زندگی نامه

شهید فریدون زنگی فرزند ابوالفتح در تاریخ ۱۳۴۴/۵/۲۸ در شهرستان آبادان متولد و از همان آغاز کودکی و نوجوانی با مفهوم فقر و زحمت آشنا گردید .

او که بخاطر موقعیت خانوادگی اش فرزند بزرگ خانواده بود در کشاکش زندگی پخته شد و آنگاه که خانواده‌اش در اثر ناملایمات مجبور به ترک آبادان شده و به بندر گناوه آمدند تا روزگار سپری کنند در غیاب پدر که برای تامین معاش خانواده مجبور بود به سفرهای دریایی برود فریدون عهده‌دار خانه و در کنار مادر خود به امور زندگی می‌رسید .

او در تمام مدت حیات خود پدر و مادر را با احترام یاد می‌کرد و در حضورشان پیوسته ادب و احترام را به جا می‌آورد و در تمام زندگی پر مشقت خود طعم فقر و ظلم و دوران ستم شاهی را همراه خانواده‌اش تحمل و با رژیم شاه مبارزه بی‌ امان داشت.

همیشه سختیها را با آغوش باز و چهره‌ گشاده پذیرا بود و زیر بار مشکلات شانه خالی نمی‌کرد . با این وجود دوران تحصیلی ابتدایی و راهنمایی را گذارند و تا سال دوم اقتصاد در دبیرستان آیت ا… طالقانی مشغول تحصیل بود .

اما با ایمان و اعتقاد به راه خدا او برای دفاع از اسلام راه جبهه نبرد را برگزید و مردانه و دلاورانه در صحنه نبرد علیه کفر جهانی و (بعثیان) متجاوز حاضر شد که نمونه‌‌ای بود از دلاوری‌ها و نشانه‌ای از ایمان و پایان ناپذیری مردم این مرز و بوم.

فریدون در بسیج فعالیت چشمگیری داشت و بیشتر وقت خود را در بسیج می گذراند . بسیج دانشگاه او بود . شهید در دو مرحله به جبهه های علیه باطل رهسپار شد .

در مرحله دوم اعزام به جبهه های نور او همراهانی داشت که با او به شهادت رسیدند . شهیدان بهروز بهروزی ‌. اکبر دهدشتی . حیدر تباشیر . بهادر شهریاری . عبدالطیف حیدرزاده . ماندنی محمدی . ناصر داودی . عبدالرحیم احمدزاده. نصرت الله داودی و ….از جمله این شهیدان بودند.

او این بار موفق شد در عملیات فتح‌المبین شرکت کند و سهمی بزرگ در این پیروزی درخشان داشته باشد . و در نهایت در تاریخ ۱۳۶۱/۱/۲ در همان جبهه شوش به خیل شهیدان راه حق پیوست و در قلب و روح تمام مردم ایران جاودانه شد .

روحش شاد یادش گرامی باد.

بازدیدها: ۱۴