زندگی نامه شهید

شهيد بزرگوار نادر شمسي دخت فرزند عباس در تاريخ ۱۳۴۹/۳/۲ در يك خانواده مذهبي و متدين و فقير در روستاي تل برج از توابع شهرستان گناوه ديده به جهان گشود .

پدر شهيد از طريق كشاورزي و دامپروري خانواده را امرار معاش ميكرد و فرزنداني صالح و ديندار و باتقوا و خدا ترس تحويل جامعه داد.

شهيد عزيز شمسي دخت در كارهاي كشاورزي و دامداري پدر را كمك ميكرد او تحصيلات خود را در روستا شروع نمود و جهت ادامه تحصيلات در مقطع راهنمايي به شهرستان گناوه آمد و تا كلاس اول رهنمايي درس خواند .

او عاشق امام و انقلاب بود و عشق خاصي به بسيج داشت و از بسيجيان فعال پايگاه صاحب الزمان محله سادات بود ايشان چندين بار از طريق بسيج داوطلبانه به جبهه هاي نبرد حق عليه باطل اعزام شد

و آخرين مرحله اعزام او تاريخ ۱۳۶۵/۹/۹ بود كه با سپاهيان يكصد هزار نفري حضرت محمد (ص) از طريق بسيج گناوه به جبهه جنوب اعزام و در تاريخ ۱۳۶۵/۱۰/۴ در عمليات كربلاي چهار شركت و در جزيره سهيل كربلايی شد

و به آرزوي ديرينه‌اش يعني شهادت در راه خدا رسيد و پيكر پاك و مطهرش جاويد‌ الاثر گرديد تا اينكه پس از سالها غريبي توسط گروه جستجوی مفقودين پيدا و در تاريخ ۱۳۷۶/۱۱/۴ در گناوه طي مراسم باشكوهي تشيع و در كنار همرزمانش شهيدان غلامحسن كرمي ، خسرو نظري در گلزار مطهر شهداي شهرستان گناوه به خاك سپرده شد .

ياد لاله هاي هميشه جاويد بخير و راهشان مستدام باد .