زندگی نامه شهید

شهید مجید خزائی در سال ۱۳۴۳ در شهرستان گناوه در محله امام‌زاده در یک خانواده دینی و مذهبی دیده به جهان گشود و زندگی آرام در عین حال پر تلاطم و خروش خود را آغاز کرد.

شهید از همان کودکی روحی لطیف و سرشار از محبت داشت و در برابر حرف حق همواره تسلیم بود

شهید در نوجوانی گرایش شدیدی به مذهب پیدا کرد مجید در کوچه در خیابان در مجالس همیشه خود را از همه کوچکتر می‌گرفت و گاهی خنده از رخسارش دور نمی‌شد .

مجید زمستان را به تحصیل می‌پرداخت و تابستان را برای مخارج کتاب و نوشت افزار و لباس خود به کارگری می‌پرداخت.

مجید ۱۴ ساله بود که وقایع انقلاب پیش آمد و فعالانه در تظاهرات و نشر اعلامیه و چسباندن عکس و کلیشه امام در کوچه‌ها شرکت میکرد .

تا بعد از پیروزی انقلاب بیشتر اوقات شبها در خانه جلسات بحث و قرآن داشت و در مدرسه جلسه‌های اسلامی را تشکیل می‌داد و در جلسه‌های اسلامی همیشه شرکت می‌کرد.از این مدت به بعد مجید دیگر کمتر به خانه می‌آمد به تشکیل کتابخانه در مدرسه می‌پرداخت روزها به مدرسه می‌رفت و شبها با برادران و دانش‌آموزان و معلمان مذهبی خود تشکیل جلسه می‌دادند.

بعد از این مدت مجید در خدمت بسیج درآمد و زیر نظر برادران بسیجی مشغول فعالیت شد و در مدرسه به یاد دادن اسلحه به دانش‌آموزان می‌پرداخت تا اینکه جنگ تحمیلی عراق علیه ایران شروع شد .

شهید مرتب می‌گفت : من باید به جبهه بروم تا اینکه با چند تن از برادرانش و پس از دوره‌هایی به جبهه اعزام و در جبهه اهواز به نبرد علیه کفر پرداخت و مدتی در جبهه‌های دب حردان ، طراح و سلیمانیه به نبر با کفار بعثی عراق پرداخت و پس از چند ماه نبرد و مبارزه به زادگاهش برگشت.شهید مشتاقانه و آگاهانه در پی شهادت می‌دوید . تا اینکه پس از نبرد های خستگی ناپذیر با بعثی های ملحد در مورخه ۱۳۶۰/۶/۳۰ به آرزوی دیرینه خود رسید و به معبودش پیوست .

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد

بازدیدها: ۲۰