زندگی نامه شهید

شهيد تباشير در سال۱۳۴۰ در خانواده‌اي مسلمان ولي بي‌بضاعت در روستاي فخرآوري چشم به جهان گشود . دوران كودكي خود را بر اثر قحطي سال پي در پي كنار خانواده خود در اروند كنار از توابع شهر آبادان گذرانيد پس از چند سال به زادگاه به زادگاه خويش بازگشت در سن ۶ سالگي وارد مدرسه شد .

رفتار و اخلاق وي به حدي خوب بود كه مورد تعريف دانش‌آموزان و مردم روستا قرار گرفته بود . سال اول و دوم راهنمايي را در روستاي محمد صالحي به اتمام رساند و سرانجام براي سال سوم راهنمايي در شهرستان گناوه مدرسه شبانه  ثبت نام كرد و به تحصيل مشغول شد در انقلاب نقش فعالي داشت در صف اول تظاهرات كنندگان قرار مي‌گرفت با تاسيس بسيج عضو اين ستاد مقدس شد .

سرانجام در تاريخ ۱۳۶۰/۰۹/۱۴ به جبهه حق عليه باطل در بستان و تنگه چزابه شتافت پس از سه ماه به خانه برگشت . اين بار حيدر به كلي عوض شده بود ، نيمه‌هاي شب برمي‌خاست و به خواندن نماز شب مي‌پرداخت سرانجام در دومين بار كه به جبهه اعزام شد ساعت ۷:۳۰ روز شنبه ۱۳۶۱/۰۲/۰۱ در حالي كه در كنار كانال در جبهه شوش دانيال با تفنگ خود مشغول تيراندازي بود تركش خمپاره به كتف چپش اصابت نمود و قلبش از كار افتاد و به لقاء الله پيوست .

«روحش شاد و راهش مستدام باد»