زندگی نامه شهید

خوشا بحال آنهايي كه اين گوهرها را در دامن خود پروراندند .

 سلام بر تو اي هميشگي‌ ترين يادها

اي خوبترين ، اي والاترين ،‌اي شهيد

 

شهيد محمد علي دارمي فرزند احمد در آبان ماه سال ۱۳۴۴ در يكي از روستاهاي شهر آبادان در يك خانواده مذهبي و مستضعف ديده به جهان گشود پس از دوران كودكي در سن هفت سالگي قدم به دبستان گذاشت و تحصيلات ابتدايي خود را در روستاي منيوحي گذراند به دليل اينكه روستاي خود فاقد مدرسه بود متاسفانه بعلت نبودن مدرسه راهنمايي در آن منطقه ناگزير ترك تحصيل كند و دوشادوش پدر و برادران شروع بكار نمايد . از ابتدا علاقه به هنر و فن جوشكاري و صافكاري داشتند كه استعداد سر شادي كه دوران او بود به تدريج شكوفا شد و او توانست در كنار استاد بعنوان يك شاگرد ممتاز و موفق در يك كارگاه جوشكاري كار كند .

در سال ۱۳۵۹ با آغاز جنگ تحميلي عراق بر عليه جمهوري اسلامي ايران در سال ۶۲ به شهرستان گناوه مهاجرت همراه با خانواده بعنوان جنگ زده در اين شهر سكونت شدند ايشان در سال ۱۳۶۵ به سربازي اعزام گرديده و دوران آموزشي در كرمان گذراند و بعد به لشكر ۹۲ زرهي نيروي زميني اهواز اعزام و بعد به جبهه جنوب منطقه جفير اعزام گرديد سرانجام در تاريخ ۱۳۶۶/۰۱/۰۹ خون پاكش در منطقه عملياتي جفير بر زمين ريخته شد كه بدن نازنينش به سختي آسيب ديد و روح پاكش خيلي زود به ملكوت اعلاء پيوست پيكر پاك شهيد در گلزار شهداء گناوه به خاك سپرده شد .

شهيد داراي اخلاقي خدا پسندانه بود با دوستان و آشنايان و اهل خانواده خيلي مهربان بود .

صداي يك انسان پر تحرك و يك مرد خدا آن هم در سني كه هنوز در آغاز اميدها و آرزوها و خواستهاي انساني است . خاموش كه اين خاموشي براي هميشگي …

روحش شاد و راهش پر رهرو باد