شرح زندگی:
                                                             

     بسم رب الشهدا و الصدیقین

شهادت یک رستگاری بزرگ است .
” امام خمینی”

در تاریخ ۲۴/۹/۱۳۴۰در روستای بهمنیاری در خانواده فقیر و مذهبی طفلی بدنیا آمد که نام الله‌داد را بر او نهادند از طفولیت حس خدا شناسی در او وجود داشت و این حس باعث میشد که او را به خدا و اسلام علاقه‌مند کند زندگی او به همین منوال ادامه داشت تا به سن ده سالگی رسید .

در آن سن و سال هم به مدرسه میرفت و هم طبق زندگی روستایی به کشاورزی و دامداری مشغول بود و در امرار و معاش به خانواده کمک میکرد . در گیرودار وقوع انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی و از همان ابتدای تشکیل بسیج مستضعفین ، در همان روستایی که به دنیا آمده بود به عضویت بسیج درآمد .

چون کم ، کم بزرگ شده و به مردی با ایمان تبدیل گشته بود ، اهالی وی را به عضویت رسمی شورای محل برگزیدند در همین اثنا بود که به خدمت مقدس سربازی پای نهاد و فعالانه در حالی که در جبهه‌های جنوب خدمت میکرد ، آن را به پایان رساند .

شهید قبل و بعد از انقلاب اسلامی شخصی فعال و مبارزه و ضد رژیم ستم شاهی بود . به عنوان نمونه ، در سال ۱۳۵۲ که به دعوت روستا یکی از روحانیون مبارزه جهت ارشاد مردم و امور دینی به روستا پا گذاشته بود و تا سال ۱۳۵۷ در آنجا سکونت داشت ، توسط ژاندارمری محل تهدید شد که یا آنجا را ترک کند و یا او را دستگیر خواهند کرد . در همین حال شهید الله‌داد بود که به نمایندگی از طرف اهالی روستا به پاسگاه ژاندارمری گفت ما از شما وحشتی نداریم اگر چه همه شما به روستا هجوم بیاورید .

شهید بعد از خدمت مقدس سربازی به عنوان عضو رسمی وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گناوه گردید و یکی از افرادی بود که تا زمان شهادت ، اکثر اوقات خویش را در جبهه‌ها بسر می‌برد

وی در واحد مهندسی رزمی سپاه در جبهه‌های فاو و جزایر مجنون خدمات شایانی به جنگ تحمیلی کرده است . در اواخر عمر پربرکتش نیز در پست سنگر سازان بی سنگر فعالت می‌نمود ، تا اینکه در تاریخ ۱۲/۴/۶۶ هنگام انجام وظیفه مقدس خویش ، در شلمچه بدرجه رفیع شهادت نائل گردید .

بازدیدها: 17