وصیتنامه

بسم رب الشهداء و الصدیقین

الذین آمنوا و هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله باموالهم و انفسهم لهم اعظم درجه عند الله واولئک هم الفائزون آنانکه آیمان آوردند و هجرت کردند و در راه خدا با مالها و جانهای خود کوشیده اند مقام و پایه بلند تری نزد خداوند دارند و رستگارند . بنام خداوند کریم و رحمان بنام آنکه عیبها و گناهان را پوشاند و بدیهایم را از انظار دیگران مخفی نگه داشته و با یاد آنکه فرزندان اسلام برایش زخم گلوله های خصم را به جان خریدند و سینه ها شان را سپر کردَند ، رهسپار جبهه های حق علیه باطل شدند . سپاس خدایی که می بیند و دیده نمی شود آفریننده است ولی آفریده نشده است و فرزند نیاورده و زاده نشده و برایش مثل و مانندی نیست خدایی که حاضر است و غائب نیست و از هر کس نزدیکتر است حتی رگ گردن .

ای خداوند ، حقیر به عجز خود در شکر تو اعتراف می کنم . سپاس خدایی را که قلبها را دگرگون کرد و آحاد بشر را هدایت فرمود . پناه می برم به خداوند از شر هواهای نفسانی و خواسته های شیطان از شر دنیا و حرص از آن . بار خدایا بر محمد و آل درود فرست و ایمانم را به کاملترین ایمانها و باورم را به بالاترین درجه یقین برسان . نیتم را نیکوترین نیتها و کردار و رفتارم را به بهترین شکل آن قرار ده . با درود و سلام بر امت شهید پرور شهیدان خدا و با عرض سلام خدمت خانواده‌های محترم رزمندگان اسلام و با آرزوی موفقیت و پیروزی تمامی خدمتگزاران اسلام و طول عمر برای رهبر کبیر کبیر انقلاب .

اینجانب مجید شریعتی فرزند حورث آخرین سخنان وصیت نامه را روی کاغذ می آورم . ای بندگان خدا یاد و ذکر خدا را فراموش نکنید و تقوای الهی داشته باشید که این یکی از راههای دخول به بهشت و آرامش در این دنیاست . اگر چنین کنید در هر دو جهان وارسته اید زیرا که به هر حال به گفته قرآن : «کُلِ َنفسِ ذَائِقه اَلموتُ » هر کس طعم و مزه مرگ را خواهد چشید . پس چه بهتر که بطرف متقین و سالکین بار سفر را بسته و با بدن گلگون پروردگار جهان را ملاقات کنیم . اگر بنا بود کسی در دنیا زندگان جاویدی داشته باشد حضرت سلیمان را جاوید می گذاشت که از همه سزاوارتر بود .

آری برادران ، و خواهران عزیز ، وقتی اجل رسید حتی یک لحظه هم صبر نمی کند پس شما را چه شده است که چنین محکم به دنیا چسبیده اید که حتی هنگام انجام امور واجب چون نماز هنوز هم به کسب و کار خود سرگرم هستید و از تفریحتان دست بر نمی دارید . برادران متوجه باشید که هیچگاه امام تنها نماند و در همه حال او را دریافته و گوش به فرمان او (که مرد تاریخ و مظهر انسانیت است) باشید . مبادا مانند مردم کوفه امام را تنها بگذارید . سخنان او را از دل و جان گوش کنید که بی شک او حسین زمان است . اگر او را تنها بگذارید اسلام را تنها گذاشته اید پس با یاران مخلص امام همراه شوید و با کمال دقت با امام و یاران با وفایش پیش بروید .

مبادا جو سازی فراوان داخلی و خارجی در مورد یاران امام جایی پیدا کند و به اسلام و انقلاب لطمه بزند خدا را در نظر گرفته و همیشه برای او کار کنید زیرا ما وارث خون عزیزان هستیم که تمامی اموال عالم ارزش یک قطره از خون آنان را ندارد . چه جوانانی که در این راه جانفشانی نکرده و خون مطهرشان را نثار و احیای اسلام ننمودند … اگر ما راه آن عزیزان را ادامه ندهیم خشم و غضب خداوند را برای خود خریده ایم . شهادت چیزی نیست که هر کس از راه رسید از آن بهرمند شود شهادت فیضی است عظیم و فقط نصیب افرادی می شود که خدا آنها را دوست دارد پس شهادت بزرگترین افتخار است .

اللهم ارزقنا توفیق الشهاده فی سبیلک خداوندا رحمتی کن آن‌چنان که دوست می داری بمیرم و در لحظه مرگ قلبم لبریز از عشق تو باشد و کلیه بخل و زنجیرها را دور ریخته باشم که جز تو به هیچ کس امید ندارم . خداوندا عذرم را بپذیر و سوزش آتش را به پوستم حرام گردان و یاریم نما که در راه تو بمیرم . الهی العفو الهی العفو … در آستانه اولین لحظات زندگی راستینم سخنی با پدر و مادرم دارم . پدر عزیزم ـ سلام عرض می کنم اگر نتوانسته ام وظیفه ام را بخوبی انجام دهم معذرت می خواهم اما باید بدانی که بلاخره این راه را باید رفت و من با عشقی که به لقاء الله دارم این راه را می روم .   

مجید شریعتی

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Views: 185