شهید عزیز بیژنی

نام پدر : محمد باقر

تاريخ تولد : ۱۳۴۹/۹/۱/۰

تاريخ شهادت : ۱۳۶۷/۴/۴

محل تولد : گناوه

محل شهادت : جزيره مجنون

آرامگاه : گناوه

 

——————————————————————————————————————————————

 

شرح زندگي 

 

شهيد والا مقام عزيز بيژني فرزند محمد باقر در تاريخ ۱۳۴۹/۹/۱۰ در يك خانواده مذهبي و متدين در روستاي چاهبردي از توابع شهرستان گناوه به دنيا آمد. پدر بزرگوار شهيد با شغل دامپروري و كشاورزي خانواده‌ را امرار معاش مي‌نمود و در راه تربیت فرزندان صالح و با تقوي تلاش و کوشش زیادی می نمود . شهيد عزيز فردي با تقوي و متدين بود و به واجبات اهميت بسيار مي‌داد و عاشق امام خميني (ره) و انقلاب بود .

با شروع جنگ تحميلي عراق عليه ايران اسلامي عاشقانه روانه ميدانهاي جنگ حق عليه باطل شد و درس و مدرسه را رها نمود. تا كلاس اول راهنمائي در مدرسه شهيد مجيد خزايي ادامه تحصيل داد و با توجه به اهميت و نياز جبهه‌ها به نيرو به جبهه اعزام و در تاريخ ۱۳۶۷/۴/۴ در جزيره مجنون به اسارت در آمده و در زندانهاي رژيم بعثي عراقي به علت بيماري به شهادت رسید تا اينكه بعد از چهارده سال دفن در عراق پيكر مطهرش در تاريخ ۱۳۸۱/۴/۳۰ توسط گروه تبادل اجساد بين دو كشور وارد کشور شده و در تاريخ ۱۳۸۱/۵/۹ پيكر مطهر ايشان با شكوه خاصي تشييع و در گلزار مطهر شهداي شهرستان گناوهدر کنار دیگر همرزمانش به خاك سپرده شد .

روحش شاد و راهش جاودانه باد .

 

——————————————————————————————————————————————

 

خاطرات 

 

از زبان مادر:

۱ ـ‌ عنوان خاطره : آرزو داشتم كه مادر شهيد شوم

من هميشه آرزويم اين بود كه مادر شهيد باشم. تا اينكه عزيز شهيدم در خواست به جبهه رفتن  كرد و به اصرار زياد عازم جبهه شد و چندين بار به جبهه رفت تا اينكه به آرزويش كه شهادت بود رسيد و من مادر شهيد شدم و به اين مقام افتخار مي‌كنم .

 

۲ ـ‌ عنوان خاطره : شوق به جبهه رفتن

او خيلي عاشق جبهه و جنگ بود تا اينكه مدرسه و درس را رها كرد و به جبهه رفت . او مي‌گفت بايد به فرمان امام خميني (ره) به جبهه رفت  و فرمان او واجب است  و درس را در وقت ديگري ادامه می دهم .

 

——————————————————————————————————————————————