وصیت نامه شهید

وصیت نامه شماره یک

بسم الله الرحمن الرحيم

هم اكنون كه مشغول نوشتن وصيت نامه هستم در اين فكرم كه هيچ كلامي زيباتر از كلام خدا نيست .

به هر حال خيلي بهتر مي‌دانم اصل مطلب را به نام خدا شروع نمايم .

«آنان كه به دين اسلام گرويدند و از وطن هجرت نمودند و در راه خدا جهاد كردند اينان اميدوار و منتظر رحمت خدا باشند كه خدا بر آنها بخشاينده و مهربان است »

سپس با اين اوضاع و احوال ای پدر و مادر و اي برادران و خواهران اي دوستان و آشنايان چه نشسته‌ايد به پا خيزيد و با هر امكاني كه در اختيار داريد جهاد كنيد در راه خدا

جهاد چه در جبهه جنگ حق عليه باطل و چه در پشت جبهه عليه نفس خود . خلاصه يك موقع اينطور نشود كه روزي به حال خود بياييد كه دير شده باشد .

زيرا اينجانب كه ۲۸ سال دارم خيلي پشيمانم كه چرا دير به هوش آمدم و از برادران و خواهران مي‌خواهم كه بعد از هر نماز دعا كنيد براي سلامتي امام و هميشه شعار خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار را فراموش ننماييد

در ضمن به پدر و مادرم بگوييد كه يك قطعه زمين ۲۰ × ۲۰ و با سنگ دارم و يك ماشين سواري، بفروشيد و به دست امام جمعه بدهيد تا به دولت بدهد حتماً يادتان نرود پول ماشين و زمين را به دولت بدهيد ( متشكرم ) .

و هيچ كس براي من لباس سياه نپوشد و گريه نكنند و زن و بچه‌ام را به خدا مي‌سپارم و بعد به پدر و برادرم .

عبدالصمد سهيلي

مورخه : ۱۳۶۱/۲/۲۹

وصیت نامه  شماره ۲

بسم رب الشهداء و الصدیقین

ما از خدا هستيم و بسوي خدا مي‌رويم .

قال رسول الله (ص) :
« اشرف الموت قتل الشهاده »

« يعني شرافتمندترين مرگ شهادت در راه خداست »

رسول خدا چنين فرمود و من نيز پيرو راه ابر مردي چون پيامبرم تا در راه او به شهادت برسم و چند قطره خوني كه در بدن دارم نثار دين و رهبر كنم .

و تو اي برادر و خواهر اي سرباز حسيني ، جانباز خميني تو نيز مثل ديگر شهيدان ، همچون علي اكبر به نداي هل من ناصر حسيني كه از حلقوم پاك خميني بيرون مي‌آيد جواب مثبت بده

و هم اكنون وصيت مي‌كنم كه مقداری پول پس انداز در صندوق قرض الحسنه دارم تا در يك بانك باشد براي بچه‌هايم و از برادرانم انتظار دارم كه دنباله رو شهيدان باشيد و هرگز دست از اسلام و رهبر بر ندارند و امام را تنها نگذارند .

برادرم يك ماشين سواري دارم كه آن را بفروشيد و پول آن را به دولت بدهيد و يا به امام جمعه بدهيد تا به دفتر امام بدهد .

برادر جان زن و بچه‌ام اول به خدا مي‌سپارم و بعد به دست شما و در خاتمه از خانواده‌ام مي‌خواهم كه اگر در راه خدا كشته شدم برايم ناراحت نباشيد كه با ناراحتي شما روحم عذاب مي‌بيند.

اي مادر و خواهر و برادرانم شما بايد افتخار كنيد كه در راه خدا به شهادت رسيدم . و براي مادرم بگوئيد مرا حلال كند . متشكرم

اگر كارگران شركت نفت بدي يا خوبي از من ديدند ببخشند . متشكرم

عبدالصمد سيهلي
۱۳۶۱/۴/۴