شرح زندگی :

شهید نصرت الله احمدی درروستای کلر از توابع بخش مرکزی شهرستان گناوه دیده به جهان گشود . پس از رسیدن به سن ۷ سالگی بعلت بی‌توجهی رژیم فاسد پهلوی به روستاها و عدم وجود مدرسه  جهت تحصیل به منزل یکی از بستگان در شهر گناوه با تقبل مخارج راهی شد . ایشان بسیار خوش اخلاق و خوش رفتار بود و در کارهای منزل کمک زیادی به آنها می‌نمود و این قدر از کردار و رفتار ایشان راضی بودند که پس از نقل مکان خانواده به شهر گناوه خواستار ماندن او در همان منزل بودند .

قبل از رسیدن به سن تکلیف شرعی به مسائل روزه و نماز اهمیت فراوان می‌داد و به آداب و مسائل اسلامی بیش از همه اعضاء خانواده با سن کم آشنایی داشت. از اخلاق وی کلیه خویشان و دوستان و همسایگان راضی بوده و او را دوست می‌داشتند و به مشکلات همسایگان که به او مراجعه می‌کردند رسیدگی می کرد و فرمان می‌برد. زمانیکه در سراسر شهرستانها تظاهرات شروع شده بود وی ضمن درس خواندن در سنگر مدرسه با همسنگرانش فعالیت چشم گیری داشت تا اینکه انقلاب به پیروزی رسید و در شکل گرفتن نظام جمهوری اسلامی و برگزاری انتخابات عضو فعال بود. در این بین به محض ظهور و بروز خطوط باطله همچون کوه استوار به مقابله پرداخته و در مباحث و مجالس و مدارس پیرو خط امام روشنگری می‌ نمود .

پس از جنگ تحمیلی و تشکیل بنیاد جنگ زدگان به خدمت شبانه روزی مشغول شده و دیگر در منزل دیده نمی‌شد. گاهی پدر و مادر مایل به ملاقات با وی بودند و ایشان جز در حد تسکین آنها ، بیشتر وقت صرف نمی‌کرد با حوصله عجیب و رفتار متین خدمت به اجتماع می‌کرد و نتوانست خود را به این خدمت قانع کند و عازم جبهه شد .

پس از ۴۰ روز در جبهه بستان به منزل و محل کاری خود بنیاد جنگ زدگان برگشته اما دگر بار عازم جبهه شد و در عملیات فتح المبین از جان نثاران و سربازان صف شکن و افتخار آفرین کشور و خانواده خود گردید و در نهایت در تاریخ ۱۳۶۱/۱/۲ به آن معشوقی که شوق می‌ورزید یعنی به لقاء الله پیوست .

روحش شاد و یادش گرامی باد

 

——————————————————————————————————————————————

بازدیدها: 14