زندگی نامه شهید

شهید علیرضا غلامی در سال ۱۳۴۰ در خانواده‌ای بی بضاعت اما با ایمان در شهر گناوه متولد شد . محیط گرم و پر عطوفت خانواده امکان رشد را به علی می‌داد . از این جهت بود که علی از همان کودکی انسانی مصمم و پر اراده قصد خدمت به انسانیت را نمود .

دوره دبستان را با موفقیت به پایان رسانید و بعد از آن دوره راهنمایی را با عشق و علاقه تمام طی کرد و در این دوره بود که با الهام از محیطی مذهبی و الهی خانواده الطاف الهی را ذخیره کرد و قلب پاکش مالامال از عشق به توحید گشت شروع دوره متوسطه شهید همزمان با اوج گیری مبارزات پر شور امت مسلمان ایران به رهبری امام خمینی بود ، علی با دیدی روشن و واقع بینانه جامعه را بررسی می‌کرد و همین عامل باعث شد همگامی او با انقلاب شکوهمند اسلامی شد ، در توضیح و پخش اعلامیه‌ها‌ی امام نهایت کوشش خود را می‌نمود و در آگاه کردن مردم منطقه نقش بسزایی داشت ، شهید علی با تحقق یافتن یکی از آروزهای دیرینش یعنی رهایی مستضعفین ایران از دست شاه جلاد ، مصمم بود تا با انجام رهایی بخش دیگری تمامی مستضعفان جهان را به سعادت عدل اسلامی برساند ، به همین خاطر تمامی زندگی خود را در این مسیر به سرمایه گذاشت ، با شروع مدارس و تشکیل کانون فرهنگی با تمام کوشش به کمک برادران حزب الهی خود به تبلیغ فرهنگ اصیل اسلامی و به افشا‌گری منحرفین منجی خلق و پس مانده‌های رژیم شاه پرداخت و هر گونه تهمت و افتراء را به جان خرید تا بتواند چهره انقلاب اسلامی را از زنگار میراث خواران انقلاب اسلامی بزداید ، شهید علی با شکل گرفتن هسته اولیه سپاه به کمک همرزمانش شتافت و با کمک یاران و برادرانش استقرار بازوی ملت مستضعفین را تحقق بخشید ، پس از آن با آموزش دادن برادران بسیج از نظر نظامی و عقیدتی گامی بلند را دز پیشبرد انقلاب اسلامی بخشید .

 بعد از آن علی بعنوان پاسدار تمام وقت در سپاه تمامی تلاش و کوشش خود را در جهت تحقق یافتن آرمانهای امام امت بکار می‌برد . شهید علی همیشه کارهایش را آن چنان دقیق و عالی به پیش می‌برد که دیگران از انجام آن ناتوان بودند و در آخر نیز بعد از آفریدن حماسه‌های پر شکوه جهت تداوم انقلاب با دیگر یاران خود به جبهه شتافت تا این بار با شهادت خود و با خدمات خود درس بزرگ انسانیت را به یاران و همرزمانش بیاموزد ، در این مسیر بود که به مدت چند ماه دلاورانه با مزدوران بعثی در جبهه قله کاوه زهرا در نوسود به نبرد پرداخت و در آخر نیز با نیتی مقدس که در شهر نوسود به حمام رفته گفته بود : خدایا این آخرین حمام من باشد و بعد از حمام برمی‌گردد به جبهه که در آنجا به لقاء پروردگار متعال که آرزوی دیرینه‌اش بود ، رسید .

یکی از خصوصیات بارز علی اراده آهنین و تصمیم قاطع او بود هر کاری را با برنامه ریزی دقیق پی‌ریزی می‌کرد و با تصمیمی قاطع شروع و با اراده ای محکم به اتمام می‌رساند ، با این عمل تقوی خلل ناپذیر انسان الهی را به همرزمانش آموخت .

 دیگر از امتیازات عالی شهید غلامی اخلاق اسلامی بود تا آنجا که با رفتار و گفتار خود بعنوان معلم بزرگ اخلاق همرزمانش بود رفتار او با مباشرت با دوستان و برادرانش گیرایی خاصی داشت ، اخلاص او در عبادت و نماز‌های طولانی‌اش انسان را مجذوب خویش می‌نمود و براستی این معلم بزرگ پاسدار جان بر کف پشتیبان انجمن اسلامی و حزب الله را ردایی زیبنده‌تر از شهادت و برازنده نیست .

یادش جاویدان و راهش پر رهرو باد

بازدیدها: 2