زندگی نامه شهید

« درخشش قطره قطره خون هر شهید آفتاب را شرمسار می‌سازد »
(شهید مظلوم بهشتی)

« الذین آمنو و هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله باموالهم و انفسهم اعظم درجه عند الله و اولئک هم الفائزون »
(قران کریم سوره توبه آیه۱۹)

« و آنان که به خدا ایمان آوردند ، و از دیار خود هجرت گزیدند و در راه خدا با مال و جانشان جهاد کردند ،‌آنها را نزد خدا مقام بلندی است و آنان رستگاران و سعادتمندان دو عالمند »

شهید عبدالحسین ملک زاده در سال ۱۳۴۸ در روستای شول در خانواده‌ای مذهبی و مستضعف دیده به جهان گشود .

در همان دوران کودکی با فقر و محرومیت آشنا گردید و علاقه به دین و مذهب و عشق به اهل ‌بیت با رگ و پوست و استخوانش در سراسر وجودش جاری شد .

شهید عبدالحسین در سال ۱۳۵۵ جهت کسب علم و دانش مشغول تحصیل شد و تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در زادگاهش گذرانید .

در تابستان ۱۳۶۴ جهت آموزش قرآن به مکتب رفت و قرآن آموخت شهید بزرگوار از نظر اخلاقی نمونه بارز تقوی و متانت بود و در خانواده از تواضع و فروتنی خاصی نسبت به پدر و مادر و بستگان و دوستان برخوردار بود .

از دیگر خصوصیات شهید، شجاعت بی نظیر و حس کنجکاوی و علاقه بیش از حد ایشان به بسیج و جبهه بود .
همین علاقه زیاد باعث گردید تا نتواند آرام بگیرد و با وجود سن کم و با اصرار زیاد ، مسئولین ر ا متقاعد سازد که ایشان را اعزام نمایند .

در تاریخ ۱۳۶۴/۴/۲۶ برای اولین بار عازم جبهه های نور علیه ظلمت گردید و در این ماموریتها فعالیتهای چشمگیری داشت . در سال ۶۵ تحصیلات خود را در هنرستان شهید باهنر آغاز نمود .

در تاریخ ۶۵/۹/۸ برای دومین بار با کاروان حضرت محمد (ص) عازم جبهه‌های حق علیه باطل شد و پس از شرکت در عملیات کربلای ۴ بطور داوطلبانه در عملیات پیروزمند کربلای ۵ بهمراه همرزمانش شرکت نمود

و پس از نبردی دلاورانه و خونین سرانجام در حالیکه دیدار حق و ملاقات با معشوق ، او را بیقرار کرده بود ، با چهره‌ای خونین به ندای حق لبیک گفت و بدیدار حق شتافت .

پیکر مطهرش بعد از گذشت مدت ۱۴۱ روز در بیابانهای گرم منطقه عملیاتی شلمچه با تلاش شبانه روزی با یاران باوفایش در تاریخ ۶۶/۳/۲۳ بدست خانواده‌ رسید و در کنار همرزمان به خون خفته‌اش شهیدان ، یوسف دشتی ، حسین خسروی . محمود احمدی در گلستان شهدای شهرستان گناوه به خاک سپرده شد .

روحش شاد و راهش پر رهرو باد

بازدیدها: 16