شهید مرتضی غلامی

نام پدر :عبدالحسین

تاریخ تولد :۱۳۴۳/۰۴/۰۴

تاریخ شهادت :۱۳۶۳/۱۲/۲۶

محل تولد :دیلم

محل شهادت :شرق دجله

محل دفن :فاقد جسد

_______________________________________________________________________________________________

زندگی نامه شهید

گرچه مفقودالاثرها بی‌مزاران جهانند       بی نشان گمنام مشهور ملک در‌‌‌آسمانند

برادر مرتضی غلامی فرزند عبدالحسین در سال ۱۳۴۳ در خانواده‌ای محروم و روستایی و مذهبی در روستای خواجه گیر دیده به جهان گشود و در سن شش سالگی در دبستان روستای خود مشغول به تحصیلات ابتدایی گردید که به علت فقر اقتصادی و مشکلات خانوادگی و نداشتن امکانات نتوانست در سطوح بالاتر تحصیلات ادامه تحصیل دهد و مجبور بود به کمک پدر امکانات زندگی را برای خانواده خویش فراهم نماید و حتی در بندر دیلم به کارگری می پرداخت ولی همیشه با رویی گشاده با مردم و دوستان و غیره روبرو می شد .

 اخلاق خوب و رفتار و کردار نیکش زبانزد خاص و عام می باشد و از هر گونه کمک و یاری نسبت به محرومین و تهیدستان دریغ نمی نمود و همواره یار و غمخوار افراد بی‌بضاعت بود . چون خودش در فقر و تهیدستی بزرگ شده بود .

   بعد از اینکه انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی به پیروزی رسید ایشان با گروه مقاومت روستا نهایت همکاری را می‌نمودند و عضو فعال آن گروه مقاومت بودند و همیشه به امام عزیز عشق می‌ورزیدند . تا اینکه در تاریخ ۱۳۶۲/۱۰/۱۵ جهت خدمت مقدس سربازی اعزام شدند و چهار ماه در شیراز آموزشهای نظامی و فنون جنگ را دیدند و در  تاریخ ۱۳۶۲/۰۲/۱۶ به جمعی تیپ ۵۵ هوا برد گردان ۱۵۸ پیوستند و دسته ایشان تیربار چی بود . و از همان موقع جهت یاری رساندن به رزمندگان اسلام و دفاع از اسلام و کشور اسلامیمان به جبهه های جنگ اعزام گردید . مدت خدمت ایشان را همه در جبهه به سر بردند . تا این که در تاریخ ۱۳۶۳/۱۲/۲۶در عملیات بدر در منطقه شرق دجله شرکت نمودند و از همان موقع به بعد ایشان مفقودالاثر گردیدند .

به امید مشخص گردیدن وضعیت مفقودالاثرها ، پیروزی اسلام عزیز بر کفر و طول عمر برای امام امت .

یادش گرامی و روحش شاد باد.

_______________________________________________________________________________________________

خاطرات شهید

  1. خاطره ای از برادر شهید (غلامرضا)

۱-۱٫ عنوان خاطره : ساخت آب انبار توسط شهید

در روستایمان آب آشامیدنی نیست و نبود شهید غلامی هنگامی که از مرخصی ۱۵ روزه خود به روستا آمد تصمیم گرفت برای خود و خانواده آب انباری درست کند او روزها جهت کارگری به بندر دیلم می‌رفت تا مخارج سربازی خود را تامین کند و شبها با دوستان خود آب انبار را درست کرد و خانواده و روستا هم اکنون از این آب انبار استفاده می‌کنند و برای او فاتحه می‌خوانند .

۱- ۲٫ عنوان خاطره : اهمیت به نماز

او همیشه واجباتش را ترک نمی‌کرد و نمازش را اول وقت می‌خواند روزه‌اش را مرتب می‌گرفت و دینش را حفظ ‌می‌کرد و همیشه به یاد خدا بود و در دل مردم جای داشت و وقتی از مرخصی می آمد برای خانواده و مردم سوغاتی می‌آورد .

 

 

بازدیدها: 6