وصیتنامه

 

بسم رب الشهداء والصدیقین

 

اين وصيت نامه هایي كه اين عزيزان مي نويسند مطالعه كنيد پنجاه سال عبادت كرده‌ايد .   امام خمینی ره

 

إِنَّ اللّهَ عِنْدَهُ عِلْمُ السّاعَةِ وَ یُنَزِّلُ الْغَیْثَ وَ یَعْلَمُ ما فِی الأَرْحامِ وَ ما تَدْرِی نَفْسٌ ما ذا تَکْسِبُ غَداً وَ ما تَدْرِی نَفْسٌ بِأَیِّ أَرْض تَمُوتُ إِنَّ اللّهَ عَلِیمٌ خَبِیرٌ      سوره لقمان :۳۴

 

« آگاهى از زمان قیام قیامت مخصوص خداست، و اوست که باران را نازل مى کند، و آنچه را که در رحم ها (ى مادران) است مى داند، و هیچ کس نمى داند فردا چه به دست مى آورد، و هیچ کس نمى داند در چه سرزمینى مى میرد؟ به درستى که خداوند عالم و آگاه است! »

 

 وصيت نامه‌ام با نام كسي آغاز ميكنم كه زندگي‌ام ، حياتم ، روزيم ، و مرگم بدست اوست و از اينكه مقلد امام خميني هستم بسي مفتخرم و از اينكه به نداي هل من ناصرا ًينصرني كه بار ديگر از نواي دل نواز و شوق بر انگيز روح و روانم امام عزيزم ، جان جانم ، قلبم ، نور چشمم امام خميني بر خواست لبيك گفتم  خوشبخت و خوشحالم ، و اي آنهايي كه دل به دنيا بسته‌ايد و زرق و برق دنيا شما را فريب مي دهد بدانيد كه جاي همه انسانها در دل خاك است

خوب چه بهتر كه تا دور نشده است به خود آييد و به وصف كاروان راهيان كربلاي حسيني بپيونديد به خدا عقب مي‌مانيد . مال دنيا شما را وسوسه نكند و بدانيد كه من آگاهانه با ديدي وسيع  اين راه را انتخاب كرده‌ام و هيچ فشاري در ميان نبود من مي‌توانستم در رفاه و آسايش زندگي كنم ولي آيا در آخرت فقط از آسايش و آرامش و لذايذ دنيا سئوال مي شود ؟

 

و همه شما مي دانيد كه چنين چيزي نيست اولين سوالي كه مي‌كنند اين است كه عمرت را چگونه سپري كرديد كه در پاسخ همه ما شرمنده و سر افكنده هستيم ولي هنوز هم دير نشده مي‌توانيد عمر سپري شده را جبران كنيد . و قلب امام زمان (عج) را از خود شاد نماييد . شما كه خود را كر و لال قلمداد مي كنيد پنبه بي تفاوتي را از گوش خود بيرون آوريد . چقدر زشت است كه به كشور اسلامي حمله شده باشد و ما لاف مسلماني بزنيم و عكس العملي از خود نشان ندهيم  و من بر خود ننگ دانستم كه در خانه بنشينم  و فقط تلويزيون و راديو گوش بگيرم ، كه رزمندگان چه مي كنند .

تا توان دارم مي‌جنگم و نمي‌گذارم كه زير دست و پاي يك آدم خدا نشناس برويم . مي‌جنگم چون فرزند جنگم ، مي‌جنگم چون علي جنگيد مي‌جنگم چون حسينم جنگيد ميجنگم چون كشورم در حال جنگ است و من كه از فرزندان علي ابن ابي طالب رشيد تر نيستم شهادت كه نزد علي (ع) از شير پستان مادر شيرين تر است آدم بايد از معني اين جمله مولاي متقيان بفهمد كه بسي اندرزها در آن نهفته است و من معناي اين جمله را شنيدم و راهش را پيمودم .

 

___________________________________________________________________________________