زندگی نامه شهید

خوشا بحال آنهایی که این گوهرها را در دامن خود پروراندند .

 سلام بر تو ای همیشگی‌ ترین یادها

ای خوبترین ، ای والاترین ،‌ای شهید

 

شهید محمد علی دارمی فرزند احمد در آبان ماه سال ۱۳۴۴ در یکی از روستاهای شهر آبادان در یک خانواده مذهبی و مستضعف دیده به جهان گشود پس از دوران کودکی در سن هفت سالگی قدم به دبستان گذاشت و تحصیلات ابتدایی خود را در روستای منیوحی گذراند به دلیل اینکه روستای خود فاقد مدرسه بود متاسفانه بعلت نبودن مدرسه راهنمایی در آن منطقه ناگزیر ترک تحصیل کند و دوشادوش پدر و برادران شروع بکار نماید . از ابتدا علاقه به هنر و فن جوشکاری و صافکاری داشتند که استعداد سر شادی که دوران او بود به تدریج شکوفا شد و او توانست در کنار استاد بعنوان یک شاگرد ممتاز و موفق در یک کارگاه جوشکاری کار کند .

در سال ۱۳۵۹ با آغاز جنگ تحمیلی عراق بر علیه جمهوری اسلامی ایران در سال ۶۲ به شهرستان گناوه مهاجرت همراه با خانواده بعنوان جنگ زده در این شهر سکونت شدند ایشان در سال ۱۳۶۵ به سربازی اعزام گردیده و دوران آموزشی در کرمان گذراند و بعد به لشکر ۹۲ زرهی نیروی زمینی اهواز اعزام و بعد به جبهه جنوب منطقه جفیر اعزام گردید سرانجام در تاریخ ۱۳۶۶/۰۱/۰۹ خون پاکش در منطقه عملیاتی جفیر بر زمین ریخته شد که بدن نازنینش به سختی آسیب دید و روح پاکش خیلی زود به ملکوت اعلاء پیوست پیکر پاک شهید در گلزار شهداء گناوه به خاک سپرده شد .

شهید دارای اخلاقی خدا پسندانه بود با دوستان و آشنایان و اهل خانواده خیلی مهربان بود .

صدای یک انسان پر تحرک و یک مرد خدا آن هم در سنی که هنوز در آغاز امیدها و آرزوها و خواستهای انسانی است . خاموش که این خاموشی برای همیشگی …

روحش شاد و راهش پر رهرو باد

بازدیدها: 5