زندگینامه

شهید بهرام توسلی در تاریخ ۱۳۴۵/۹/۱۵ در شهر ریگ به دنیا آمد . پدر وی لنجدار بود و از طریق دریا خانواده را امرار معاش می نمود. شهید در سال ۱۳۵۲ در دبستان ابتدایی پرینان بندر ریگ مشغول به تحصیل گردید و دوران ابتدایی را به پایان رسانید . دوران راهنمایی او مصادف شد با راهپیماییها و مبارزات انقلابی مردم در جهت سرنگونی رژیم شاهنشاهی که او نیز به همراه سایر دوستان خود در این راهپیمایی ها شرکت می نمود.

در اواسط بهمن ۵۷ که مدارس بندر ریگ تعطیل شدند او نیز مدرسه را برای همیشه رها کرد و حتی بعد از بازگشایی نیز به مدرسه برنگشت. با شروع جنگ تحمیلی بهرام به تاسی از برادر بزرگش ضرغام که به همراه شهید علی روئین تن جزو اولین رزمندگان اعزامی بندر ریگ بودند ، به عضویت بسیج بندر ریگ در آمد. شهید از طرف سپاه گناوه و ریگ در تابستان سال ۱۳۶۲ دوره ی آموزش نظامی اسلحه های برنو ، ام یک و کلاشینکف را با موفقیت پشت سر گذاشت و کارت سبز پایان آموزش نیز در تاریخ ۱۳۶۲/۶/۱۳ برایش صادر گردید.

شهید در سن ۱۷ سالگی در پشت جبهه و در پایگاه بسیج فعالیت می نمود و چون برادرش پاسدار بود همواره دوست داشت که به جبهه برود. در همان ایام جنگ لوله های انتقال نفت واقع در گناوه چندین و چند بار مورد هجوم دشمن بعثی قرار گرفته بود . سرانجام در همان ایام که بهرام به تازگی دفترچه اعزام به خدمت سربازی دریافت کرده بود در روز سه شنبه ۱۳۶۶/۱۱/۴ در یکی از دفعات حمله های دشمن به تلمبه خانه نفتی گناوه ایشان به همراه تعدادی از مسافران که روی جاده در حوالی تلمبه خانه در حال گذر بودند با ترکش بمب های عراقی مجروح شده و با پیکری خونین به دیدار خداوند شتافت.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

_________________________________________________________________________________________________________

بازدیدها: ۲۵