زندگی نامه شهید

شهید سید فخرالدین موسوی فرزند سید بزرگ در تاریخ یکم فروردین ۱۳۴۲ در خانواده‌ای مذهبی از تبار جد بزرگوارش حضرت محمد (ص) و جده‌اش حضرت زهرا (س) متولد گردید.

از همان دوران کودکی فردی دشمن ستیز بود و هیچ گاه تن به ذلت نمی‌داد وی که چهارمین فرزند خانواده بود در سن ۶ سالگی راهی مدرسه گردید و حتی در ایام تحصیل چه در مدرسه چه خارج از مدرسه با زورگویان به مبارزه بر می‌خواست .

شهید نزد دوستان خود چنان عزت داشت که آنها حتی یک لحظه تحمل دوریش را نداشتند . وی تا سال دوم راهنمایی بیشتر به تحصیل ادامه نداد و پس از آن در امر امرار معاش و خرج خانواده پدر را یاری می‌نمود

دائما برادران خود را نصیحت می‌کرد و آنان را هدایت می‌کرد سرانجام وقت سربازی فرا رسید

او که داوطلبانه عازم خدمت سربازی بود در تاریخ ۱۳۶۱/۹/۱۸ با خداحافظی از دوستان زادگاهش گناوه را به قصد اصفهان ترک گفت و در مرکز آموزشی اصفهان دوره های نظامی را فرا گرفت .

وقتی که نامه برای دوستان یا خانواده‌اش می‌نوشت نامه‌هایش حاکی از عشق به خدا و اسلام و امام بزرگوار بود و نامه‌هایش حاوی درس برای دوستانش بود.

شهید پس از سه ماه آموزش در آن دیار سرانجام در تاریخ ۱۳۶۲/۱/۲۳ بطور داوطلبانه به ندای هل من ناصر ینصرنی حسین زمانش لبیک گفت و اصفهان را به قصد ارومیه ترک گفت تا در آنجا با دشمنان اسلام به مبارزه بپردازد.

مدت ۹ ماه در آنجا خدمت نمود و در این ایام دو بار به مرخصی آمد و بار آخرش که آمده بود نزد دوستان چنان مهر دیگر داشت که یک لحظه‌ وی را ترک نمی‌کردند.

سرانجام وی در تاریخ ۱۳۶۲/۱۰/۱۱ در حین انجام ماموریت توسط کمین ضد انقلاب ناجوانمردانه مورد حمله قرار گرفته و به جد بزرگوارش حضرت خاتم الانبیاء و سرور آزادگان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) پیوست و با شهادتش درس بزرگی به دیگر دوستان و بازماندگان و همقطارانش داد

روحش شاد و راهش مستدام باد

بازدیدها: 6