زندگی نامه شهید

(برخی از مومنین بزرگ مردانی هستند كه به عهدی كه با خدا بستند كاملاً وفا كردند تا به راه خدا شهید شدند  و برخی به انتظار فیض شهادت مقاومت كرده هیچ خود را تغییر ندادند .)

سوره الاحزاب آیه ۲۲ 

شهید عبدالحسن سنگور‌زاده در سال ۱۳۴۳ در شهر خرمشهر (كوتشیخ) منطقه رویس چشم به جهان گشود . و تحصیلات ابتدائی را در آن شهر سپری كرد و تحصیلات راهنمایی را نیز در آن جا به اتمام رساند و در آن دور از زمان بود كه انقلاب حركات خود را شروع كرده بود . و شهید نقش عمده ای را در آن مقطع از زمان ایفا می‌كرد .

پس از پیروزی انقلاب و تشكیل جهاد سازندگی خرمشهر وی با كوشش تمام و سعی فراوان حدود یك سال در آن نهاد نو بنیاد شروع به فعالیت كار كرد با شروع جنگ تحمیلی و تشكیل بنیاد امور مهاجرین جنگ وی جهت خدمت به مهاجرین به این ارگان پیوست با سعی شبانه روزی حدود یك سال در آن جا خدمت كرد وبا گسترده شدن جنگ تحمیلی جهت شركت مستقیم در جبهه های حق علیه باطل به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شادگان پیوست و به عنوان عضو رسمی در این ارگان مقدس شروع به خدمت كرده و حدود سه سال از عمر خود را در جبهه های جنگ مشغول نبرد با متجاوزان و بعثیان كافر گذرانده بود . و بعد از چهار سال سعی و كوشش جهت پیشبرد جنگ در عملیات ظفرمند عاشورای چهار در منطقه هور الحویزه به لقاءالله پیوست .