شهید مهدی ناصری پوران

نام پدر : علی

تاریخ تولد : ۱۳۱۴/۳/۱۴

تاریخ شهادت : ۱۳۶۳/۱۰/۲۴

محل تولد : آبادان

محل شهادت : خلیج فارس

آرامگاه : گناوه (مفقود الجسد)

_______________________________________________________________________________________________

زندگی نامه شهید

شهید مهدی ناصری پوران فرزند علی در سال ۱۳۱۴ در خانواده ای مذهبی در شهر خرمشهر دیده به جهان گشود او فردی مومن و متقی بود و همیشه در مجالس و محافل مذهبی شرکت می کرد.

به دلیل فقر خانواده فرصت تحصیل پیدا نکرد .
او علاقه زیادی به ملوانی داشت و برای کار وارد کشتیهای تجارتی شد تا به امرار معاش بپردازد و در طول جنگ تحمیلی عراق علیه ایران با حمل مهمات به رزمندگان کمک می رساند .

سرانجام در تاریخ ۱۳۶۳/۱۰/۲۴ در حالی که برای رزمندگان جبهه های حق علیه باطل مهمات و اسلحه حمل می‌نمود کشتی آنان مورد اصابت موشک دشمن بعثی قرار گرفت و او و همکارانش به درجه شهادت نائل آمدند.

پیکر مطهر او مفقود گردید و آبهای گرم خلیج همیشه فارس شهادت بر ایثار و فداکاری او دارد .

ثمره ازدواج شهید سه دختر و سه پسر است که اینک در کنار مادرشان در گناوه زندگی می‌کنند .

یکی از فرزندان او فارغ‌التحصیل در رشته ادبیات عرب و دیگری در رشته حقوق و فرزند دیگر او فالح‌ ضمن تحصیل یکی از پیشتا‌‌‌زان ورزش در عرصه دو میدانی بوده است.
روحش شاد یادش گرامی باد

_______________________________________________________________________________________________

خاطرات شهید

خاطره ای از فرزند شهید (صالح ناصر پوران)

عنوان خاطره : عشق به امامان

پدرم علاقه و اعتقاد و عشق عجیبی به امامان داشت به خصوص امام رضا (ع) هر ساله ما را برای زیارت امام رضا (ع) تابستانها به مشهد مقدس می برد برادرم فالح تازه به دنیا آمده بود .

پدرم گفت : باید برویم امام رضا (ع) و تشکری از امام هم داشته باشیم در راه مشهد شبانه سوار بر اتوبوس در حال حرکت بودیم که به ناگاه متوجه شدیم برادر کوچکم فالح بدون اطلاع مادر دست او را رها کرده و رفته .

بعد از جستجو در اتوبوس خدا را شکر متوجه شدیم که برادرم چند صندلی جلوتر در کف اتوبوس افتاده و الحمدلله هیچ ناراحتی و بلایی بر سر او نیامده نیامده .

پدرم این حادثه را معجزه امام رضا (ع) دانست و خیلی خوشحال بود که امام کمکمان کرده و برادرم نجات پیدا کرده چون او اعتقاد به امامان داشت .

روحش شاد باد و یادش گرامی

بازدیدها: 23