شهید عبدالله رستمی

نام پدر : فتح الله

تاریخ تولد : ۱۳۰۹/۲/۱۷

تاریخ شهادت : ۱۳۶۳/۱۲/۱۸

محل تولد : بندر گناوه

محل شهادت : سومار

آرامگاه : گناوه

________________________________________________________________________________________________

زندگی نامه

شهید عبدالله رستمی در روستای کمالی یکی از روستاهای تابعه شهرستان گناوه چشم به جهان گشود
دوران کودکی خود را در همان روستا سپری نمود.

در سن جوانی به کار کشاورزی و دامداری مشغول بود و در سال ۱۳۵۶ به شهر گناوه مراجعت نموده و به شغل ملوانی پرداخت و ایشان هم در زمان انجام امور کشاورزی و دامداری و هم در زمان اشتغال به امور ملوانی مورد مهر و محبت دوستان بوده و ایشان از وی تعریف و تمجید می‌نمودند .

از دیگر ویزگیهای شهید می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

شرکت در نماز جماعت ، شرکت در کلیه مراسمات سوگواری آقا ابا‌‌‌عبدالله‌ الحسین (ع) ، شرکت در مراسمات دعای کمیل بطور مدام و مشرف شدن به مشهد مقدس .

عضو شورای محل و حل مشکلات مردم محله

خوش اخلاقی و مردم داری و سرکشی به همسایگان و دوستان و صله رحم از اخلاق بارز شهید بوده که تا هنوز از زبان مردم می باشد .

شهید پس از حضور در جبهه ای نبرد و پس از رشادتهای فراوان سرانجام در منطقه به فیض عظمای شهادت نائل گردید.

روحش شاد یادش گرامی باد

_______________________________________________________________________________________________

وصیت نامه شهید

بسم رب الشهداء و الصدیقین

« و عتصموا بحبل الله جمیعاً و لا تفرقوا »

جملگی به ریسمان محکم الهی چنگ زنید و متفرق نشوید
(قرآن کریم)

با سلام و درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران و منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عج) و با درود فراوان به امت حزب الله و شهید پرور شهرستان گناوه و با درود فراوان به رزمندگان عزیز در جبهه های حق علیه باطل و با درود به بازماندگان شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی عراق علیه ایران که از خداوند متعال امیدواریم به آنها صبری جلیل عنایت فرماید .

اینجانب فرزندی از فرزندان کوچک اسلام و سربازی از سربازان امام زمان (عج) و یکی از یاری دهندگان حسین زمان خمینی بت شکن می باشم که با جان و دل عاشقانه و مخلصانه این راه را انتخاب کرده‌ام و هیچ اجباری هم در آن نیست

حال که سه سال از این جنگ تحمیلی عراق جنایت‌کار می‌گذرد ، خداوند این سعادت دیرینه که برای این بنده حقیر باور کردنی نبود نصیبم نمود و توانستم با این سن زیاد در کنار این سربازان امام زمان (عج) و یاران حسین (ع) بشتابم و عاشقانه بر دشمنان اسلام و قرآن بتازم .

آری ای عزیزان امروز خداوند به ملت ایران نعمتی ارزانی داشت که ملتهای غیره از این نعمت های بزرگ بر‌‌خوردار نیستند و آن رهبر کبیر پیر جماران است که قلبش برای میلیونها مسلمان مستضعف می‌تپد و او همیشه فریاد بر می‌آورد که ملت غیور ما امروز باید از پیر و جوان به جبهه‌ها بروند

و این یک واجب کفایی می‌باشد چون جهاد دری از درهای بهشت می‌باشد که بر روی انسانهای پاک خدا باز می‌شود و نه بر همه کس . خداوندا از تو می خواهم مرا طوری بمیرانی که بدنم سالم نباشد در کنار بدنهای پاره پاره شهیدان .

چون اگر من در بستر مرگ بمیرم فردای قیامت هنگام ملاقات با شهیدان سرافکنده و شرمنده‌ام .

خداوندا مرا در حال خدمتگذاری بمیران تا شاید مورد عفو تو قرار بگیرم چون ما عمرمان را با گناه و تباهی سر کرده‌ایم و حال رو به درگاه تو آورده‌ایم و از تو کمک می‌خواهیم .

و اما تو ای همسرم حال که روانه این دانشگاه الهی هستم و می روم تا قبر آقایم سید و سالار شهیدان حسین (ع) را در آغوش بگیرم و با او عهد ببندم که تا نفس در قالبم است دست از اسلام بر نخواهم داشت تو بعد از من هیچ وقت زانوی غم را در بغل نگیر و برایم دعا کنید .

والسلام علیکم

عبدالله رستمی

بازدیدها: 9