زندگی نامه شهید

شهید علی صیادی فرزند غلامحسین در سال ۱۳۴۶ در روستای جزیره شمالی از توابع بخش ریگ شهرستان گناوه در یک خانواده متدین و مذهبی پا به عرصه هستی گذاشت .

دوران ابتدایی را در روستای جزیره شمالی پشت سر گذاشت و با شروع دوره راهنمایی وارد مدرسه راهنمایی سید جمال الدین اسدآبادی شهر گناوه گردید .

در سال ۶۳ برای اولین بار در جبهه های جنگ حضور یافته و بعنوان قایقران مشغول به خدمت گردید .

در طول مدت حضور در جبهه رشادتهای زیادی از خود نشان داد از جمله در عملیات بدر در منطقه شطعلی که بعنوان قایقران نقش ارزنده ای را ایفا نمود.

در فروردین سال ۶۵ به عضویت افتخاری سپاه پاسداران درآمد و بعنوان مربی آموزشی قایقرانی به منطقه اعزام گردید.

در مهرماه همان سال از ناحیه پهلوی راست دچار مجروحیت گردید که پس از انتقال به پشت جبهه به بیمارستان اتمی بوشهر و سپس به بیمارستانی در شیراز انتقال یافت و به مدت سه ماه مجبور به تحمل استراحت پزشکی گردید.

در آذر ماه سال ۶۵ مجددا در قالب سپاهیان محمد ص به جبهه بازگشته و بعنوان فرمانده دسته یک از گروهان سوم گردان ذوالفقار ناوتیپ امیرالمومنین در عملیات کربلای ۴ شرکت نمود که در این عملیات به آرزوی دیرینه خود یعنی شهادت در راه خدا نائل آمد .

پیکر پاک و مطهرش در این عملیات مفقود گردید و در نهایت پس از ۱۵ سال در سال ۱۳۸۰ به شهر گناوه بازگردانده و در گلزار شهدای شهر در جوار سایر همرزمان شهیدش به خاک سپرده شد.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

بازدیدها: 39