زندگی نامه شهید

شهید محمد جعفر سهیلی فرزند حیدر در سال ۱۳۴۷ در روستای احمدحسینی در خانواده‌ ای مومن و متدین به دنیا آمد. دوران ابتدایی را در آن روستا به اتمام رساند و سپس برای ادامه تحصیلات به بندر گناوه آمد.

دوران راهنمایی را در مدرسه ارشاد پشت سر گذاشته و دوره متوسطه را تا سال دوم در رشته ادبیات در دبیرستان شهدای فتح المبین گذراند.

وی با علاقه شدیدی که به سپاه و بسیج داشت جذب پایگاه مقاومت بسیج صاحب الزمان محله سادات گناوه شد و در آنجا فعالیت خود را آغاز نمود او فردی مومن و با تقوا و شجاع و عاشق انقلاب و امام بود.

شهید طاقت ماندن در شهر را در حالی که جبهه‌ها نیاز به نیرو داشتند نداشت و داوطلبانه و عاشقانه لباس مقدس بسیجی پوشید و طی پنج مرحله و به مدت ۲۱ ماه در جبهه های نور علیه ظلمت حضور یافت.

اولین بار در سال سوم راهنمایی به جبهه اعزام گردید و آخرین بار نیز در تاریخ ۶۵/۹/۹ به جبهه های جنوب اعزام و در تاریخ ۶۵/۴/۴ در عملیات کربلای ۴ شرکت نمود و بعد از جنگیدن در راه حق پیکر مطهرش مجروح و در جزیره سهیل مفقود گردید .

سرانجام در مورخ ۷۹/۵/۳۰ پیکر مطهرش تفحص و به شهرستان گناوه منتقل و در کنار دیگر دوستان شهیدش با تشییع با شکوه مردم شهید پرور به خاک سپرده شد .

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد

بازدیدها: 10