شرح زندگي :

 

شهيد جمشيد برزگر در سال ۱۳۳۶ در قريه چهار‌برج در خانواده‌اي متوسط و مذهبي چشم به جهان گشود . در سن ۶ سالگي وارد دبستان شد و تحصيلات ابتدائي خود را آغاز كرد و به علت نامساعد بودن وضع اقتصادی زندگي تا كلاس چهارم ابتدائي در روستاي چهار برج از توابع بندر‌ريگ از شهرستان ‌گناوه بیشتر نتوانست درس بخواند . وی جهت امرار معاش به كارهاي گوناگون با مزد ناچيز می پرداخت . از زمره كساني بود كه طعم كار و تلاش طاقت‌ فرسا را چشيده بود و رنج محرومان را به خوبي لمس كرده بود .وي پس از دو سال خدمت سربازي با خانواده به روستاي چهار‌روستائي آمدند و در منزلي محقر به زندگي خود ادامه دادند .

 

شهيد جمشيد زماني كه خود را شناخت هرگز از عبادت خدا كوتاهي نكرد و هميشه در مراسم عزاداري و شب زنده داري شركت مي‌نمود و در همين اوايل بود كه مقدمات شکل گیری انقلاب اسلامي ايران به رهبري امام بزرگوارمان آغاز گرديد و وی با درخشيدن اولين شعله هاي تابناك انقلاب اسلامي در آسمان تاريك و فضاي سياه ايران و طلوع آزادي فعاليتهاي خود را شروع با شركت فعال  در راهپيمايي‌ها و پخش اعلاميه‌هاي امام  ، دين خود را به اسلام عزيز ادا كرد .

 

شهيد برزگر پس از پيروزي انقلاب و تاسيس بسيج مستضعفان در بسيج چهار روستايي ثبت نام نمود وهمچنان به فعاليتهاي خود ادامه داد پس از خدمات فراواني كه در سطح بسيج انجام داد داوطلبانه به جبهه اعزام گرديد و مدت ۳ ماه در جبهه حق عيله باطل با بعثيون كافر جنگيد و در عمليات طريق‌القدس بستان و عمليات فتح‌المبين  شركت نمود و بعد از اتمام ماموريت به چهار روستايي آمد و به فعاليتهاي پشت جبهه ادامه داد .

 

 شهيد جمشيد باز هم عاشق جبهه شد و براي سومين بار به جبهه‌ها اعزام شد كه پس از گذشت ۲۰ روز در تاريخ ۱۳۶۲/۲/۱۸ در منطقه زبیدات به لقاء الله پيوست .

 

يادش گرامي و راهش پر رهرو باد

___________________________________________________________________________________