شرح زندگی :

 

شهید جمشید برزگر در سال ۱۳۳۶ در قریه چهار‌برج در خانواده‌ای متوسط و مذهبی چشم به جهان گشود . در سن ۶ سالگی وارد دبستان شد و تحصیلات ابتدائی خود را آغاز کرد و به علت نامساعد بودن وضع اقتصادی زندگی تا کلاس چهارم ابتدائی در روستای چهار برج از توابع بندر‌ریگ از شهرستان ‌گناوه بیشتر نتوانست درس بخواند . وی جهت امرار معاش به کارهای گوناگون با مزد ناچیز می پرداخت . از زمره کسانی بود که طعم کار و تلاش طاقت‌ فرسا را چشیده بود و رنج محرومان را به خوبی لمس کرده بود .وی پس از دو سال خدمت سربازی با خانواده به روستای چهار‌روستائی آمدند و در منزلی محقر به زندگی خود ادامه دادند .

 

شهید جمشید زمانی که خود را شناخت هرگز از عبادت خدا کوتاهی نکرد و همیشه در مراسم عزاداری و شب زنده داری شرکت می‌نمود و در همین اوایل بود که مقدمات شکل گیری انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام بزرگوارمان آغاز گردید و وی با درخشیدن اولین شعله های تابناک انقلاب اسلامی در آسمان تاریک و فضای سیاه ایران و طلوع آزادی فعالیتهای خود را شروع با شرکت فعال  در راهپیمایی‌ها و پخش اعلامیه‌های امام  ، دین خود را به اسلام عزیز ادا کرد .

 

شهید برزگر پس از پیروزی انقلاب و تاسیس بسیج مستضعفان در بسیج چهار روستایی ثبت نام نمود وهمچنان به فعالیتهای خود ادامه داد پس از خدمات فراوانی که در سطح بسیج انجام داد داوطلبانه به جبهه اعزام گردید و مدت ۳ ماه در جبهه حق عیله باطل با بعثیون کافر جنگید و در عملیات طریق‌القدس بستان و عملیات فتح‌المبین  شرکت نمود و بعد از اتمام ماموریت به چهار روستایی آمد و به فعالیتهای پشت جبهه ادامه داد .

 

 شهید جمشید باز هم عاشق جبهه شد و برای سومین بار به جبهه‌ها اعزام شد که پس از گذشت ۲۰ روز در تاریخ ۱۳۶۲/۲/۱۸ در منطقه زبیدات به لقاء الله پیوست .

 

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد

___________________________________________________________________________________

بازدیدها: 10