وصیت نامه شهید

بسم رب الشهداء و الصدیقین

بنام خداوند بخشنده مهربان ، خدايي كه جان و حيات مي‌بخشد و جان و حيات مي‌ستاند ، زنده مي‌كند و مي‌ميراند . خدايي‌كه آمرزنده است و شديدالعقاب است .

اي خوشا با فرق خونين در لقاء يار رفتن سر جدا ، پيكر جدا بر محفل دلدار رفتن

اكنون كه عازم ميدان نبرد حق عليه باطل هستم ميدان آزمايش مي‌داني كه چه بسا عزيزان عاشق ما براي ديدار معشوق خود رفتند به سوی حق با معشوق خود وصلت كردند و جاودانه با او هستند .

مي‌داني كه ما را به ياد نبردهاي صدر اسلام از اُحُد گرفته تا ميدان كربلا و جانفشاني‌هاي رهبر شهيدان امام حسين مي‌اندازد اكنون كه ياران امام روح الله عازم ميدان است و به نداي هل من ناصر … امام لبيك گفته و مي‌روند تا پوزه آمريكا و شوروي و ديگر نوكران آن را به خاك ذلت بمالند اين جانب نيز بر خود واجب دانسته تا به سهم خود براي اسلام كاري كرده‌ باشم همراه كاروان شدم .

اكنون كه خداوند چنين افتخاري را نصيبم مي‌كند لازم دانستم چند كلمه اي با شما عزيزان با شما سربازان اسلام و ياران امام در ميان بگذارم ، انسان همه جا مي‌تواند براي اسلام و انقلاب خدمت كند ولي بنده تمام راههايي را كه ديگران در آن خدمت مي‌كنند بررسي كردم تنها راهي كه كمي خاطرم را جمع كرد مركزي بود بنام اسلام و انقلاب اسلامي که تاسيس شد .

يعني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي وقتي كه اسم سپاه را مي‌شنوم اشك شوق بر چشمم حلقه مي‌زند از همه چيز دست كشيدم و به دوست پيوستم در سپاه ثبت نام كردم و اكنون با گذرانيدن دوران پر افتخار و فراموش نشدني آموزشي سپاه بايد خود را براي خدمت آماده كرده باشم.

علاقه من به سپاه و انقلاب چيز تازه‌اي نيست من از اوايل انقلاب علاقه بخصوصي به انقلاب و سپاه داشتم و اكنون غصه مي‌خورم كه چرا زودتر اين افتخار نصيبم نشد كه وارد سپاه شوم و فيض بيشتري ببرم دلم مي‌خواست براي مردم ايران و به خصوص مردم شهرم خدمت كنم ولي باز دل خوشم از اينكه اگر تا كنون نتوانسته‌ام براي مردم خدمتي كنم ولي اكنون مي‌روم جبهه آنقدر كوشش مي‌كنم تا لااقل تلافي قسمتي از خدمتم را كرده باشم اگر در اين راه شهيد شدم كه به آرزوي خود رسيده و از ملت تقاضاي بخشش مي‌كنم و اگر حياتي باقي بود هم كه ان شاء الله به خدمت گزاري مرا قبول دارند .

مي‌گويند كه مدتي است در جنوب و غرب ايران بازار معامله داغ است البته بازار معامله مبادله جنس و كالاي فاني دنيا نيست و طرف معامله نيز اشخاص عادي و مختلف نيست بلكه در آنجا طرف معامله كسي است كه احتياج به معامله و مبادله ندارد از همه چيز بي‌نياز است بلكه اين ما هستيم كه به كالاي او محتاج و نياز‌‌‌‌منديم.

بنده چندين بار قصد اين بازار كردم و تصميم گرفتم كه بروم و اين معامله را انجام بدهم ولي توفيق نيافتم ولي اين بار با قلب لبريز از عشق و ايمان به اين معامله مي‌روم اين بار آنقدر مي‌ايستم و چانه ميزنم تا كالاي ناقابل مرا قبول كند من كار ندارم كه او در عوض چه به من خواهد داد او هر چه بدهد نيكو‌ست و از روي عدل است.

منظور من اين است كه او كالاي مرا قبول كند اي برادر و خواهر مسلمان و سلحشور آنجا مبادله جان است مي‌دهند و سعادت هميشگي مي‌خرند آنجا بوي خون است باروت و بانك تكبير است و لا اله الله الا الله آنجا جوانمردي و استقامت است .

اينك وصيتي دارم به شما اي برادر و خواهر مسلمان و شهيد پرور در همه كار‌هايتان خدا را ناظر بدانيد كارهايتان براي خدا باشد اكنون كه جنگ كمي طولاني شده دشمنان اسلام نيز وارد عمل شده و مي‌گويند كه مردم ايران از جنگ و انقلاب خسته شدند

ولي ان شاء الله شما با شركت در نماز جمعه حضور و يكپارچگي خودتان را در صحنه حفظ كنيد و به استكبار جهاني ايّادي او نشان دهيد كه نه تنها مردم ايران خسته نمي شوند بلكه مصمم تر از پيش با امريكا و نوكرانش در منطقه و جهان مبارزه خواهند كرد .

شما هميشه گوش به فرمان امام عزيزمان باشيد فرمان او فرمان امام زمان و فرمان امام زمان فرمان پيامبر و فرمان پيامبر فرمان خدا است خداي نكرده نكند يك لحظه از فرمان امام كه همان فرمان خداست غفلت كنيد و امام را تنها بگذاريد كه دشمن شاد شوند .

دشمنان هميشه در اين فكر بوده‌اند كه مردم را از روحانيت جدا كنند و جداگانه به جان آنها بيفتند ولي ما مي‌گوييم اگر روحانيت نبود اسلام نبود و بر هر فرد مسلمان واجب است كه براي حفظ اسلام از روحانيت اصيل پشتيباني كنند روحانيتي كه در تمام تاريخ رشد انقلابي خود را نشان داده و در واقع اگر او نبود اكنون اسلام به تباهي كشيده شده بود.

اي ملت رزمنده دعاي به جان امام را فراموش نكنيد و هميشه براي رضاي خدا امام را دعا كنيد امام قلب ملت است قلب خودتان را به نور روشن نگهداريد پشت جبهه را محكم داشته باشيد .

همانطور كه قبلا نشان داده‌ايد تا آنجا كه امكان دارد نماز جمعه را ترك نكنيد و سر نمازهايتان براي رزمندگان در جبهه دعا كنيد چون همين دعاهاي شماست كه جبهه‌ها را آنگونه به پيش برده است خانواده شهدا را فراموش نكنيد كه چشم آنها بسوي خدا و شماست .

از پدر و مادرم و خانواده‌ام عاجزانه طلب بخشش مي‌كنم و از آنها مي‌خواهم كه براي رضاي خدا مرا حلال كنند از كليه برادران مي خواهم كه هر چند من برادر بدي براي آنها بوده‌ا‌م آنها به بزرگي و خوبي خودشان مرا ببخشند و حلال كنند .

از كليه قوم و خويشان و دوستان و برادران مسلمان و خواهران مسلمان عاجزانه طلب بخشش مي‌نمايم . پدرم اگر من شهيد شدم فرزندم را با مكتب اسلام آشنا سازيد و هر طور شده او را با قرآن آشنا سازيد و در پايان پيروزي همه شما‌‌ را در كارهايتان از خداي بزرگ آرزو مي‌كنم خداوند اسلام و مسلمين را به اعلا درجه برساند و دشمنان اسلام را خوار و ذليل و نابود كند .

پشت تا‌بوتم اگر شهيد شدم شعار : فيضيه ـ دانشگاه ـ خدايا، خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگه دار ـ مرگ بر امريكا ، شوروي ، صدام ـ الله اكبر ، خميني رهبر را بنویسید.

هر وقت سر قبرم آمديد براي رزمندگان و امام دعا كنيد .

خدايا ، خدايا تا انقلاب مهدي حتي كنار مهدي خميني را نگه دار از عمر ما بكاه به عمر او بيفزا رزمندگان اسلام نصرت عطا بفرما .

و سلام عليكم و رحمت الله و بركاته .