زندگی نامه شهید

شهيد مجيد خزائي در سال ۱۳۴۳ در شهرستان گناوه در محله امام‌زاده در يك خانواده ديني و مذهبي ديده به جهان گشود و زندگي آرام در عين حال پر تلاطم و خروش خود را آغاز كرد.

شهيد از همان كودكي روحي لطيف و سرشار از محبت داشت و در برابر حرف حق همواره تسليم بود

شهيد در نوجواني گرايش شديدي به مذهب پيدا كرد مجيد در كوچه در خيابان در مجالس هميشه خود را از همه كوچكتر مي‌گرفت و گاهي خنده از رخسارش دور نمي‌شد .

مجيد زمستان را به تحصيل مي‌پرداخت و تابستان را براي مخارج كتاب و نوشت افزار و لباس خود به كارگري مي‌پرداخت.

مجيد ۱۴ ساله بود كه وقايع انقلاب پيش آمد و فعالانه در تظاهرات و نشر اعلاميه و چسباندن عكس و كليشه امام در كوچه‌ها شرکت میکرد .

تا بعد از پيروزي انقلاب بيشتر اوقات شبها در خانه جلسات بحث و قرآن داشت و در مدرسه جلسه‌هاي اسلامي را تشكيل مي‌داد و در جلسه‌هاي اسلامي هميشه شركت مي‌كرد.از اين مدت به بعد مجيد ديگر كمتر به خانه مي‌آمد به تشكيل كتابخانه در مدرسه مي‌پرداخت روزها به مدرسه مي‌رفت و شبها با برادران و دانش‌آموزان و معلمان مذهبي خود تشكيل جلسه مي‌دادند.

بعد از اين مدت مجيد در خدمت بسيج درآمد و زير نظر برادران بسيجي مشغول فعاليت شد و در مدرسه به ياد دادن اسلحه به دانش‌آموزان مي‌پرداخت تا اينكه جنگ تحميلي عراق عليه ايران شروع شد .

شهيد مرتب مي‌گفت : من بايد به جبهه بروم تا اينكه با چند تن از برادرانش و پس از دوره‌هايي به جبهه اعزام و در جبهه اهواز به نبرد عليه كفر پرداخت و مدتي در جبهه‌هاي دب حردان ، طراح و سليمانيه به نبر با كفار بعثي عراق پرداخت و پس از چند ماه نبرد و مبارزه به زادگاهش برگشت.شهيد مشتاقانه و آگاهانه در پي شهادت مي‌دويد . تا اينكه پس از نبرد هاي خستگي ناپذير با بعثي هاي ملحد در مورخه ۱۳۶۰/۶/۳۰ به آرزوي ديرينه خود رسيد و به معبودش پيوست .

يادش گرامي و راهش پر رهرو باد