شرح زندگی :

شهید محمد بهزادی فرزند غلامحسین در سال ۱۳۴۱ در روستای بیدو از توابع بخش بندر ریگ در یک خانواده  مذهبی و مستضعف دیده به جهان گشود . وی در سن هفت سالگی به مدرسه رفت و تحصیلات ابتدایی خود را به دلیل عدم وجود مدرسه در روستای محل سکونت در روستای جزیره از توابع بخش ریگ گذرانید . 

متاسفانه به علت نبود مدرسه راهنمایی در آن منطقه ناگزیر ترک تحصیل نموده و دوشا‌‌دوش پدر و برادرانش شروع به کار نمود . بدلیل کمبود امکانات زندگی به شهرستان گناوه هجرت نمود و شغل برق کاری را پیشه خود نمود و از این طریق مخارج زندگی خود را تامین می‌کرد . ایشان در سال ۱۳۶۱ ازدواج نمود و صاحب یک فرزند دختر شد .

در سال ۱۳۶۵ به خدمت مقدس سربازی اعزام و در سپاه پاسداران به عنوان پاسدار وظیفه مشغول خدمت گردید و دوره آموزشی خود را در کرمان گذراند و بعد از اتمام دوره به جبهه در منطقه شلمچه اعزام گردید و پس از چند روزی خدمت در آن منطقه مجروح شد و به بیمارستان یزد منتقل شد و از آنجا به بیمارستان شهید فقیهی در شیراز منتقل گردید و پس از چند روزی بستری در آن بیمارستان در تاریخ ۱۳۶۵/۱۲/۷ به درجه رفیع شهادت نائل آمد .

شهید دارای اخلاقی خدا پسندانه بود . با دوستان و خویشان و اهل منزل خیلی مهربان بود و در دوران زندگی هیچ کس از ایشان ناراحت و دلخور نبود . در بیمارستان قبل از شهادت به ما سفارش کرد که راه مرا ادامه بدهید و نگذارید به انقلاب اسلامی صدمه ای برسد و حضرت امام (ره) ناراحت شود و دشمنان اسلام خوشحال شوند .

 

روحش شاد و راهش پر رهرو باد

 

 

——————————————————————————————————————————————

 

بازدیدها: 28