زندگی نامه شهید

شهید فریدون غلامی در سال ۱۳۱۳ در روستای کلر شهرستان گناوه بدنیا آمد .
در سن پانزده سالگی قرائت قرآن را فرا گرفت و به کتابهای اسلامی عشق می ورزید شهید با دیدی که از اسلام داشت و میدانست که هم ظالم وهم مظلوم هر دو گنهکارند و مظلوم نباید زیر بار ظلم برود از این رو نسبت به رژیم طاغوت نفرت شدیدی داشت و با برنامه های آنها مخالف بود .

از آنجایی که از پیامبر عظیم‌الشان آموخته بود که می فرمود : دانش بیاموزید و بعد از آموختن به دیگران هم آموزش دهید . آنچه که از اسلام از زبان پدرش شنیده بود به رفقای نزدیکش می آموخت و علمش را در اختیار آنان قرار میداد چون از امامش علی (ع) شنیده بود که میفرمود :
انسان با دادن مال از مالش کم میشود و با دادن علم به علمش افزون میگردد .
همیشه خود را مسئول میدانست ، مسئول در برابر خدا و مسئول در برابر مخلوق خدا .

شهید از دوران کودکی کار کشاورزی را دنبال کرد و در حین اینکه کار مذبور را انجام می داد در زمینه اسلام هم مطالعه می کرد .

او همیشه مظلوم بود و از آنجایی که همیشه بار مسئولیت را به دوش می گیرند از طبقه ضعیف و مستضعف جامعه هستند شهید هم از طبقه محروم جامعه به شمار می رفت او بیشتر زندگی خود را در زیر دست فئودالهای همان منطقه گذراند و نفرت شدیدی نسبت به آنها داشت و دسترنج او زندگیش را کفایت نمیکرد

همیشه شکر گزار خدای رحمان بود چون او با دیدی که داشت میدانست که (شکر نعمت نعمتت افزون کند ، کفر نعمت از کفت بیرون کند) .

او همیشه با روحانیت متعهد نشست و برخاست داشت و از آنها نیرو میگرفت و نیرویش را صرف زحمات در راه خدا و جهاد در راه او می کرد ، شهید با دید اسلامیش می دانست که راه امام همان راه اولیاء الله است و راه پیامبر اسلام است و راه خدا است

از این به ندای امامش گوش فرا میداد و عمل می کرد و در بسیج مستضعفین که بسیج مردم محروم علیه مستکبران جهانخوار است شرکت کرد تا که شاید او هم به سهم خود علیه آنها مبارزه کند و به متعهدین وفادار باشد .

او بعد از این که آموزش سلاح را فرا گرفت عاشقانه وبا شوقی وافر به جبهه های حق علیه باطل اعزام شد او سه بار به جبهه اعزام شد تا اینکه در مرحله آخر به آرزویش رسید و به لقاء الله پیوست .

یادش گرامی و روحش شاد باد

بازدیدها: 2