شهید عبدالعزیز مذکوری

نام پدر :علی

تاریخ تولد :۱۳۴۷/۰۷/۰۱

تاریخ شهادت :۱۳۶۲/۰۵/۰۱

محل تولد :بندر ریگ

محل شهادت :حاج عمران

آرامگاه :بندر ریگ

_______________________________________________________________________________________________

زندگی نامه شهید

شهید عبدالعزیز مذکوری فرزند علی در سال ۱۳۴۷ در خانواده‌ مذهبی در بندر ریگ دیده به جهان گشود تحصیلات را تا دوم راهنمائی در مدرسه راهنمایی شهید ملک نیا سپری نمود .

 شهید مذکوری جوانی با ایمان و انقلابی بود او برای دفاع از انقلاب اسلامی و میهن اسلامی شهر و دیار را ترک کرد و عازم جبهه‌های حق علیه باطل شد .

حضور در سنگرهای مقدس جبهه برای او بسیار شیرین بود چرا که به وظیفه دینی و میهنی خود عمل می‌نمود سرانجام در مورخه ۱۳۶۲/۰۵/۰۱در جبهه پادگان حاج عمران بر اثر ترکش به درجه رفیع شهادت نائل آمد . جسد مطهر شهید در کنار دیگر شهداء در گلزار شهدا بندر ریگ از توابع بندر گناوه به خاک سپرده   شد .

یادش گرامی و راهش پررهرو باد

_______________________________________________________________________________________________

وصیت نامه شهید

با درود فراوان به رهبر کبیر انقلاب اسلامی و با درود به روان پاک شهیدان کربلای حسین ، شهیدان انقلاب اسلامی وبخصوص سرور شهیدان حسین بن علی که درس ایثار و شهادت به ما آموخت و همه به ندای هل من ناصرش لبیک می‌دهیم تا با آخرین قطره خونم به او بفهمانیم که ما اهل کوفه نیستیم که تو را تنها بگذاریم وای کاش در زمان تو بودم و نمی‌گذاشتم تو تنها بمانی و تو را یاری می کردم وحال در زمان خمینی نمی‌گذارم یک لحظه تنها بماند و تا آخرین قطره خونم با او هستم و ای جوانان شما که می‌گویید که مسلمانیم و دم از مسلمانی می‌زنید بروید جای شهدا را پر کنید و ای برادران نگذارید سلاح من به زمین بیفتد آنرا بردارید و بسوی صدام و صدامیان بروید و آنها را سرنگون بکنید.

 و ای جوانان شما بدانید که شما باید تا آخرین قطره خون پاکتان منافقین و توده‌ای‌ها را سرنگون بکنید و ای مسلمانان تا سرنگون کردن صدامیان از پای نخواهیم نشست . و البته اسم این را نمی‌شود وصیت گذاشت بلکه یک سخنان کوتاهی داشتم که آنرا ذکر کردم و در پایان مرا ببخشید و حلالم بکنید و دیگر به حضور شما برادران و خواهران عرضی ندارم .

عبدالحسین مذکوری

 

 

بازدیدها: 7