شهید خداخواست علیزاده

نام پدر :محمد

تاريخ تولد :۱۳۴۳/۰۶/۰۳

تاريخ شهادت :۱۳۶۲/۰۹/۰۱

محل تولد :گناوه

محل شهادت :مريوان

آرامگاه :گناوه

_______________________________________________________________________________________________

زندگی نامه شهید

بسم رب الشهداء و الصديقين

پس از درود به رهبر كبير انقلاب مقدس اسلامي ، زندگي‌نامه شهيد بزرگوار خداخواست عليزاده تا روز شهادت آن مرحوم مطالبي چند كه گفته مي‌شود بسي قابل نظر است . شهيد محترم خداخواست عليزاده در سال ۱۳۴۳ در روستاي محروم به نام بهمنياري غربي متولد شد . تا هفت سالگي به همه فقر و محروميت آن روستاي دور افتاده و فقر خانوادگي زندگي را آنجا گذراند سپس با خانواده خود به شهرستان گناوه هجرت نمود  و در همين سال وارد يكي از دبستانهاي شهر گرديد از همان دوران فقر و محروميت منطقه را حس كرد تا اينكه دوره ابتدايي را با موفقيت به پايان رسانيد و وارد مدرسه راهنمايي شد هر روز كه مي‌گذشت شهيد خداخواست به فقر محروميت منطقه و ظلم و فساد طاغوت بيشتر آشنا مي‌شد و چون خود را در خانواده‌اي محروم متولد و پرورش شده بود درد مردم شهر و محرومين را خوب حس و درك مي‌كرد و از اين نظر در تبليغ و آگاهي مردم عليه حكومت غير قانوني و فاسد طاغوت برآمده و با وجود سختيها و مشكلات زياد از خدمت به اسلام و دين محمدي فرو گذار نكرد و هميشه براي رشد و آگاهي مردم نسبت به اسلام تبليغ مي‌كرد . هميشه در مدرسه و در خانه و هر كجا كه مي‌رفت سخنش اين بود كه بايد اسلام را نجات داد و در سايه اسلام مردم را بايد نجات داد .

وقتي كه به مدرسه مي‌رفت جهت اگاهي بيشتر دوستان به تبليغ عليه حكومت ننگين پهلوي مي‌پرداخت تا اينكه دوره راهنمايي را به اتمام رسانيد و وارد دبيرستان شد و در آن موقع آگاهي مردم نسبت به حكومت طاغوت به اوج خود رسيده بود اما شهيد خداخواست يك لحظه از تبليغات عليه رژيم منفور پهلوي غفلت نمي‌كرد و در راهپيماييها و شعار نويسي بطور فعال شركت مي‌كرد تا اينكه انقلاب مقدس اسلامي به رهبري عظيم الشأن اسلامي امام خميني به پيروزي رسيد با تشكيل بسيج مستضعفين در شهرستان گناوه جهت خدمت هر چه بيشتر به اسلام و انقلاب خونبارش به عضويت بسيج درآمد و هميشه مي‌فرمود :

كه من بايد به جبهه بروم تا جهاد كنم و آزادي بگيرم و پرچم پرافتخار نهضت حسين (ع) را در خون خويش بكارم و نداي هل من ناصر ينصرني امام امت را لبيك گويم و در حقيقت مي‌داشت ديگر طاقت نياورد و به جبهه حق عليه باطل شتافت و جهاد نمود تا راه حق و حقيقت به لقاء الله رفت و بسوي محبوبش شتافت  .

روحش شاد و راهش مستدام

_______________________________________________________________________________________________

وصیت نامه شهید

بنام الله پاسدار حرمت خون شهيدان

با درود به رهبر كبير انقلاب اسلامي ايران . امام امت خميني بت شكن و با درود به روان پاك گلگون كفنان راه حق از آدم تا خادم و از تا حسين و از حسين تا امام خميني .

اكنون كه مي‌رود تا نهال نوين نهضت اسلامي پا گيرد و درخت‌ رهايي و آزادگي دسته از خون شهيدان به شكوفه نشيند دست آمريكاي جنايت كاراز آستين صدام تكريتي بدر آمد و جنگ تحميلي كه سه سال از آنها مي‌گذرد بر امت شهيد پرور و مسلمان ايران تحميل شد بر خود لازم و ملزم دانستم كه به نداي هل من ناصر ينصرني امام خود پاسخ گويم و بسوي ديار عشق .

 براي مبارزه و مجاهده با خصم زبون حركت كنم تا شايد توانسته باشم دين خود را به انقلاب اسلامي و مكتب قرآن ادا كرده باشيم اگر شده باشد با ايثار جان باشد كه جان ناقابل دادن و سعادت قابل دار خريدن سعادت است از براي ما جوانان مسلمان .

اكنون كه من روانه سوي كربلا پر خون حسين در مرزهاي ايران اسلامي مي‌باشم هدفم الله مكتبم قرآن و رهبرم روح خدا خميني بت شكن مي‌باشد و با اين سه مي‌روم تا آزادي بگيرم و جهاد كنم و پرچم نهضت حسين را در خون خويش بكارم و عاشورا را بار ديگر واقعيت بخشم و درد مسلمانان جهان را نعره زنم و نداي مظلوميت حسين را در كربلاي ايران بر رهبري قائد بزرگ و امام لبيك گفته باشم .

 آري برادران عزيز من هم مثل دیگردوستان در پشت جبهه، شبانه روز، براي پيشبرد اهداف مقدس انقلاب اسلامي تلاش مي‌كنم . اين پيام را به شما دارم كه هر چه داريم از امام هست و مبادا امام را تنها گذاريم  زيرا امام نعمتي است الهي كه خداوند تبارك تعالي به ما عنايت كرده كه بايد قدر اين نعمت الهي را به اين و فقط در خط او حركت كنيم كه همان خط سرخ حسين مي‌باشد و اسلام به اميد پيروزي رزمندگان در جبهه حق در برابر كفر و سلامتي و طول عمر براي رهبر كبير انقلاب امام خميني .

خداخواست عليزاده