زندگی نامه شهید

شهيد محمد ميرزايي فرزند محمد علي در سال ۱۳۴۵ در شهر آبادان و در خانواده‌اي مذهبي و متدين ديده به جهان گشود ، پس از طي دوره كودكي وارد مدرسه شد و تا پايان دوره ابتدايي مشغول به تحصيل بود ولي چون خانواده وي از لحاظ مالي در مضيقه بود بناچار تحصيل را رها نمود و روي به كار آورد و آن وضع ادامه داشت تا قيام مردم مسلمان ايران علیه استبداد شاه به اوج خود رسيد و شهید به همراه شهيد جواد عباسي ياور هميشه خود و ديگر دوستانش در تظاهرات و راهپيمايي و جلسات سخنراني شركت ميكرد تا انقلاب پيروز شد .

از بدو شروع جنگ تحميلي مرتب در رفت و آمد و به آبادان و كمك به مجروحين و فقرا بود بطوري كه در چندين بمباران جراحاتی جزيي بر تن پاكش وارد گردید

هميشه در پي كسب علم بيشتر بود . شبهاي جمعه تا اذان صبح و در سكوت سياهي با خدا راز و نياز ميكرد در نوشته‌هايش آرزويش اين بود كه شهيد گمنامي همچون بقيه برادران خود شود .

ميگفت كه در خواب ديده‌ام دو فرشته مرا بر بالهاي خود گذاشته اند و گفتند شما بايد پيش ما بيايي ما انتخاب ميكنيم .

شهيد محمد ميرزايي لحظه اي از وقت عمر خود را بيهوده تلف نمي‌كرد ، جواني مومن و متعهد با وفا و تلاشگر بود كليه كارهاي عمراني و فني منزل را به عهده داشت حتي براي دوستان و برادران خود اينچنين بود .

يك جهاد گر واقعي بود و در عين حال كه فراغت و فرصت نداشت با كمال خضوع و خلوص كارها را به اتمام ميرسانيد ،‌احترام فوق‌العاده به قرآن و نهج‌البلاغه داشت هر وقت فرصتي پيش مي آمد به قرائت قرآن و ارشاد برادرانش و نقل حديث و روايت براي والدين خود ميپرداخت .

در منزل تواضع و فروتني خاصي داشت غير ممكن بود بدون مشورت والدين و برادران بزرگترش به كاري دست بزند و همين تواضع او باعث شد تا دوستان زيادي پيدا كند و در نزد آنها عزيز و گرامي باشد .

اگر سخني از جنگ و شهادت مي شد ميگفت جنگ يك امتحان الهي براي ملتي كه ميخواهد با عزت نفس و احترام زندگي كند ميباشد و شهادت نيست مگر همان خط رسول الله (ص) و امام زمان (عج) است و بالاخره رایحه دل انگیز وجودش بر اثر رشادتها و عبادتهای خالصانه به مشام فرشتگان رسيد و گلي ديگر از درخت دنيا بر زمين افتاد و پیکر عطر آگينش پس از گذشت ده روز از رملها و كانالهاي دشمن زبون به گلزار شهدای شهر با تشیيع خالصانه دوستان و عاشقان خدا متشكل از جمعي از روحانيون محترم و متعهد گناوه و اصناف محترم بازار برادران كميته ،‌ سپاه بسيج و امت حزب الله … با شكوه خاصي منتقل شد بدينوسيله عاش سعيدا و مات سعيدا .

روحش شاد و يادش گرامي باد