شهید غلام عباس ملک نیا

نام پدر :محمد

تاریخ تولد :۱۳۳۵/۰۱/۰۱

تاریخ شهادت :۱۳۵۹/۱۰/۲۷

محل تولد :بندر گناوه

محل شهادت :هویزه

آرامگاه :بندر ریگ

_______________________________________________________________________________________________

زندگی نامه شهید

در سال ۱۳۳۵ در خانواده‌ای فقیر در بندر ریگ کودکی چشم به جهان گشود که نامش عباس نهادند . در شش سالگی پا به مدرسه گذاشت . دوره ابتدایی و راهنمایی را در بندر ریگ گذراند بعد دوره راهنمای چون سنش بزرگ بود یک‌سال ترک تحصیل کرد و با تغییر شهرتش توانست بعد از یک‌سال ترک تحصیل به مدرسه برود و در این یک سال به کارگری و….پرداخت .

دوران دبیرستان را در بوشهر گذراند . از ۱۶ سالگی نماز و روزه را شروع کرد و به نماز و روزه و احکام دین خیلی علاقه و اهمیت نشان می‌داد. دیپلمش را در بوشهر گرفت و مجدداً به کارگری پرداخت و به سربازی رفت و خدمتش را در کرمان و دشت میشان گذراند .

موقعی که انقلاب شروع شد با دوستانش جلسه داشت و هر جا که می‌دید جوانها تشکیلات دارند به آنجا می‌رفت و فعالیت می‌کرد به مطالعه اهمیت می‌داد .

زمانی که امام تشریف آوردند خیلی کم به منزل می‌آمد و در شهر نگهبانی می‌دادند ، زمانی که بسیج تشکیل شد او هم در بسیج ثبت نام کرد و با اولین گروه به جبهه رفت و فقط شب آخر که می‌خواست به جبهه برود ، به منزل آمد و تفنگش را برداشت و رفت و گفت می‌خواهم به جبهه بروم . مرتب می‌گفت امام یکی است و او امام حسین زمان است ، دشمنش زیاد و از دل و جان امام را می‌خواست .  

__________________________________________________________________________________________________

وصیت نامه شهید

ولا تحسبن الذین قتلو فی سبیل الله امواتاً بل احیا عند ربهم یرزقون

«‌ با آنهای که در راه خدا کشته می‌شوند مرده نگویید بلکه آنها زنده‌اند و نزد خدایشان روز ی می‌خورند . »‌

وقتی معلم بزرگ شهادت، امام حسین سرور شهیدان در روز عاشورا فریاد می‌زند که آیا کسی هست که مرا یاری کند ؟ می‌دانست که از آن قوم کسی به کمک آن نمی‌شتابد . پس امام حسین(ع)این را برای نسل حاضر گفته است و ما می‌رویم تا امام حسین و دین او را زنده کنیم . شاید خون این بی مقدار آبی باشد بر نهال اسلام محمدی .

 اسلام دینی است که بوسیله امثال صدام یزیدها و دیگر طاغوت‌ها از بین نمی‌رود . در قرآن آمده است که « ما مستضعفین را وارث زمین خواهیم کرد » ما هم تا آخرین قطره خون در برابر صدام و تمام حامیان کفر خواهیم ایستاد و امام خمینی رهبر مستضعفین روی زمین را یاری خواهیم کرد .

ما می‌رویم که در جبهه حق با باطل روبرو شویم . شما هم می‌توانید با کارهایتان و عملتان در خط مقدم جبهه باشید تا ستون پنجم دشمن نتواند شما را هدف بگیرد که این جهاد اکبر است .

برادر شما غلامعباس ملک نیا

 

Views: 289