شرح زندگي :

شهید بهروز بهروزي در سال ۱۳۴۳ در يك خانواده متوسط مذهبي در شهرستان گناوه متولد شد و از همان كودكي گرايش شديدي به مذهب داشت و با وجود كامل فساد در جامعه آن زمان وي در كلاسهاي مذهبي از قبيل :

قران ـ اصول اعتقادي و … كه توسط طلاب اعزامي در مسجد جامع گناوه و ديگر جاها برگزار مي‌شد شركت مي‌نمود و از همان اول اخلاق و رفتار بسيار خوبي با دوستانش به خصوص در خانواده داشت .

در سن ۶ سالگي در دبستان شروع به تحصيل نمود و در همان دوران ابتدايي پدرش را از دست داد ولي با وجود عدم سرپرستي پدر فردي بسيار خوب و مذهبي در دامن مادر بزرگ شد و مجبور شد كه از همان سنين كودكي در كنار درس مشغول به كار شود و در گرماي تابستان گناوه  هميشه به كار و فعاليت مشغول بود . تا اينكه انقلاب اسلامي به رهبري امام خميني اوج گرفت و فعاليتهاي او هم شروع شد شبها به شعار نوشتن روي ديوار  و پخش اعلاميه‌ها و روزها در تظاهرات بر عليه رژيم ستم شاهي شركت مي‌نمود.

 تا اينكه انقلاب پيروز شد شبها را پاس نگهبانی مي‌داد و روزها به مخالفت رژيم منفور. در بدو تشكيل بسيج به عضويت آن درآمد و مراقبت از انقلاب اسلامي را بر عهده گرفت و در مدرسه هم يكی از افراد فعال انجمن اسلامي بود و مرتب در قسمت علوم اسلامي و مشغول یاد گرفتن و ياد دادن به دانش‌آموزان بود تا آنكه جنگ تحميلي شروع شد و در حمله  طريق القدس شركت نمود و پس از كسب پيروزي به شهر برگشت ولي بنتوانست تحمل دوري جبهه را بنمايد و دوباره به ميدان جنگ رهسپار گرديد و در شوش با ديگر همرزمان در حمله فتح‌المبين شركت نمود و در تاريخ ۱۳۶۱/۱/۲ به آرزوي ديرينه‌اش كه همان پيوستن به لقاء الله بود رسيد .

 

——————————————————————————————————————————————