زندگی نامه شهید

شهید تباشیر در سال۱۳۴۰ در خانواده‌ای مسلمان ولی بی‌بضاعت در روستای فخرآوری چشم به جهان گشود . دوران کودکی خود را بر اثر قحطی سال پی در پی کنار خانواده خود در اروند کنار از توابع شهر آبادان گذرانید پس از چند سال به زادگاه به زادگاه خویش بازگشت در سن ۶ سالگی وارد مدرسه شد .

رفتار و اخلاق وی به حدی خوب بود که مورد تعریف دانش‌آموزان و مردم روستا قرار گرفته بود . سال اول و دوم راهنمایی را در روستای محمد صالحی به اتمام رساند و سرانجام برای سال سوم راهنمایی در شهرستان گناوه مدرسه شبانه  ثبت نام کرد و به تحصیل مشغول شد در انقلاب نقش فعالی داشت در صف اول تظاهرات کنندگان قرار می‌گرفت با تاسیس بسیج عضو این ستاد مقدس شد .

سرانجام در تاریخ ۱۳۶۰/۰۹/۱۴ به جبهه حق علیه باطل در بستان و تنگه چزابه شتافت پس از سه ماه به خانه برگشت . این بار حیدر به کلی عوض شده بود ، نیمه‌های شب برمی‌خاست و به خواندن نماز شب می‌پرداخت سرانجام در دومین بار که به جبهه اعزام شد ساعت ۷:۳۰ روز شنبه ۱۳۶۱/۰۲/۰۱ در حالی که در کنار کانال در جبهه شوش دانیال با تفنگ خود مشغول تیراندازی بود ترکش خمپاره به کتف چپش اصابت نمود و قلبش از کار افتاد و به لقاء الله پیوست .

«روحش شاد و راهش مستدام باد»

بازدیدها: ۹۰