شهید شهریار ارجمند

نام پدر : علی باز

تاریخ تولد : ۱۳۳/۰۳/۱۲

تاریخ شهادت : ۱۳۶۱/۰۱/۰۲

محل تولد : گناوه 

محل شهادت :دشت عباس

آرامگاه : مال محمود

————————————————————————————————————————————————————–

شرح زندگي :

شهید شهريار ارجمند در روستاي مال محمود ديده به جهان گشود.  در يك خانواده فقير و روستايي زندگی میکرد .در سن شش سالگي پدرش او را به مدرسه گذاشت و در روستاي چهار محال دوره پنجم ابتدايي را به پايان رسانيد و براي سال ششم دبستان به گناوه رفت و بر اثر فقر و تنگدستي نتوانست تحصيل خود را ادامه دهد و مجبور شد كه شروع به كار كند ، اولين روز و سال كار شهيد شهريار ارجمند در سن ۱۳ سالگي شروع شد و در جزيره خارگ به مدت ۳ سال كار كرد تا بتواند خرجي زندگي خود و خانواده‌اش را به حد امكان برساند .

بعد از برگشت از جزيره خارگ ازدواج كرد كه ثمره آن ۲ پسر و ۳ دختر  مي‌باشد و بعد از ازدواج مجددا به جزيره خارگ جهت كار عزيمت كرد و بعد از مدت يك سال كار در جزيره خارگ به استان بوشهر آمد و در شركت آلماني به مدت ۲ سال كار كرد  . انقلاب شروع شد و ايشان تنها كسي بودند كه در تظاهرات بر عليه رژيم منحوس پهلوي شركت مي‌نمود و شعارهاي ضد طاغوت را با جمعي از دوستان خود كه همفكر او بودند ميداد تا زماني كه اين شركت تعطيل شد و شهيد خود را با انقلاب وقف داد تا بتواند خدمتي به اسلام عزيز نمايد و تنها عقيده شهيد همين بود و هميشه در راه خير پيشقدم بود تا زماني كه فرمان امام صادر شد كه بايد همه ملت بسيج شوند ودر جبهه‌هاي نبرد عليه ضد عليه باطل اسلام را ياري كنند .

او اولين كسي بود كه توانست دوستان خود را جهت اين كار آماده سازد و با يك گروه چند نفري به برازجان حركت نمودند و تشكيل پرونده دادند و او در اين موقعيت خیلی عاشق بود كه هر چه زودتر پرونده تشكيل و به جبهه اعزام شوند. بعد از مدتي پرونده‌هاي ايشان تكميل و به گناوه آورده شد و از سپاه گناوه خواسته شد كه هر چه زودتر براي آماده شدن و نشان دادن دوره‌هاي نظامي به اين روستا بيايند و برادران را آشنا به اسلحه و دوره‌هاي نظامي نمايند  و دوره‌هاي نظامي هم توسط يكي از برادران شهيد ( نصرالله خزائي) ياد داده شد و بعد از يادگيري سلاح از طرف سپاه گناوه براي اولين بار شهریارارجمند و بهرام تافته به جبهه اعزام شدند

بعد از بازگشت از طرف بسيج به نگهباني در گمرك  مشغول شد و پس از مدتي تصميم به رفتن به جبهه  گرفت و راهي را انتخاب نمود كه راه تمام افراد مومن و متعهد به اسلام بود تا اينكه بعد از ۴۰ روز در جبهه شوش در حمله شب عيد ۱۳۶۱/۱/۱شرکت نمودند.

آنها يك گروه فدايي تشكيل دادند و بنام صف شكن به جلو رفتند .در اين نوبت دوم كه عازم جبهه شدند شهيد شهريار ارجمند و شهيد مرادي و بهرام تافته همسفر شدند تا اينكه در عملیات فتح‌المبين   ارجمند و مرادي شهيد شدند و تافته همسفر آنها زخمي شد وقتي سوال مي‌شود از پدر و مادر شهيد كه شما راضي بوديد فرزندتان به جبهه برود در جواب مي‌گفتند كه باعث افتخار ماست كه چنين فرزندي را تحويل جامعه اسلامي داديم و براي ما كمال افتخار و سعادتمندی است و به قول امام كه فرمود ملتي كه شهادت براي او سعادت است و پيروز است ، و هيچ وقت نگران آن نيستم كه چرا فرزند عزيزم را از دست داده‌ام و اين براي ما ننگ است كه بگوييم چرا فرزندمان شهيد شد .

خودش اين راه و هدف را  مشخص كرده بود و خودش اين راه را انتخاب كرد و رفت تا به لقاء الله پيوست . براي ما بسي افتخار و كمال و سعادتمندي است كه فرزند عزيزي را در اين راه هديه داده‌ايم . اين راهي است كه همه كس موفق به رفتنش نمي‌شوند چون براي امت اسلام و حفاظت از انقلاب اسلامي بود و اين شهيد براي دوستان و اقوام خاطراتي بس فراموش نشدني دارد چون تا اين شهيد زنده بود اخلاق او اسلامي و رفتارش همچون استادش حسين (ع) بود چون او اين را در مكتب اسلام آموخته بود و هميشه كلمه شهيد بر زبان او جاري بود و بالاخره هم به آرزويش رسيد

«والسلام علي عباد الله الصالحين و السلام علي من التبع المهدي »

«روحش شاد يادش گرامي باد»

 

————————————————————————————————————————————————————–

وصیتنامه

سلام و درود به رهبر كبير انقلاب  خميني بت شكن و شهيدان گلگون كفن اسلام

جهاد در راه خدا را پيشه مي‌كنيم چرا ؟

زيرا همانطوري كه مي‌دانيد خداوند متعال جهاد در راه خدا را به صورت فريضه لازم بر هر مسلمان واجب نموده و حقيقت آن را چنان مورد تاكيد قرار داده كه از آن هيچگونه گريزي نيست و در مورد آن (شهيدان) بزرگترين تشويقها را نموده و ثواب مجاهدين و شهيدان را از ثواب ساير عبادات بالاتر قرار داده و اما هيچ كس نمي‌تواند مقام و پاداش مجاهدين را بدست آورد .

ما بسيجیان راه خدا قاطعانه و دليرانه و علي گونه مي‌جنگيم و شهادت را پيشه كرده‌ايم و آن را افتخاري بزرگ مي‌دانيم چرا كه هدف داريم.

هدف رسيدن به الله و پيام من  به ملت شريف ايران اين است كه رهبر عزيز و گرانقيمت را تنها نگذارند و به نداي پيامبر گونه آن لبيك گويند و با ضد انقلاب و جهانخواران شرق و غرب قاطعانه مبارزه كنند .

 

برادر حقير شما

 شهريار ارجمند از مال محمود

 

————————————————————————————————————————————————————–