زندگی نامه شهید

(برخی از مومنین بزرگ مردانی هستند که به عهدی که با خدا بستند کاملاً وفا کردند تا به راه خدا شهید شدند  و برخی به انتظار فیض شهادت مقاومت کرده هیچ خود را تغییر ندادند .)

سوره الاحزاب آیه ۲۲ 

شهید عبدالحسن سنگور‌زاده در سال ۱۳۴۳ در شهر خرمشهر (کوتشیخ) منطقه رویس چشم به جهان گشود . و تحصیلات ابتدائی را در آن شهر سپری کرد و تحصیلات راهنمایی را نیز در آن جا به اتمام رساند و در آن دور از زمان بود که انقلاب حرکات خود را شروع کرده بود . و شهید نقش عمده ای را در آن مقطع از زمان ایفا می‌کرد .

پس از پیروزی انقلاب و تشکیل جهاد سازندگی خرمشهر وی با کوشش تمام و سعی فراوان حدود یک سال در آن نهاد نو بنیاد شروع به فعالیت کار کرد با شروع جنگ تحمیلی و تشکیل بنیاد امور مهاجرین جنگ وی جهت خدمت به مهاجرین به این ارگان پیوست با سعی شبانه روزی حدود یک سال در آن جا خدمت کرد وبا گسترده شدن جنگ تحمیلی جهت شرکت مستقیم در جبهه های حق علیه باطل به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شادگان پیوست و به عنوان عضو رسمی در این ارگان مقدس شروع به خدمت کرده و حدود سه سال از عمر خود را در جبهه های جنگ مشغول نبرد با متجاوزان و بعثیان کافر گذرانده بود . و بعد از چهار سال سعی و کوشش جهت پیشبرد جنگ در عملیات ظفرمند عاشورای چهار در منطقه هور الحویزه به لقاءالله پیوست .

بازدیدها: 3