زندگی نامه شهید

شهید علیرضا رضایی فرزند لشکری (امان الله) رضایی متولد سال ۱۳۴۰ در شهر گناوه و از خانواده‌ای مستضعف و از طبقه‌ای پایین جامعه دیده به جهان گشود . تحصیلات ابتدایی خود را تا مقطع دیپلم ادامه داد.

وی نقش ارزنده ای در فعالیتهای منجر به پیروزی انقلاب اسلامی داشت او انقلاب را با تمام وجودش احساس کرده تا جایی که هنگامی که به خدمت مقدس سربازی مشغول بود عاشقانه به جبهه جنگ علیه دشمن متجاوز گر می‌رفت تا رودر رو با دشمن زبون به مبارزه بپردازد.

در سال۵۷_۵۸ در دبیرستان دکتر علی شریعتی گناوه با معدل خوب موفق به اخذ دیپلم در رشته اقتصاد گردید . قبل از انقلاب مخصوصاً در سال ۵۶ و ۵۷ به فعالیت اسلامی و سیاسی پرداخت و حتی در کلاس بر ضد خانواده شاهنشاهی انشاء می نوشت .

از کلاس اخراج می شد و اعلامیه ها و عکسهای امام را در میان دانش آموزان و مردم پخش می کرد .

نوارهای سخنرانی امام را داشت . در راهپیماییها در شهرهای آبادان در مورخه ۱۳۵۷/۶/۱۵ و در گچساران در مورخه ۱۳۵۷/۹/۱۸ و در تمام راهپیمایهای گناوه شرکت و در مراسمهای مختلف مخصوصاً مراسم چهلمین روز شهادت حاج شیخ ابوتراب عاشوری نیز شرکت نمود .

از سال ۵۷ تا ۵۹ در بسیج مرکزی مشغول به فعالیت بود و شبها هم از شهر پاسداری میکردند و به منزل نمی‌‌‌‌‌‌‌‌آمدند تمام هم و غم ایشان بسیج و خدمت به جامع اسلامی و رهبر عظیم ایشان امام خمینی (ره) بود

حتی یک ساعت هم آرام و قرار نداشتند تا اینکه در سال ۵۹ جنگ تحمیلی عراق علیه ایران شروع شد و بعداً به عنوان بسیجی داوطلب در گروه ابوذر ثبت نام نمود و برای دیدن دوره آموزشی به بوشهر رفت و در آنجا دوره لازم را دید و چون تاریخ اعزام آنها به جبهه طول کشید ایشان به عنوان سرباز داوطلب به ژاندارمری گناوه مراجعه کرده و مدارک لازم را تهیه نموده و در تاریخ ۱۳۵۹/۹/۱۵ برای شرکت در دوره آموزشی به کرمان اعزام شد.

بعد از سپری نمودن دوره آموزشی در مورخه ۱۳۵۹/۱۲/۱۵ به گردان ۷۲۲ پاسدار اهواز اعزام شده و در تاریخ ۱۳۵۹/۱۲/۱۸ به پادگان دشت آزادگان بعنوان داوطلب جبهه منتقل شد. در مورخه ۱۳۶۰/۱/۴ به تپه های الله اکبر منتقل و عضو گروهان یکم دسته سوم شد و اسم خود را عضو گروه چریکی شهید چمران نوشته و همراه با شهید چمران در تاریخ ۱۳۶۰/۲/۳۰ و با برادران سپاه پاسداران و بسیج برای شناسایی منطقه می‌رفتند .

وظیفه ایشان آرپی‌چی ‌زن بوده و در حملات الله اکبر ، شحیطیه و تپه سبز و طریق القدس « فتح بستان» و فتح المبین و … نیز به عنوان یک رزمنده شرکت کرده و راه را برای دیگر برادران باز می‌نمود .

در عملیات‌های مختلف شرکت نمود تا اینکه در حمله بیت المقدس (فتح خرمشهر) در سحرگاه در هنگام گرفتن وضو برای خواندن نماز صبح به وسیله ترکش خمپاره از ناحیه سر و پا زخمی شده و به درجه رفیع شهادت نائل شدند .

روحش شاد یادش گرامی باد

بازدیدها: 10