شرح زندگي :

شهيد محمد بهزادي فرزند غلامحسين در سال ۱۳۴۱ در روستاي بيدو از توابع بخش بندر ريگ در يك خانواده  مذهبي و مستضعف ديده به جهان گشود . وي در سن هفت سالگي به مدرسه رفت و تحصيلات ابتدايي خود را به دلیل عدم وجود مدرسه در روستای محل سکونت در روستاي جزيره از توابع بخش ريگ گذرانيد . 

متاسفانه به علت نبود مدرسه راهنمايي در آن منطقه ناگزير ترك تحصيل نموده و دوشا‌‌دوش پدر و برادرانش شروع به كار نمود . بدليل كمبود امكانات زندگي به شهرستان گناوه هجرت نمود و شغل برق كاري را پيشه خود نمود و از اين طريق مخارج زندگي خود را تامين مي‌كرد . ايشان در سال ۱۳۶۱ ازدواج نمود و صاحب يك فرزند دختر شد .

در سال ۱۳۶۵ به خدمت مقدس سربازي اعزام و در سپاه پاسداران به عنوان پاسدار وظيفه مشغول خدمت گرديد و دوره آموزشي خود را در كرمان گذراند و بعد از اتمام دوره به جبهه در منطقه شلمچه اعزام گرديد و پس از چند روزي خدمت در آن منطقه مجروح شد و به بيمارستان يزد منتقل شد و از آنجا به بيمارستان شهيد فقيهي در شيراز منتقل گرديد و پس از چند روزي بستري در آن بيمارستان در تاریخ ۱۳۶۵/۱۲/۷ به درجه رفيع شهادت نائل آمد .

شهيد داراي اخلاقي خدا پسندانه بود . با دوستان و خويشان و اهل منزل خيلي مهربان بود و در دوران زندگي هيچ كس از ايشان ناراحت و دلخور نبود . در بيمارستان قبل از شهادت به ما سفارش كرد كه راه مرا ادامه بدهيد و نگذاريد به انقلاب اسلامي صدمه اي برسد و حضرت امام (ره) ناراحت شود و دشمنان اسلام خوشحال شوند .

 

روحش شاد و راهش پر رهرو باد

 

 

——————————————————————————————————————————————