شهید عبدالعزیز مذکوری

نام پدر :علي

تاريخ تولد :۱۳۴۷/۰۷/۰۱

تاريخ شهادت :۱۳۶۲/۰۵/۰۱

محل تولد :بندر ريگ

محل شهادت :حاج عمران

آرامگاه :بندر ريگ

_______________________________________________________________________________________________

زندگی نامه شهید

شهيد عبدالعزيز مذكوري فرزند علي در سال ۱۳۴۷ در خانواده‌ مذهبي در بندر ريگ ديده به جهان گشود تحصيلات را تا دوم راهنمائي در مدرسه راهنمايي شهيد ملك نيا سپري نمود .

 شهيد مذكوري جواني با ايمان و انقلابي بود او براي دفاع از انقلاب اسلامي و ميهن اسلامي شهر و ديار را ترك كرد و عازم جبهه‌هاي حق عليه باطل شد .

حضور در سنگرهاي مقدس جبهه براي او بسيار شيرين بود چرا كه به وظيفه ديني و ميهني خود عمل مي‌نمود سرانجام در مورخه ۱۳۶۲/۰۵/۰۱در جبهه پادگان حاج عمران بر اثر تركش به درجه رفيع شهادت نائل آمد . جسد مطهر شهيد در كنار ديگر شهداء در گلزار شهدا بندر ريگ از توابع بندر گناوه به خاك سپرده   شد .

يادش گرامي و راهش پررهرو باد

_______________________________________________________________________________________________

وصیت نامه شهید

با درود فراوان به رهبر كبير انقلاب اسلامي و با درود به روان پاك شهيدان كربلاي حسين ، شهيدان انقلاب اسلامي وبخصوص سرور شهيدان حسين بن علي كه درس ايثار و شهادت به ما آموخت و همه به نداي هل من ناصرش لبيك مي‌دهيم تا با آخرين قطره خونم به او بفهمانیم كه ما اهل كوفه نيستيم كه تو را تنها بگذاريم واي كاش در زمان تو بودم و نمي‌گذاشتم تو تنها بماني و تو را ياري می كردم وحال در زمان خميني نمي‌گذارم يك لحظه تنها بماند و تا آخرين قطره خونم با او هستم و اي جوانان شما كه مي‌گوييد كه مسلمانيم و دم از مسلماني مي‌زنيد برويد جاي شهدا را پر كنيد و اي برادران نگذاريد سلاح من به زمين بيفتد آنرا برداريد و بسوي صدام و صداميان برويد و آنها را سرنگون بكنيد.

 و اي جوانان شما بدانيد كه شما باید تا آخرين قطره خون پاكتان منافقين و توده‌اي‌ها را سرنگون بكنيد و اي مسلمانان تا سرنگون كردن صداميان از پاي نخواهيم نشست . و البته اسم اين را نمي‌شود وصيت گذاشت بلكه يك سخنان كوتاهي داشتم كه آنرا ذكر كردم و در پايان مرا ببخشيد و حلالم بكنيد و ديگر به حضور شما برادران و خواهران عرضي ندارم .

عبدالحسين مذكوري