شرح زندگی :

شهید نصرت الله احمدی درروستای كلر از توابع بخش مرکزی شهرستان گناوه دیده به جهان گشود . پس از رسیدن به سن ۷ سالگی بعلت بی‌توجهی رژیم فاسد پهلوی به روستاها و عدم وجود مدرسه  جهت تحصیل به منزل یكی از بستگان در شهر گناوه با تقبل مخارج راهی شد . ایشان بسیار خوش اخلاق و خوش رفتار بود و در كارهای منزل کمک زیادی به آنها می‌نمود و این قدر از كردار و رفتار ایشان راضی بودند كه پس از نقل مکان خانواده به شهر گناوه خواستار ماندن او در همان منزل بودند .

قبل از رسیدن به سن تكلیف شرعی به مسائل روزه و نماز اهمیت فراوان می‌داد و به آداب و مسائل اسلامی بیش از همه اعضاء خانواده با سن كم آشنایی داشت. از اخلاق وی كلیه خویشان و دوستان و همسایگان راضی بوده و او را دوست می‌داشتند و به مشكلات همسایگان كه به او مراجعه می‌كردند رسیدگی می کرد و فرمان می‌برد. زمانیكه در سراسر شهرستانها تظاهرات شروع شده بود وی ضمن درس خواندن در سنگر مدرسه با همسنگرانش فعالیت چشم گیری داشت تا اینكه انقلاب به پیروزی رسید و در شكل گرفتن نظام جمهوری اسلامی و برگزاری انتخابات عضو فعال بود. در این بین به محض ظهور و بروز خطوط باطله همچون كوه استوار به مقابله پرداخته و در مباحث و مجالس و مدارس پیرو خط امام روشنگری می‌ نمود .

پس از جنگ تحمیلی و تشکیل بنیاد جنگ زدگان به خدمت شبانه روزی مشغول شده و دیگر در منزل دیده نمی‌شد. گاهی پدر و مادر مایل به ملاقات با وی بودند و ایشان جز در حد تسكین آنها ، بیشتر وقت صرف نمی‌كرد با حوصله عجیب و رفتار متین خدمت به اجتماع می‌كرد و نتوانست خود را به این خدمت قانع كند و عازم جبهه شد .

پس از ۴۰ روز در جبهه بستان به منزل و محل كاری خود بنیاد جنگ زدگان برگشته اما دگر بار عازم جبهه شد و در عملیات فتح المبین از جان نثاران و سربازان صف شكن و افتخار آفرین كشور و خانواده خود گردید و در نهایت در تاریخ ۱۳۶۱/۱/۲ به آن معشوقی كه شوق می‌ورزید یعنی به لقاء الله پیوست .

روحش شاد و یادش گرامی باد

 

——————————————————————————————————————————————