شرح زندگی:
                                                             

     بسم رب الشهدا و الصدیقین

شهادت یك رستگاری بزرگ است .
” امام خمینی”

در تاریخ ۲۴/۹/۱۳۴۰در روستای بهمنیاری در خانواده فقیر و مذهبی طفلی بدنیا آمد كه نام الله‌داد را بر او نهادند از طفولیت حس خدا شناسی در او وجود داشت و این حس باعث میشد كه او را به خدا و اسلام علاقه‌مند كند زندگی او به همین منوال ادامه داشت تا به سن ده سالگی رسید .

در آن سن و سال هم به مدرسه میرفت و هم طبق زندگی روستایی به كشاورزی و دامداری مشغول بود و در امرار و معاش به خانواده كمك میكرد . در گیرودار وقوع انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی و از همان ابتدای تشكیل بسیج مستضعفین ، در همان روستایی كه به دنیا آمده بود به عضویت بسیج درآمد .

چون كم ، كم بزرگ شده و به مردی با ایمان تبدیل گشته بود ، اهالی وی را به عضویت رسمی شورای محل برگزیدند در همین اثنا بود كه به خدمت مقدس سربازی پای نهاد و فعالانه در حالی كه در جبهه‌های جنوب خدمت میكرد ، آن را به پایان رساند .

شهید قبل و بعد از انقلاب اسلامی شخصی فعال و مبارزه و ضد رژیم ستم شاهی بود . به عنوان نمونه ، در سال ۱۳۵۲ كه به دعوت روستا یكی از روحانیون مبارزه جهت ارشاد مردم و امور دینی به روستا پا گذاشته بود و تا سال ۱۳۵۷ در آنجا سكونت داشت ، توسط ژاندارمری محل تهدید شد كه یا آنجا را ترك كند و یا او را دستگیر خواهند كرد . در همین حال شهید الله‌داد بود كه به نمایندگی از طرف اهالی روستا به پاسگاه ژاندارمری گفت ما از شما وحشتی نداریم اگر چه همه شما به روستا هجوم بیاورید .

شهید بعد از خدمت مقدس سربازی به عنوان عضو رسمی وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گناوه گردید و یكی از افرادی بود كه تا زمان شهادت ، اكثر اوقات خویش را در جبهه‌ها بسر می‌برد

وی در واحد مهندسی رزمی سپاه در جبهه‌های فاو و جزایر مجنون خدمات شایانی به جنگ تحمیلی كرده است . در اواخر عمر پربركتش نیز در پست سنگر سازان بی سنگر فعالت می‌نمود ، تا اینكه در تاریخ ۱۲/۴/۶۶ هنگام انجام وظیفه مقدس خویش ، در شلمچه بدرجه رفیع شهادت نائل گردید .