شرح زندگی :

شهید بهروز بهروزی در سال ۱۳۴۳ در یک خانواده متوسط مذهبی در شهرستان گناوه متولد شد و از همان کودکی گرایش شدیدی به مذهب داشت و با وجود کامل فساد در جامعه آن زمان وی در کلاسهای مذهبی از قبیل :

قران ـ اصول اعتقادی و … که توسط طلاب اعزامی در مسجد جامع گناوه و دیگر جاها برگزار می‌شد شرکت می‌نمود و از همان اول اخلاق و رفتار بسیار خوبی با دوستانش به خصوص در خانواده داشت .

در سن ۶ سالگی در دبستان شروع به تحصیل نمود و در همان دوران ابتدایی پدرش را از دست داد ولی با وجود عدم سرپرستی پدر فردی بسیار خوب و مذهبی در دامن مادر بزرگ شد و مجبور شد که از همان سنین کودکی در کنار درس مشغول به کار شود و در گرمای تابستان گناوه  همیشه به کار و فعالیت مشغول بود . تا اینکه انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی اوج گرفت و فعالیتهای او هم شروع شد شبها به شعار نوشتن روی دیوار  و پخش اعلامیه‌ها و روزها در تظاهرات بر علیه رژیم ستم شاهی شرکت می‌نمود.

 تا اینکه انقلاب پیروز شد شبها را پاس نگهبانی می‌داد و روزها به مخالفت رژیم منفور. در بدو تشکیل بسیج به عضویت آن درآمد و مراقبت از انقلاب اسلامی را بر عهده گرفت و در مدرسه هم یکی از افراد فعال انجمن اسلامی بود و مرتب در قسمت علوم اسلامی و مشغول یاد گرفتن و یاد دادن به دانش‌آموزان بود تا آنکه جنگ تحمیلی شروع شد و در حمله  طریق القدس شرکت نمود و پس از کسب پیروزی به شهر برگشت ولی بنتوانست تحمل دوری جبهه را بنماید و دوباره به میدان جنگ رهسپار گردید و در شوش با دیگر همرزمان در حمله فتح‌المبین شرکت نمود و در تاریخ ۱۳۶۱/۱/۲ به آرزوی دیرینه‌اش که همان پیوستن به لقاء الله بود رسید .

 

——————————————————————————————————————————————

 

بازدیدها: 24