زندگینامه

 

شهید غلامرضا تیلک در سال ۱۳۳۹ در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود . از کودکی بقه همراه پدر در مجالس مذهبی و مساجد شرکت می نمود و از همان کودکی عاشق اهل بیت علیهم السلام بود. شهید تیلک تنها فرزند پسر خانواده  بود . چهار خواهر داشت . او نه تنها خود را در قبال خانواده متعهد و مسئول می دانست ، بلکه نسبت به جامعه اسلامی تعهد ویژه ای در خود احساس می کرد. در بیشتر راه پیمایی های پیش از انقلاب شرکت داشت.

دوره راهنمایی را در مدرسه ی راهنمایی دانش (شهید غلامی) گناوه به اتمام رساند . دوره دبیرستان به ویژه سالهای آخر آن با اوج گیری نهضت مردم مسلمان ایران به رهبری حضرت امام خمینی ره همراه بود که در اینن راستا شهید در اوقات فراغت خود به فعالیتهای سیاسی و پخش اعلامیه می پرداخت . طبق گفته دوستان شهید نماز شب وی ترک نمی شد و در پایان نماز از خداوند طلب شهادت می نمود .در همه حال بسیار صمیمانه و خودمانی رفتار می کرد . همه او را می شناختند و با همه از خرد و کلان می جوشید و مهربان بود. حضوری فعال در عرصه فرهنگی داشت و به دلیل همین علاقه مدتی مسئول واحد فرهنگی امور مهاجران گناوه بود . شهید مرد جنگ بود . کسی بود که به فرمانده اصلی خود حضرت امام خمینی ره لبیک گفت و عاقبت به آنچه خواست رسید شهید که در چندین نوبت عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل گردیده بود سرانجام درآخرین نوبت در عملیات کربلای پنج شرکت نمود و به آرزوی دیرینه خود یعنی شهادت در راه خدا نائل گردید. 

روحش شاد و یادش گرامی باد

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Views: 330