شرح زندگی :‌

با تیر شهاب قلب شب را بدریم پیغام ظفر بر سحر عشق بریم

شهید محمود احمدی فرزند اسماعیل در سال ۱۳۴۹ در خانواده ای فقیر و مذهبی چشم به جهان گشود ، او كه بچه ای خوش ذوق و با استعداد بود كلاسهای اول تا پنجم ابتدائی را با موفقیت كامل پشت سر گذاشت ، سپس به مدرسه راهنمایی شهید خدرزاده راه یافت در آنجا با محیطی آشنا می شد كه از نظر خصوصیات اخلاقی با دیگر جاها فرق داشت چون بچه ای خوش اخلاق و خوش بر خورد  و با حوصله بود تمامی اولیا مدرسه و خانه از وی خرسند و راضی بودند هر كسی که به نحوی با وی در تماس بود از او بجز خوبی و خوش رفتاری چیزی نمی دید .

چون در خانواده مذهبی بزرگ شده بود لذا تعصب مذهبی عجیبی داشت ، بارها از افراد سالخورده كه مذهبی بوده و سن آنان بیش از ۶۰ سال بود سئوال میكرد و از حال اهل بیت عصمت و طهارت درسها می آموخت و از خصوصیات آن بزرگوار بهره میبرد .

كلامش گویای مصیبت آل علی بود ، در مجالس سوگواری سالار شهیدان حسین ابن علی (ع) با قلبی مالامال از عشق شركت مینمود وبا نوحه خوانی مجلس را صفا می بخشید . وقتی كه جنگ تحمیلی از طرف عراق نوكر سر سپرده آمریكا علیه ایران انقلابی و اسلامی شروع شد وی سن بسیار كمی داشت اما آگاه بود كه كافران میهن اسلامی او را تصرف كرده اند و او هم هیچگونه قدرتی نداشت كه در مقابل آنان مبارزه كند ، هر دم از خدای خویش می خواست كه : ای كاش زودتر بزرگ میشدم تا در مقابل بعثیان كافر به مبارزه بپردازم .

او عاشق دین و مذهب بود این دنیا برایش زندانی بزرگ بود هر دم میگفت دلم میخواهد از این دنیای تنگ بروم ، تا اینكه در پی اطلاعیه بسیج سپاه بمنظور شركت در آموزشهای نظامی داوطلب شد . پس از طی دوره آموزش به عضویت بسیج پایگاه مقاومت مسجد امام حسن مجتبی (ع) در آمد . پس از فعالیتهای زیادی در آنجا به منظور شركت در جبهه‌ها نام نویسی كرد و به جبهه اعزام شد . چندین بار در عملیات های متعدد شركت نمود از جمله در عملیات كربلای ۴ شركت داشته و بعد از این عملیات جهت مرخصی به خانه آمد اما چون وقت زیادی نداشت دوباره به جبهه عزیمت نمود تا اینكه سرانجام در عملیات كربلای ۵ با جمعی از همسنگران خود كه جهت آزادی سازی شهرك دوئیچی عراق در حال پیشروی بودند بر اثر برخورد تیر مستقیم دشمن به فیض عظیم شهادت نائل آمدند . اجساد مباركشان كه در زیر باران و آفتاب به مدت ۵۷ روز افتاده بود پس از جستجو و تفحص زیاد به همراه جمعی از یارانش كه مانند گلهای بهاری بر روی زمین پرپر شده بودند  شناسایی و به پشت جبهه منتقل شدند .

بدین ترتیب بهار عمر این قربانی راه الله و مداح آل علی بپایان میرسد . و ما میگویم ای شهیدان شما دین خود را به اسلام عزیز و قرآن مجید ادا نمودید و راه فداكاری و وفاداری را به ما آموختید شما برای اسلام فدا شدید و در نزد خدای تعالی و در جوار رحمت واسعه او به افتخار ابدی و سعادت دائمی رسیدید خداوند ما را به شما ملحق گرداند و از این فیض عظیم محروم نفرماید .

« والسلام علی عباد الله الصالحین »