتوانست ادامه تحصیلات خود را به اتمام برساند ناچاراً برای کمک به پدر و تامین خرج خانواده تحصیلات خود را رها کرد و شروع به کار کردن نمود .

در اواخر سال ۱۳۶۴ راهی خدمت مقدس سربازی شد و به علت علاقه زیادی که ایشان به سپاه داشت به عنوان پاسدار وظیفه وارد این نهاد شد و دوره آموزشی را در کرمان گذراند

با تمام شدن دوران آموزشی راهی جبهه نبرد حق علیه باطل شد . و در چندین عملیات از جمله والفجر ۸ در فاو شرکت نمود و سپس در عملبات کربلای ۴ که قایقران بود شرکت نمود.

شهید تا آخرین قطره خون خود بر طبق اعتقادات مقدسش عمل نمود و فرمان امامش را لبیک گفت و در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۴ به لقاء‌الله پیوست و به آرزوی دیرینه‌اش رسید

روحش شاد و راهش پر رهرو باد

بازدیدها: 23