زندگی نامه شهید

شهید نادر خضری فرزند قائد در سال ۱۳۴۴ در خانواده ای متدین و مذهبی در روستای بنه احمد از توابع بندر دیلم دیده به جهان گشود .

شهید دوران کودکی را در همان روستا گذرانید و در سن هفت سالگی پا به مدرسه گذاشت ، دوران ابتدائی را در همان روستا گذراند ، شهید از کودکی دارای چهره ای خندان و شاداب بود .

بعد از دوران ابتدائی با خانواده خود به شهرستان گناوه عزیمت نمودند و برای ادامه تحصیل دوران راهنمایی خود در آموزشگاه اندیشه (شهید خزائی) و دوران دبیرستان را در رشته برق در هنرستان فنی شهید باهنر به پایان رسانید .

در تاریخ ۶۲/۸/۲ به همراه دیگر همرزمانش جهت یاری رساندن به سپاهیان اسلام در جبهه های نور علیه ظلمت راهی جبهه‌ها شد و بعد از مدت ۴۵ روز ماموریت دوباره به شهر بازگشت و در سال ۶۴ بنا به وظیفه انسانی و شرعی خود جهت خدمت مقدس سربازی به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مراجعه و به عنوان پاسدار وظیفه در سپاه مشغول خدمت شد .

شهید دوران آموزشی خود را در پادگان امیرالمومنین علیه السلام تهران به اتمام رسانید و از همانجا عازم جبهه های نبرد شد و در قسمت تعمیرات پدافند هوایی مشغول به خدمت شد

و در موقع امتحان دادن در رابطه با تعمیرات پدافند بعنوان نوع نفر دوم در کار خود فعالیت چشمگیری داشت

شهید علاقه زیادی به مجالس مذهبی ، نماز جمعه دعای کمیل و توسل داشت و علاقه زیادی نسبت به ولایت فقیه می ورزید .

وی چهارمین فرزند خانواده بود و دارای اخلاق و رفتاری مهربان بود . در دوران ابتدائی قرآن را ختم نمود و علاقه فراوانی به قرآن مجید داشت .

همیشه در میان صحبتها و نامه‌هایش که به خانواده مینوشت آنها را دعوت به پیروی از ولایت فقیه و اطاعت از رهبری امام خمینی می نمود

و می گفت که شما نگویید در جبهه‌ها گلوله توپ و خمپاره انسان را از بین میبرد بلکه آن خداست که هر وقت عاشق انسانی شد او را به سوی خود میطلبد .

سرانجام شهید نادر خضری در مورخه ۶۵/۱۰/۱۹ در عملیات غرور آفرین کربلای ۵ به شهادت رسید و به خیل شهدای عزیز اسلام پیوست .

راهش پر رهرو مستدام باد

بازدیدها: 17