زندگی نامه شهید

شهيد نادر خضري فرزند قائد در سال ۱۳۴۴ در خانواده اي متدين و مذهبي در روستاي بنه احمد از توابع بندر ديلم ديده به جهان گشود .

شهيد دوران كودكي را در همان روستا گذرانيد و در سن هفت سالگي پا به مدرسه گذاشت ، دوران ابتدائي را در همان روستا گذراند ، شهيد از كودكي داراي چهره اي خندان و شاداب بود .

بعد از دوران ابتدائي با خانواده خود به شهرستان گناوه عزيمت نمودند و براي ادامه تحصيل دوران راهنمايي خود در آموزشگاه انديشه (شهيد خزائي) و دوران دبيرستان را در رشته برق در هنرستان فني شهيد باهنر به پايان رسانيد .

در تاريخ ۶۲/۸/۲ به همراه ديگر همرزمانش جهت ياري رساندن به سپاهيان اسلام در جبهه هاي نور عليه ظلمت راهي جبهه‌ها شد و بعد از مدت ۴۵ روز ماموريت دوباره به شهر بازگشت و در سال ۶۴ بنا به وظيفه انساني و شرعي خود جهت خدمت مقدس سربازي به سپاه پاسداران انقلاب اسلامي مراجعه و به عنوان پاسدار وظيفه در سپاه مشغول خدمت شد .

شهيد دوران آموزشي خود را در پادگان اميرالمومنين علیه السلام تهران به اتمام رسانيد و از همانجا عازم جبهه هاي نبرد شد و در قسمت تعميرات پدافند هوايي مشغول به خدمت شد

و در موقع امتحان دادن در رابطه با تعميرات پدافند بعنوان نوع نفر دوم در كار خود فعاليت چشمگيري داشت

شهيد علاقه زيادي به مجالس مذهبي ، نماز جمعه دعاي كميل و توسل داشت و علاقه زيادي نسبت به ولايت فقيه مي ورزيد .

وي چهارمين فرزند خانواده بود و داراي اخلاق و رفتاري مهربان بود . در دوران ابتدائي قرآن را ختم نمود و علاقه فراواني به قرآن مجيد داشت .

هميشه در ميان صحبتها و نامه‌هايش كه به خانواده مينوشت آنها را دعوت به پيروي از ولايت فقيه و اطاعت از رهبري امام خميني مي نمود

و مي گفت كه شما نگوييد در جبهه‌ها گلوله توپ و خمپاره انسان را از بين ميبرد بلكه آن خداست كه هر وقت عاشق انساني شد او را به سوي خود ميطلبد .

سرانجام شهيد نادر خضري در مورخه ۶۵/۱۰/۱۹ در عمليات غرور آفرين كربلاي ۵ به شهادت رسيد و به خيل شهداي عزيز اسلام پيوست .

راهش پر رهرو مستدام باد