شهید عبدالحمید محمدپور

نام پدر :علی

تاریخ تولد :۱۳۴۰/۰۱/۰۵

تاریخ شهادت :۱۳۵۹/۰۷/۰۲

محل تولد :آبادان

محل شهادت :آبادان

آرامگاه:آبادان

_______________________________________________________________________________________________

زندگی نامه شهید

شهید عبدالحمید محمدپور در سال ۱۳۴۰ در آبادان در خانواده مذهبی و زحمتکش دیده به جهان گشود در سن ۷ سالگی وارد دبستان شد و دوران ابتدایی را در دبستان کیوان گذراند و در سن ۱۲ سالگی با آشنایی عمیق او با دین مبین اسلام آغاز شد .

شهید فعالیت سیاسی و مذهبی خود را از مسجد سید ابالقاسم شروع کرد و بانگ الله اکبر اذانش در شهر خموش آبادان طنین افکن بود او همیشه همگام و یاور روحانیت راستین بود همچنین شهید با پیروزی انقلاب به ارگان انقلابی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای خدمت به نسل بپا خواسته و استقرار عینی آرمانش وارد شد .

عبدالحمید که همیشه تشنه مبارزه و پیکار با عوامل کفر صفت بود،در همان اوایل جنگ وارد صحنه رزم شد و جنگید ، جنگید تا آرمانش،مقدس بماند جنگید تا شب را بکشند .آری عاقبت هر رزمنده‌ی وفادار به توحید یا کشتن است (جهاد) و یا مردن است (شهادت) و هر دو رستگاری است و او در تاریخ۱۳۵۹/۰۷/۰۲ در کربلای آبادان دومین را انتخاب کرد و به حد نهایی تکامل (شهادت) رسید . و در گلزار مطهر شهدای آبادان بخاک سپرده شد .

یادش گرامی ، راهش مستدام و پررهرو باد

_______________________________________________________________________________________________

خاطرات شهید

خاطرات شهید از زبان برادرش (عبدالمجید) :‌

۱-۱ ـ عنوان خاطره :‌ عشق به امام خمینی

عاشق امام بود عشق خاصی به امام داشت که از روستایمان برای مراسم استقبال از امام در سال ۵۷ برای مراسم استقبال ۱۲ بهمن به تهران رفت و مدت ۱۵ روز تهران بود و در مراسم استقبال از امام شرکت نمود و ما را سفارش می کرد که گوش به فرمان امام باشید و فرمان امام را اطاعت کنید که فرمان خداست و در راهپیمایی‌های انقلاب حضور فعال داشت و مردم روستا را دعوت به شرکت در مراسمات و برنامه های انقلاب می نمود .

۱-۲ ـ عنوان خاطره : نماز اول وقت و اهمیت به آن

از کودکی به نماز اهمیت خاصی داشت و نمازش را بموقع می خواند و به واجباتش اهمیت می داد و انجام می داد و ما را سفارش به انجام واجبات می‌کرد .

 

 

 

 

 

بازدیدها: 18