زندگی نامه شهید

شهید عبدالکریم رزمجو فرزند گرگعلی در سال ۱۳۵۰ در شهر گناوه و در خانواده‌ای متدین و مذهبی دیده به جهان گشود . پدر نام او را عبدالکریم گذاشت و از خدا خواست تا او را فردی با ایمان و با اخلاص و دوستدار اهل بیت و عصمت و طهارت نماید .

تحصیلات ابتدایی خود را در دبستان شهید بهروزی ، راهنمایی در مدرسه شهید رجایی و متوسطه را تا سال سوم دبیرستان رشته علوم تجربی در دبیرستان آیت الله طالقانی پشت سر گذاشت . او جوانی با ایمان و با اخلاق بود رفتاری شایسته و نیکو داشت به طوری که رفتارش زبانزد همه دوستان و آشنایان شده بود در خانه کارهایش را خودش انجام می داد و هرگز از کسی نمی خواست که کاری برایش انجام دهد بسیار متواضع بود و در انجام فرایض و واجبات حساسیت زیادی داشت نمازش را به موقع و آنچنان با خلوص می خواند که گویی آخرین نماز نمازی است که می‌خواند با وجود سن کمی که داشت نماز شب را ترک نمی‌کرد و اکثر روزها روزه می‌گرفت با قرآن مانوس بود و همواره قرآن تلاوت می نمود ایشان علاقه خاصی به حضرت امام خمینی و انقلاب اسلامی داشت و به همین دلیل بود که ایشان در بسیج پایگاه مقاومت نام نویسی کرد و عضو بسیج شد در پایگاه مقاومت فعالیتی جدی داشت و در راه خدا و خدمت به خلق خدا شب و روز را نمی شناخت و برای دفاع و حفاظت از شهر شبها به پاسداری و گشت زنی مشغول بود و روزها نیز به سر کلاس درس می‌رفت اما فعالیت در بسیج و پایگاه مقاومت که خدمتی در راه خدا بود روح بلند او را ارضا نمی کرد و نمی توانست ببیند که رزمندگان در جبهه‌ها می‌جنگند ولی او هنوز در شهر خود مانده است . سرانجام تصمیم گرفت برای دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی و مرزهای میهن اسلامی راهی جبهه‌های حق علیه باطل شود چون سنش کم بود و او را اعزام نمی کردند شناسنامه‌اش را دستکاری کرد و برای جبهه ثبت نام کرد .

بالاخره کلاس درس را رها نمود و همراه رزمندگان اسلام عازم جبهه شد . شهید عبدالکریم رزمجو برای دومین بار در تاریخ ۱۳۶۷/۰۱/۳۰ از سوی بسیج سپاه اعزام شد و در مناطق عملیاتی قرار گرفت ماموریت ایشان تمام شد ولی چون رسیدن به آرزویش را در ماندن در جبهه می‌دید به همراه همرزمش شهید خسرو عبدوئی ماموریت خود را تمدید کردند و در همانجا ماندند تا اینکه در تاریخ ۱۳۶۷/۰۴/۰۴در جزیره مجنون به مقام والای شهادت نائل آمد و روح بلند ایشان از قفس تن رها شده خود را به قافله شهدا رساند جسد پاکش که از او فقط استخوانی مانده است در تاریخ ۱۳۷۴/۱۱/۰۷ در بهشت شهدای شهرستان گناوه و در جوار دیگر شهدا به خاک سپرده شد . بالاخره دعای پدر مستجاب شد و همانگونه شد که پدر از خدا خواسته بود و باعث افتخار و سر بلندی اسلام و انقلاب و خانواده گردید .

روحش شاد و یادش گرامی

بازدیدها: 3