زندگی نامه شهید

 

شهید محمد علی شهبازی فرزند مسیح در سال ۱۳۴۱ در یک خانوده مذهبی و مستضعف در روستای گاوسفید از توابع بخش ریگ شهرستان گناوه دیده به جهان گشود . دوران کودکی را همچون برادران بزرگتر در لوای تربیت دینی پدر و مادر مومن خود پشت سر گذاشته و پا به عرصه تحصیل و درس گذاشت . در این دوران به دلیل فقر خانواده ، در کنار اشتغال به تحصیل به شغل کارگری پرداخته  و درآمد حاصل از آن را صرف مخارج مدرسه می نمود. شهید در دوران دبیرستان جهت ادامه تحصیل به شهر گناوه مراجعت و در آنجا به ادامه تحصیل پرداخت. شهید در این دوران از فعالیتهای مذهبی و دینی غافل نبوده و در روزهای پنجشنبه و جمعه با مراجعت به روستا اقدام به برگزاری کلاسهای مذهبی و برگزاری نماز جماعت در سطح روستا می نمود.

شهید همچنین در این دوران و با آغاز مبارزات و فعالیتهای انقلابی مردم شهرستان گناوه در راستای سرنگونی رژیم شاهنشاهی،  در کنار سایر جوانان انقلابی شهرستان فعالیتهای مذهبی و مبارزات انقلابی خود را شدت بخشید . پس از پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز جنگ تحمیلی به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان گناوه در آمده و در سال ۱۳۶۲ زندگی مشترک خود را در روستا آغاز نمود . از ویژگیهای خاص شهید اهتمام جدی به عبادات و فعالیتهای دینی مذهبی بود .

ایشان در تبلیغ و ترویج مسایل دینی و مذهبی بسیار فعال بود به گونه ای که در روستا به شیخ معروف شده بود. شهید به اهالی روستا اعم از  نوجوان تا بزرگسال احکام نماز یاد داده و پس از نمازخواندن به آنان شیرینی هدیه می کرد . از دیگر ویژگیهای شخصیتی شهید روزه گرفتن در ماه هایی غیر از ماه مبارک رمضان بود .

شهید در دوران جنگ تحمیلی در جبهه های حق علیه باطل حضور یافته و در آنجا به عنوان پزشکیار به رزمندگان مجروح خدمت می کرد . سرانجام در سال ۱۳۶۲ در عملیات خیبر در جبهه طلائیه و در منطقه مجنون هنگامی که با آمبولانس در حال حرکت بود مورد اصابت ترکش خمپاره دشمن بعثی قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت نایل گردید .  پیکر پاکش پس از مراجعت به شهر گناوه در گلزارشهدای شهر  در جوار همرزمانش به خاک سپرده شد.

روحش شاد و یادش گرامی باد

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

بازدیدها: 19