زندگی نامه شهید

اگر چه هر روز ستاره‌ای درخشان از آسمان پر ستاره اسلام توسط خفاشان شب پرست به زمین فرو کشیده می‌شود اگر چه برای بقاء اسلام به تقلید از کربلای مولایمان امام حسین (ع) هزاران هزار کربلاهای نوینی در سراسر میهن اسلامی بوجود آمده است . و اگر چه سینه‌هایمان مملو از درد جدایی عزیزانمان می‌باشد . اما چه باک که اینها همه دلایلی است بر حقانیت راهمان و صلابت و استواری فرزندان کفر ستیز انقلاب اسلامی .

پاسدار شهید محمود فارسی بندری که افتخار « جنداللهی » بودن را در حلول مبارزه اسلام علیه کفر بدست آورد و در سال ۱۳۴۲ در شهرستان آبادان دیده به جهان گشود ، وی دوران کودکی را تحت مراقبت خانواده و با فراگیری تعالیم اولیه اسلام پشت سر گذاشت .

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و نیاز مبرمی که به پاسداری و حراست از خون‌های شهیدان پیدا شده بود ، شهید فارسی بندری نیز همچون دیگر فرزندان خلف اسلام با شرکت فعال و آگاهانه در لحظه لحظه‌های انقلاب به پاسداری از این شجره مقدس پرداخت . با شروع جنگ تحمیلی و یورش ناجوانمردانه سر سپرده استکبار به مرزهای میهن اسلامی ، شهید فارسی بندری  با پیوستن به صف رزمندگان اسلام و پوشیدن لباس مقدس پاسداری به مولایش ابا عبدالله اقتدا نمود و راوی میدان‌های نبرد گشت .

پاسدار شهید محمود فارسی بندری که سومین شهید از این خانواده معظم می‌باشد با قلبی روشن ، دلی آگاه و نفسی مطمئن رسالت خود را به پایان رسانید و به راستی که ره صد ساله را یک شبه طی نمود .

 از خصوصیات اخلاقی آن شهید همین بس که در میدان نبرد و سنگر تانک را مبدل به قبری می‌نمود و در نیمه‌های شب ، دور از چشم دیگران در آن به دعا و عبادت مشغول می‌گشت . از عظمت و قداست آن روح بزرگ همین بس که دوستان در غم از او جدا شده‌اند ، خون گریستند و بر جسم اطهرش بوسه‌ها نواختند . محمود را کسانی می‌شناسند که با او بودند ، او کوهی از ایمان بود ، او معلم انقلاب در جبهه‌های نبرد بود . به قول دوستان همسنگرش او چیزی را می‌دید که دیگران از دیدنش محروم بودند .

 شهید فارسی بندری به نور ایمان روشن شده بود و کلامش راهنما و مشوق دیگران در عمل به مستحبات و دوری از مکروهات گردیده بود . محمود حجاب بین خویش و خدایش را یافته بود و بخوبی می‌دانست که برای دیدار با آفریدگار جهانیان می‌بایستی روح را از زندان تن رها کند .

   شب زنده‌داری‌ها ، قرآن خواندن‌ها ، و ناله و زاری مکرر در مصیبت اهل بیت    ( سلام ا… علیم ) همه و همه از جمله عادات روزمره این شهید بزرگوار بود . آخرین ماموریت شهید از جبهه پیوستن به تیپ زرهی ۷۲ محرم بود . لیاقت ، شایستگی تدبر و تبحر شهید در کار با سلاح‌های سنگین موجب شده بود که مسئولیت‌های سنگین تیپ را به وی بسپارند . هر کس در آنجا بود می‌دید که در صلات صبح ، ظهر و مغرب ، محمود بر بالای تانکها رفته و با آواز دل انگیزش نداری الله اکبر سر می‌داد و دیگران را به خیرالعمل فردا می‌خواند .

 آری ، شهید فارسی بندری با کوله‌باری از عشق و ایمان و قلبی مملو از حب ا… راهی دیار ملکوت گشت و به دوستان و اقوام شهید خویش بپیوست .

   در خاتمه ، ما بازماندگان ، همسنگران و دوستان این شهید صالح انقلاب اسلامی به خون مقدسش سوگند می‌خوریم که تا آخرین لحظه حیات به پاسداری از آرمان بزرگش همت گمارده و راه سرخش را استمرار بخشیم . انشا ا…

به امید زیارت قدس از راه کربلا

از طرف بازماندگان شهید فارسی بندری

 

 

 

بازدیدها: 1