شهید عبدالحمید محمدپور

نام پدر :علي

تاريخ تولد :۱۳۴۰/۰۱/۰۵

تاريخ شهادت :۱۳۵۹/۰۷/۰۲

محل تولد :آبادان

محل شهادت :آبادان

آرامگاه:آبادان

_______________________________________________________________________________________________

زندگی نامه شهید

شهيد عبدالحميد محمدپور در سال ۱۳۴۰ در آبادان در خانواده مذهبي و زحمتكش ديده به جهان گشود در سن ۷ سالگي وارد دبستان شد و دوران ابتدايي را در دبستان كيوان گذراند و در سن ۱۲ سالگي با آشنايي عميق او با دين مبين اسلام آغاز شد .

شهید فعاليت سياسي و مذهبي خود را از مسجد سيد ابالقاسم شروع كرد و بانگ الله اكبر اذانش در شهر خموش آبادان طنين افكن بود او هميشه همگام و ياور روحانيت راستين بود همچنین شهيد با پيروزي انقلاب به ارگان انقلابي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي براي خدمت به نسل بپا خواسته و استقرار عيني آرمانش وارد شد .

عبدالحميد كه هميشه تشنه مبارزه و پيكار با عوامل كفر صفت بود،در همان اوايل جنگ وارد صحنه رزم شد و جنگيد ، جنگيد تا آرمانش،مقدس بماند جنگيد تا شب را بكشند .آري عاقبت هر رزمنده‌ي وفادار به توحيد يا كشتن است (جهاد) و يا مردن است (شهادت) و هر دو رستگاري است و او در تاريخ۱۳۵۹/۰۷/۰۲ در كربلاي آبادان دومين را انتخاب كرد و به حد نهايي تكامل (شهادت) رسيد . و در گلزار مطهر شهداي آبادان بخاك سپرده شد .

يادش گرامي ، راهش مستدام و پررهرو باد

_______________________________________________________________________________________________

خاطرات شهید

خاطرات شهيد از زبان برادرش (عبدالمجيد) :‌

۱-۱ ـ عنوان خاطره :‌ عشق به امام خميني

عاشق امام بود عشق خاصي به امام داشت كه از روستايمان براي مراسم استقبال از امام در سال ۵۷ براي مراسم استقبال ۱۲ بهمن به تهران رفت و مدت ۱۵ روز تهران بود و در مراسم استقبال از امام شركت نمود و ما را سفارش مي كرد كه گوش به فرمان امام باشيد و فرمان امام را اطاعت كنيد كه فرمان خداست و در راهپيمايي‌هاي انقلاب حضور فعال داشت و مردم روستا را دعوت به شركت در مراسمات و برنامه هاي انقلاب مي نمود .

۱-۲ ـ عنوان خاطره : نماز اول وقت و اهميت به آن

از كودكي به نماز اهميت خاصي داشت و نمازش را بموقع مي خواند و به واجباتش اهميت مي داد و انجام مي داد و ما را سفارش به انجام واجبات مي‌كرد .