زندگی نامه شهید

شهید حاج عبدالصمد سهیلی در سال ۱۳۳۱ در خانواده‌ای مذهبی و متعهد متولد شد. قبل از پا گذاشتن به مدرسه علاقه بخصوصی به کلاس قرآن و مجالس مذهبی داشت.

در سن ۶ سالگی روانه مدرسه شد ولی بر اثر گرفتاری خانوادگی تنها تا کلاس ششم نظام قدیم به درس خواندن پرداخت .

پس از معافیت از خدمت مقدس سربازی در شرکت نفت شعبه شهرستان گناوه استخدام گردید .

در اوج گیری نهضت اسلامی به رهبری زعیم عالی قدر امام خمینی سهم بسزایی داشت و علاقه بخصوصی نیز به امام پیدا کرده بود .

شهید قبل از انقلاب در اکثر تظاهرات‌ها شرکت می‌نمود و همچنین در برابر گروهکها ایستادگی می‌کرد و همواره با آنان در ستیز بود .

با شروع جنگ تحمیلی علیه جمهوری اسلامی ایران ، در شش نوبت به جبهه‌های جنگ اعزام گردید . هر بار که از جبهه بر می‌گشت دوباره در فکر برگشت به جبهه بود .

در عملیات رمضان ـ بدر ـ خیبر و والفجر ۸ سهم بسزایی داشت . او یکی از نیروهای بسیجی فعال شهرستان بود و عضو هیئت شورای اسلامی مسجد محله خویش (امام حسن عسکری) بود .

در مراسم حج از افراد فعال و دلسوز و از افرادی بود که اعلامیه‌ها و پیامهای جمهوری اسلامی ایران خطاب به حجاج را بین اهالی دیگر کشورها توزیع می‌کرد .

در سفر حج سقای حجاج خانه خدا بود و می‌گفت دوست دارم مثل امام زین العابدین (ع) خادم حجاج خانه خدا باشم .

در خانه اخلاقی پسندیده با اهل خانه داشت انسانی وارسته و متواضع بود و هر گاه پیام امام را از رسانه‌های گروهی می‌گرفت سر از پا نمی‌شناخت .

در جریان عملیات فاو فعالیت زیادی کرد و لحظه‌ای احساس خستگی نمی‌کرد یک بار که قایق وی از کار افتاده بود بسیار احساس ناراحتی کرده بود که چرا قایق خراب شده و او از کار عقب مانده است .

سرانجام در همین گیر و دار تعمیر قایق ، در زمان حمله نا‌جوانمردانه هواپیماهای مزدوران عراق به منطقه فاو و بمباران شیمیایی آنجا ، شهید از ناحیه سر مورد اصابت ترکش و مواد شیمیایی قرار گرفت و به آرزوی دیرینه خود یعنی شهادت در راه خدا نائل آمد.

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد

 

بازدیدها: ۱۶