زندگی نامه شهید

شهید جواد فروتن در سال ۱۳۴۱ در شهر گناوه دیده به جهان گشود در یک محیط آکنده از صمیمیت زندگی را آغاز نمود . حرکت و رفتار وی در دوران کودکی حکایت از شکل گیری شخصیتی بزرگ در آینده را نوید می داد.

به بیان مادرش جواد از ۵ سالگی نماز می‌خواند و از کودکی سعی در شناخت محیط اطراف خود را داشت در دوران دبستان و راهنمایی از تمام امکاناتی که جهت تکاملش بسوی الله برای وی مقدور بود یاری می‌جست و یکی از دانش‌آموزان ممتاز مدرسه خود بود .

دوران متوسطه را در دبیرستان طالقانی در رشته فرهنگ و ادب گذراند و سعی در تحقیق پیرامون قرآن و فرهنگ قرآنی داشت.

همواره یکی از چهره‌های فعال مدرسه بود و با هجرت و شهادتش درس بزرگ توحید را به همسالانش آموخت. اخلاق حسنه جواد آینه تمام نمای دوستان و رفیقانش بود .

هر کس حتی با جواد در سلام و تعارف هم آشنایی داشته باشد هیچ گاه نمی‌تواند سیرتش و سیمای خوبش را از یاد برد ـ خضوع جواد انسان را شرمگین می‌ساخت . در زندگی اجتماعی سعی در کمک به برادران و خواهران دینی‌اش می‌نمود.

بارها با پول بدست آمده از دسترنج کارگریش کتابهای داستان می خرید و به بچه‌ها هدیه می‌کرد ـ تابستانها بعد از فراغت از درس و مشق به کارگری می‌پرداخت و پس از پرداخت خمس و زکات پولش به زیارت امام رضا (ع) مشرف می‌شد و قلب پاکش را در زلال اقیانوس توحید شستشو می‌داد .

به بیان یکی از برادران همراهش در سفرهای مشهد یک لحظه از وقت گرانبهایش را بیخود صرف نمی‌نمود و همیشه در مجالس و تکایای مذهبی حضور پیدا می‌کرد و در تابستان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تمامی رمضان را در صفوف تظاهرات خونین علیه رژیم شاه گذراند .

بازدیدها: 2