شهید مظفر سهولی

نام پدر :عبدالله

تاريخ تولد :۱۳۳۷/۰۷/۰۶

تاريخ شهادت :۱۳۶۰/۰۲/۳۱

محل تولد :بوشهر

محل شهادت :شوش

آرامگاه:گناوه

_______________________________________________________________________________________________

خاطرات شهید

خاطره‌اي از مادر شهيد

۱ . عنوان خاطره : ديدن شهيد در خواب

شبي خواب شهيد را ديدم . شهيد از جايي بلند پيش من آمد و گفت : مادر جان ، بيا و به خانه‌ام نگاه كن . من چون خانه‌اش در جاي بلندي قرار داشت به آن نمي‌رسيدم  گفتم من به خانه شما نمي‌رسم كه به آن نگاه كنم گفت : من خم مي شوم ، تو از روي من بلند شو و به خانه‌ام نگاه كن ، وقتي من به خانه‌اش نگاه كردم ديدم خانه بزرگي كه خيلي زيبا و دلنشين بود و در آنجا وجود دارد . و من از اين خواب نتيجه مي‌گيريم كه جاي پسر در جهان آخرت راحت و خوب است .

پسرم عاشق شهادت بود و بالاخره مزه عاشقي شهادت را چشيد .

 خاطره‌اي از خواهر شهيد

۱ . عنوان خاطره : وصيتهاي شهيد بزرگوار

شهيد به ما مي‌گفت كه ايمانتان ، نمازتان و روزه‌هايتان هيچ وقت نبايد ترك شود . هميشه سفارش مي‌كرد حجابتان را رعايت كنيد ، هيچ وقت نگذاريد مسجد خالي بماند كه دشمن خوشحال شود .

مي‌گفت : هيچ وقت نگذاريد حتي قطره‌اي از خون شهداء پايمال بشود . سعي كنيد مواظب پدر و مادر باشيد و آنها را در وقت پيري به حال خودشان رها نكنيد . برادرم يك گل بود ولي حيف كه زود بسته و خاموش شد .

_______________________________________________________________________________________________

وصیت نامه شهید

مورخه : ۱۳۵۹/۱۲/۲۹

 اينجانب مظفر سهولي وصيت نامه خويش را با نام خدا شروع مي‌كنم :

«الذين امنو يقاتلون في سبيل الله والذين كفرو يقاتلون في سبيل الطاغوت فقاتلو اوليا الشيطان ان كيد شيطان كان ضعيفا»

«مومنين در راه خدا و كافران در راه شيطان جهاد مي‌كنند پس مومنين شما با دوستان شيطان بجنگيد و هيچ بيم و هراس نداشته باشيد كه مكر و سياست شيطان بسيار ضعيف است »

با آگاهي به راهم اميدوارم كه در اين راه به شهادت نائل آيم امروز اين آرزوي ميليونها زن و مرد مسلمان كشورمان مي‌باشد . و امروز روزي است كه بايد به نجات اسلام شتافت بايد كه اسلام را احيا نمود و انشاء تعالي همانطوري كه آرزوي همه ماست اين انقلاب به رهبري امام عزيز به انقلاب امام مهدي عليه‌السلام پيوند خواهيم داد كه انقلاب با هر كه مسير الله است اين حركت را برگزيدم البته ما سرباز اسلاميم و جانباز وطن عزيز اسلاميم كه به ما افتخار و سرافرازي من مي‌باشد و اميدواريم كه در اين راه ما به پيروزي بر كفر يا شهادت كه نهايت آرزوي ما مي‌باشد كه چرا كه امروز شكست ما شكست مكتبمان و انقلابمان مي‌باشد كه در راه عقيده‌اي جهاد كنيم كه به حقانيت آن كاملاً آگاهيم و غير از اين راهي برايمان نمي‌ماند كه ما پيروز شويم و يا شهادت را چون اسلحه‌اي مرگبار بر فرق دشمن فرو آرزويم . و لذا به اطلاع كليه مردم مسلمان مي‌رسانم كه وحدت كلمه را حفظ نماييد والسلام دنبال اين وصيتنامه كه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گناوه دارم و چند سخني با پدر و مادر و خواهران و برادران و كليه كساني و كليه كساني كه در زندگيم موثر بوده‌اند ، مرگ حق است و سرانجام زندگي همه گذر از اين معبر است اما چه زيباست مرگ ، مرگ در راه خدا و جهاد در راه خدا چه زيباست بدور از دلهره‌هاي گناوه و خوف از غرور و خود خواهي در امواج عشق الهي به لقاء الله رسيدن از همه شما مي‌خواهم كه بعد از من گريه‌اي كه بوجود آوردن ضعفتان باشد نكنيد و به ياد آوريد كساني كه در اين انقلاب نوزده تن از افراد خود را فداي اسلام نمود از شما مي‌خواهم كه در صورت امكان شبهاي جمعه برايم دعاي كميل بخوانيد تا به طلب آمرزش هر چه بيشتر از بارگاه ابديت روحم را شاد نمائيد .

 

ولاتَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللهِ اَموتًا بَل اَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقون

 

« مپنداريد آنهايي كه در راه خدا شهيد شدند مرده‌اند بلكه زنده‌اند و نزد پروردگارشان نيز روزي دارند »

 

والسلام

مظفر سهولي ۱۳۵۹/۱۲/۲۹