شهید شهریار ارجمند

نام پدر : علی باز

تاریخ تولد : ۱۳۳۳/۰۳/۱۲

تاریخ شهادت : ۱۳۶۱/۰۱/۰۲

محل تولد : گناوه 

محل شهادت :دشت عباس

آرامگاه : مال محمود

————————————————————————————————————————————————————–

شرح زندگی :

شهید شهریار ارجمند در روستای مال محمود دیده به جهان گشود.  در یک خانواده فقیر و روستایی زندگی میکرد .در سن شش سالگی پدرش او را به مدرسه گذاشت و در روستای چهار محال دوره پنجم ابتدایی را به پایان رسانید و برای سال ششم دبستان به گناوه رفت و بر اثر فقر و تنگدستی نتوانست تحصیل خود را ادامه دهد و مجبور شد که شروع به کار کند ، اولین روز و سال کار شهید شهریار ارجمند در سن ۱۳ سالگی شروع شد و در جزیره خارگ به مدت ۳ سال کار کرد تا بتواند خرجی زندگی خود و خانواده‌اش را به حد امکان برساند .

بعد از برگشت از جزیره خارگ ازدواج کرد که ثمره آن ۲ پسر و ۳ دختر  می‌باشد و بعد از ازدواج مجددا به جزیره خارگ جهت کار عزیمت کرد و بعد از مدت یک سال کار در جزیره خارگ به استان بوشهر آمد و در شرکت آلمانی به مدت ۲ سال کار کرد  . انقلاب شروع شد و ایشان تنها کسی بودند که در تظاهرات بر علیه رژیم منحوس پهلوی شرکت می‌نمود و شعارهای ضد طاغوت را با جمعی از دوستان خود که همفکر او بودند میداد تا زمانی که این شرکت تعطیل شد و شهید خود را با انقلاب وقف داد تا بتواند خدمتی به اسلام عزیز نماید و تنها عقیده شهید همین بود و همیشه در راه خیر پیشقدم بود تا زمانی که فرمان امام صادر شد که باید همه ملت بسیج شوند ودر جبهه‌های نبرد علیه ضد علیه باطل اسلام را یاری کنند .

او اولین کسی بود که توانست دوستان خود را جهت این کار آماده سازد و با یک گروه چند نفری به برازجان حرکت نمودند و تشکیل پرونده دادند و او در این موقعیت خیلی عاشق بود که هر چه زودتر پرونده تشکیل و به جبهه اعزام شوند. بعد از مدتی پرونده‌های ایشان تکمیل و به گناوه آورده شد و از سپاه گناوه خواسته شد که هر چه زودتر برای آماده شدن و نشان دادن دوره‌های نظامی به این روستا بیایند و برادران را آشنا به اسلحه و دوره‌های نظامی نمایند  و دوره‌های نظامی هم توسط یکی از برادران شهید ( نصرالله خزائی) یاد داده شد و بعد از یادگیری سلاح از طرف سپاه گناوه برای اولین بار شهریارارجمند و بهرام تافته به جبهه اعزام شدند

بعد از بازگشت از طرف بسیج به نگهبانی در گمرک  مشغول شد و پس از مدتی تصمیم به رفتن به جبهه  گرفت و راهی را انتخاب نمود که راه تمام افراد مومن و متعهد به اسلام بود تا اینکه بعد از ۴۰ روز در جبهه شوش در حمله شب عید ۱۳۶۱/۱/۱شرکت نمودند.

آنها یک گروه فدایی تشکیل دادند و بنام صف شکن به جلو رفتند .در این نوبت دوم که عازم جبهه شدند شهید شهریار ارجمند و شهید مرادی و بهرام تافته همسفر شدند تا اینکه در عملیات فتح‌المبین   ارجمند و مرادی شهید شدند و تافته همسفر آنها زخمی شد وقتی سوال می‌شود از پدر و مادر شهید که شما راضی بودید فرزندتان به جبهه برود در جواب می‌گفتند که باعث افتخار ماست که چنین فرزندی را تحویل جامعه اسلامی دادیم و برای ما کمال افتخار و سعادتمندی است و به قول امام که فرمود ملتی که شهادت برای او سعادت است و پیروز است ، و هیچ وقت نگران آن نیستم که چرا فرزند عزیزم را از دست داده‌ام و این برای ما ننگ است که بگوییم چرا فرزندمان شهید شد .

خودش این راه و هدف را  مشخص کرده بود و خودش این راه را انتخاب کرد و رفت تا به لقاء الله پیوست . برای ما بسی افتخار و کمال و سعادتمندی است که فرزند عزیزی را در این راه هدیه داده‌ایم . این راهی است که همه کس موفق به رفتنش نمی‌شوند چون برای امت اسلام و حفاظت از انقلاب اسلامی بود و این شهید برای دوستان و اقوام خاطراتی بس فراموش نشدنی دارد چون تا این شهید زنده بود اخلاق او اسلامی و رفتارش همچون استادش حسین (ع) بود چون او این را در مکتب اسلام آموخته بود و همیشه کلمه شهید بر زبان او جاری بود و بالاخره هم به آرزویش رسید

«والسلام علی عباد الله الصالحین و السلام علی من التبع المهدی »

«روحش شاد یادش گرامی باد»

————————————————————————————————————————————————————–

بازدیدها: 5