شهید عزیز بیژنی

نام پدر : محمد باقر

تاریخ تولد : ۱۳۴۹/۹/۱/۰

تاریخ شهادت : ۱۳۶۷/۴/۴

محل تولد : گناوه

محل شهادت : جزیره مجنون

آرامگاه : گناوه

 

——————————————————————————————————————————————

 

شرح زندگی 

 

شهید والا مقام عزیز بیژنی فرزند محمد باقر در تاریخ ۱۳۴۹/۹/۱۰ در یک خانواده مذهبی و متدین در روستای چاهبردی از توابع شهرستان گناوه به دنیا آمد. پدر بزرگوار شهید با شغل دامپروری و کشاورزی خانواده‌ را امرار معاش می‌نمود و در راه تربیت فرزندان صالح و با تقوی تلاش و کوشش زیادی می نمود . شهید عزیز فردی با تقوی و متدین بود و به واجبات اهمیت بسیار می‌داد و عاشق امام خمینی (ره) و انقلاب بود .

با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران اسلامی عاشقانه روانه میدانهای جنگ حق علیه باطل شد و درس و مدرسه را رها نمود. تا کلاس اول راهنمائی در مدرسه شهید مجید خزایی ادامه تحصیل داد و با توجه به اهمیت و نیاز جبهه‌ها به نیرو به جبهه اعزام و در تاریخ ۱۳۶۷/۴/۴ در جزیره مجنون به اسارت در آمده و در زندانهای رژیم بعثی عراقی به علت بیماری به شهادت رسید تا اینکه بعد از چهارده سال دفن در عراق پیکر مطهرش در تاریخ ۱۳۸۱/۴/۳۰ توسط گروه تبادل اجساد بین دو کشور وارد کشور شده و در تاریخ ۱۳۸۱/۵/۹ پیکر مطهر ایشان با شکوه خاصی تشییع و در گلزار مطهر شهدای شهرستان گناوهدر کنار دیگر همرزمانش به خاک سپرده شد .

روحش شاد و راهش جاودانه باد .

 

——————————————————————————————————————————————

 

خاطرات 

 

از زبان مادر:

۱ ـ‌ عنوان خاطره : آرزو داشتم که مادر شهید شوم

من همیشه آرزویم این بود که مادر شهید باشم. تا اینکه عزیز شهیدم در خواست به جبهه رفتن  کرد و به اصرار زیاد عازم جبهه شد و چندین بار به جبهه رفت تا اینکه به آرزویش که شهادت بود رسید و من مادر شهید شدم و به این مقام افتخار می‌کنم .

 

۲ ـ‌ عنوان خاطره : شوق به جبهه رفتن

او خیلی عاشق جبهه و جنگ بود تا اینکه مدرسه و درس را رها کرد و به جبهه رفت . او می‌گفت باید به فرمان امام خمینی (ره) به جبهه رفت  و فرمان او واجب است  و درس را در وقت دیگری ادامه می دهم .

 

——————————————————————————————————————————————

بازدیدها: 13