شهید محمد جعفر سعیدی

نـام پـدر : علی

تاریخ تولد : ۱۳۳۴/۴/۳

تاریخ شهادت : ۱۳۶۵/۱۰/۴

محل تولد : دشتی

محل شهادت : جزیره سهیل – عملیات کربلای ۴

آرامگاه : گناوه

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

زندگی نامه شهید

شهید محمد جعفر سعیدی فرزند علی که در سال ۱۳۳۴ در روستای احشام قایدا از توابع شهرستان خورموج در خانواده ای مذهبی و متدین دیده به جهان گشود .

زندگیش بسان زندگی بزرگمردان اسلام ساده و خالی از تجملات و تشریفات بود او را بگونه ای پرورش دادند که همواره در مقابل مشکلات چون کوه استوار و پر صلابت باشد با تند بادهای زندگی دست و پنجه نرم کند و هیچگاه برای متاع دنیا ایمان خود را از کف ندهد .

در سن ۶ سالگی به دبستان وارد شد و با جدیت به تحصیل مشغول گردید که پس از اتمام دوره ابتدائی بر اثر فشار زندگی برای امرار معاش به کشور کویت سفر کرد و بعد از گذشت ۲ سال دوباره به وطن بازگشت و در سن ۱۸ سالگی به خدمت سربازی در کرمان اعزام شد .

بعد از پایان دوران سربازی در شرکت فرجام بوشهر مشغول به کار شد که هنوز چیزی از کار در این شرکت نگذشته بود که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید .
رشادتهای این انسان وارسته قبل از پیروزی انقلاب برای بر اندازی حکومت پهلوی جای خود را دارد . این مرد بزرگوار با عشق عجیبش به امام همراه با مسلمان غیور کشورمان در اعتراض به رژیم منحوس پهلوی جهت براندازی این خاندان و بر پایی حکومت به حق جمهوری اسلامی ، ایران به مبارزه بر خواست .

در پی فرمان رهبر کبیر انقلاب مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین با پیوستن به جمع نیروهای آموزش دیده همردیفان خود را ترغیب مینمود این انسان سخت کوش با وجود تمام این مشکلات توانست تحصیلات خود را تا پایان دوره متوسطه ادامه دهد و مدرک دیپلم را بگیرد .

اولین جلسه بسیج در مسجد ابوالفضل با حضور فرماندهی سپاه و شهید سعیدی و آموزگار شایسته شهید رسولی آغاز شد .
بعد از این جلسه شهید سعیدی با آغاز طرح لبیک یا امام به جمع آوری نیرو و سازماندهی و آموزشهای نظامی و عقیدتی به این نیروها پرداختند و با برگزاری مراسمات نماز جماعت ، دعاهای کمیل توسل ، زیارت پر فیض عاشورا در بین بسیجیان روحیه خدایی و علاقه توحیدی به آنها می بخشید.

ایشان با علاقه شدید خود به انقلاب و روحانیت به دعوت روحانیون شهر برای برگزاری نماز جماعت در مساجد میپرداخت تا با اینکار اشتیاق و علاقه مردم را به مسجد و انقلاب بیشتر کند و پیوند بین مردم و روحانیت را مستحکمتر گرداند .

این مرد خدایی کلاسهای آموزشی خود را با آیه ای از قرآن شروع و با ذکر صلوات خاتمه میداد . عشق و علاقه نیروهای تحت فرمان فرمانده شهید سعیدی چنان آنها را مجذوب و عاشق او کرده بود که درس و مدرسه و خانه و کاشانه خود را فراموش کرده بودند و شبانه روز در خدمت بسیج و انقلاب بودند .

با شروع جنگ تحمیلی با جمع آوری نیروهای مردمی در شهرستان و حتی روستاها و بر گزاری کلاسها آموزشی و سازماندهی این نیروها ، آنها را به جبهه های حق علیه باطل بدرقه میکرد .

شوق و اشتیاق و شایستگی این مبارز نستوده به انقلاب آنقدر زیاد بود که با در دست گرفتن فرماندهی بسیج در شهرستان فعالیت پایگاههای مقاومت را بیشتر کرد و توانست با روحیه خدایی خود مردم را عاشق انقلاب و اسلام کند تا جایی که پایگاههای مقاومت مملو از جمعیت بود .

در سال ۶۱ حکم فرماندهی سپاه بندر ریگ را به او واگذار کردند و ایشان به دعوت نیروهای بسیج و سازماندهی و آموزش نظامی و عقیدتی بسیجیان غیور این شهر پرداختند و با اجتماع شبانه روزی در مساجد بندر ریگ و روستاهای اطراف آن هدف انقلابی خود را پیگیری میکردند .

بعد از گذشت حدود ۲ سال به فرماندهی سپاه خارگ برگزیده شد ، با وجود اینکه جزیره خارگ خود در منطقه جنگی بود ولی این فرمانده مبارز توانست نیروهای تحت آموزش خود را در این جزیره به راحتی به جبهه های دیگر اعزام کند .

بعد از جزیره خارگ به فرماندهی سپاه شهرستان دشتی انتخاب شد ایشان با شناختی که از قبل با مردان این خطه دلیر پرور داشتند توانست آنان را مجذوب بسیج و انقلاب کند و به آموزش آنان بپردازد و آنان را بیش از پیش به جبهه های حق علیه باطل اعزام کند.

این فرمانده عزیز در حین انجام این مسئولیتها چندین بار به جبهه های غرب و جنوب اعزام شدند که یکبار در منطقه پاوه اتومبیل ایشان مورد حمله کردهای بعثی قرار گرفت و آتش گرفت .

این فرمانده بزرگ بعد از پایان مسئولیت در منطقه دشتی به شهرستان گناوه عزیمت کردند و به عنوان فرمانده سپاه گناوه به فعالیت پرداختند ایشان مثل گذشته اهداف انقلابی خود را در این شهرستان پی گیری کردند .

اخلاص و ایمان این پاسدار رشید به حدی بود که با دل کندن از خانه و کاشانه ، همسر و فرزندان خردسال خود به دنبال معشوق خود خدای یگانه ، اسلام و انقلاب اسلامی رفت و به فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت خمینی (ره) در سال ۶۵ در صف سپاهیان محمد (ص) به جبهه ها اعزام شدند .

تا اینکه در عملیات کربلا چهار همدوش بسیجیان خود به عنوان فرمانده گردان ابوالفضل عباس جانانه جنگید و شربت شیرین شهادت را نوشیدند .

این عاشق دلباخته بعد از گذشت ۱۰سال از زمان مفقودیت با رجعیت پیکر معطر و پاکش در تاریخ ۱۸ بهمن ۱۳۷۵ شهرمان را عطرآگین کرد و دوباره خاطرات جنگ را برای همرزمان خود و تمام ملت ایران تازه کرد و به تمام بسیجیان پیام داد که باید همیشه پیرو انقلاب و اسلام باشند و اگر لازم شد هم جان و هم تن خود را فدای اسلام و انقلاب و ولایت فقیه کنند .

یادش گرامی و روحش شاد باد .

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

خاطرات شهید

۱- خاطره‌ای از همرزم شهید غلامحسین تمیمی 

ایشان (شهید سعیدی) از بدو فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج با روحیه ای شاداب و سرشار از ایمان و عشق به امام (ره) شروع به سازماندهی و آموزش جوانان شهر کرد و او از اخلاق نیکو برخوردار بود .

جوانان مشتاقانه دسته ، دسته جذب او می شدند و شبانه روز سر از پا نمی شناختند و به فعالیت مشغول می‌شدند و با توجه به اخلاق حسنه او جوانان هم مثل پروانه که گرد شمع حلقه میزدند شبانه روز گرد او جمع بودند و حتی یک لحظه او را تنها نمی گذاشتند .

ارتباط مستقیم شهید سعیدی با روحانیون داشت و مرتباً روحانیون را برای برگزاری نماز جماعت در بین برادران بسیج در مساجد دعوت می کرد و همیشه سعی داشت که نماز جماعت خوانده شود خودش شخصاً به برادران بسیج آموزش نظامی میداد و در همه جا پا به پای بسیجیان همراه بود در آموزش تاکتیکهای نظامی مهارت خاصی داشت شخصی ورزیده و قدرتمند بود و از توان جسمی و قدرت مدیریتی خدادادی فوق العاده‌ای برخوردار بود .

یادم میآید زمانی که فرماندهی سپاه بندر ریگ را به عهده داشت من هم در خدمت ایشان بودم وقتی برای انجام کارها به شهر گناوه می آمدیم ایشان با توجه به اینکه متاهل بود و خانواده‌اش در گناوه ساکن بودند به منزل نمی رفت یک بار به ایشان عرض کردم که نمی خواهی به منزل سری بزنی فرمودند : که خیر ما برای انجام کار سپاه آمده‌ایم و کار که تمام شد باید به محل خدمت برگردیم با شوخی به من گفت : مگر دلت برای مادرت تنگ شده گفتم : نه منظورم این است که شما به بچه‌ها سری بزنی فرمود : برای سر زدن به بچه‌ها وقت هست حالا مسئله اصلی ما جنگ است .

 این چند کلمه قطره ای از دریا خاطراتی است که با شهید سعیدی از اول جنگ تا شهادتش نوشتم .

۲- اما خاطره ‌ای از جنگ و عملیات کربلای ۴ 

به هنگام ورود به پادگان الغدیر قبل از سازماندهی در چادر مستقر شدیم همه برادران پاسدار گناوه در آن چادر دور شهید سعیدی حلقه زده بودند و با شهید سعیدی شوخی می کردند که چهره ات نورانی شده است و تو شهید میشوی ایشان با آن کوچک نفسی و خلوصی که داشت میگفت کجا من لیاقت شهادت را دادم .

وقتی سازماندهی شدیم شهید سعیدی جانشین فرمانده گردان ابوالفضل شد و ما هم به عنوان مسئول تدارکات گردان فتح سازماندهی میکردند . روز اعزام به خط مقدم و آماده شدن برای عملیات فرارسیدن گردان ما به سوی مارد مقر خط دوم تیپ امیرالمومنین (ع) حرکت کردند در مقر مارد تجهیزات گرفتیم هم آماده شدند گردان ما شب بعد با کامیونها عازم آبادان شدند نیمه های شب به آبادان شدند نیمه های شب به آبادان رسیدیم و در مدرسه ای استقرار پیدا کردیم .

 نزدیک اذان صبح بود بعد از نماز صبح به علت اینکه خودرو سبک گردان را نیاورده بودیم از مقر گردان بیرون آمدم تا وسیله ای پیدا کنم و برای رزمندگان صبحانه تهیه کنم دیدم چند قدمی درب یک مدرسه تابلو گردان ابوالفضل زده شده است .

رفتیم داخل مدرسه نیروهای گردان ابوافضل در آنجا مستقر بودند سراغ برادر سعیدی را گرفتم رفتم پیش به ایشان بعد از احوال پرسی فرمود چه خبر شده این صبح زودی به سراغ ما آمدی ؟ عرض کردم :  گردان آورده‌ایم و در مدرسه روبروی گردان شما مستقر هستیم و با توجه به اینکه دیشب با کامیون به آبادان آمده بودیم ماشینهای سبک تا هنوز نرسیده است و نیاز به یک دستگاه ماشین داریم که برای نیروهای گردان صبحانه آماده کنیم .

سفره صبحانه آنها پهن بود و داشتند آماده می شدند که صبحانه بخوردند ، شهید سعیدی فرمود : بنشین صبحانه بخور تا ماشین را برایت آماده کنم هر چه اسرار کردم قبول نکرد چند لقمه ای صبحانه خوردم و رفتم به طرف شهید سعیدی گفتم : جعفر مرا شرمنده کردی فرمود خدمت برای رزمندگان افتخار و سعادت است آقای شهید سعیدی فرمود : میخواستم تا قبل از عملیات با شما صحبتی داشته باشم به ایشان گفتم بفرمایید فرمود : « من در این عملیات شرکت میکنم .

 

۳- خاطره ای از فرزند شهید «ابوالحسن سعیدی» 

عنوان خاطره : مجسمه شیطان

حدود چهار سالم بود که بیاد آوردم همراه پدرم و برادرم مهدی به جایگاه نماز جمعه آمدیم آن روز جمعیت تقریباً شلوغ بود و من بیاد دارم در حالی که وارد جایگاه نماز شدیم بلا فاصله چشمم به یک مجسمه ای در انتهای جایگاه افتاد .

من که آنوقت خیلی کوچک بودم و مسائل را درک نمی کردم یک مرتبه ترسیدم و دلهره عجیبی به من دست داد و با خودم گفتم حتماً این مجسمه بد هیکل و زشت همان صدام دشمن ماست چند دقیقه که گذشت دیدم یک قبضه     اسلحه در میان جمعیت دست به دست میشود تا رسید به پدرم و پدرم هم آن اسلحه را به فرد دیگری سپرد و آن فرد ناگهان اسلحه را بطرف آن مجسمه نشانه گرفت و بعد از چند لحظه ناگهان صدای مهیب و گوش خراشی بر خواست و پس از آن صدای الله اکبر جمعیت بلند شد و من همان طور که گفتم آن موقع خردسال بودم و تقریباً داشت باورم میشد که آن مجسمه دشمن ما بود و به وسیله اسلحه هدف گرفته شده و نابود کردید و من برای اولین بار با صدای  اسلحه آشنا شدم.

 واقعاً یاد آن روزها بخیر من هر چند آن موقع کوچک بودم ولی احساس میکردم که با رزمندگان زندگی میکرده‌ام و در میان آنها بودم چون علاقه ای که به آن دوران داشتم مثل فردی که با آنها زیسته بود و یاد سالهای دهه ی۶۰  بخیر که خیر و برکت داشت و جنگ برای ما یک فرصت طلایی بود و در آن زمان صداقت و صفا و خلوص را از همه بالاتر  ایشان یکپارچه موج میزد و از «من‌ها» خبری نبود هرچه بود «ما‌ها» در او که حضرت حق جل جلاله محو شده بودیم و خود را سر از پا نمی شناختیم یادش بخیر ، یادش بخیر و…

امروز جانشین بحق آن رهبر کبیر فرزانه و سفر کرده ، رهبر عزیزمان که خدا    حفظش کند و به ما توفیق اطاعت و پیروی از آن سید بزرگوار عطا نماید و انشاالله که بتوانم در مقام امتهای همچون سالهای دهه‌ی ۶۰ بار دیگر حماسه بیافرینیم . امیدوارم که خداوند تبارک و تعالی ما را یاری دهد .

در مکتب تربیتی اسلام شهیدان الگوی همیشه جاوید برای همه نسلها هستند و روش الگویی هم بهترین راههای تربیتی اسلام است . بنابراین بایستی با بزرگداشت یاد و خاطره ی آنها راهشان را ادامه دهیم و پیام شهیدان را به آحاد ملت به خصوص نسل جوان مشتاق رسانده و در جهت حفظ و عمل به وصیتهای آنها بکوشیم .

 

۴- خاطرات شهید از زبان همسر شهید 

۴-۱-  عنوان خاطره : بچه ها باید آمادگی پیدا کنند

حدود سال ۶۲ بود که شهید انتقال به جزیره خارگ کردند در آن موقع هادی که فرزند سوم ما بود یک ماهی داشت چند ماهی که گذشت که مزدوران بعثی به جزیره خارگ حمله کردند و چند موشک به طرف جزیره خارگ شلیک کردند که کارخانه برق و آب  تصفیه کن آن را هدف قرار دادند .

همه مردم به آن طرف که دشمن حمله کرده بود رفتند آن روز هوا خیلی گرم بود مردم جزیره خارگ حدود ۱۰روز نه آب و نه برق داشتند عده ای از مردم آمدن بندر گناوه و به شهرهای دیگر رفتند . من به سعیدی گفتم بیا ما را به گناوه ببر بچه‌ها خیلی رنج میبردند و او رو به من کرد و گفت بچه‌ها باید آمادگی پیدا کنند و نباید از جنگ فرارکرد .

 

۴-۲- عنوان خاطره : دیدار خانواده‌ها شاهد

وقتی که برای ماموریت به خورموج رفته بودیم ، محمد جعفر میخواست به دیدار خانواده‌های شاهد در عید فطر برود . بچه‌ها چون کوچک بودند ، دلشان میخواست همراه پدر بروند .

ولی محمد جعفر با خلوص نیت به من گفت من نمیتوانم بچه‌ها را با خودم به خانه شهدا ببرم من دلیل را از او جویا شدم ، محمد جعفر گفت : اگر من بچه‌ها را با خودم ببرم ، فرزندان شاهد امکان دارد از دیدن بچه‌ها در کنار من ناراحت شوند . زیرا برای آنها دیدن فرزند کنار پدر با وجود نداشتن پدر سخت بود . راستش این خاطره الان که خودش شهید شده و من بچه‌هایش را یتیم می‌بینم خیلی سخت است و در روحیه من تاثیر گذاشته است .

 

۴-۳- عنوان خاطره : مصاحبه با خانواده شهدا در برنامه روایت فتح با همسر شهید سعیدی

وقتی من داشتم برنامه روایت فتح را نگاه میکردم داشتند با خانواده های شاهد مصاحبه میکردند . محمد جعفر همیشه مرا مشهدی فاطمه صدا میزد با اینکه هنوز به مشهد نرفته بودم با لحن خاصی به من میگفت : مشهدی فاطمه یک روز هم می آیند و با تو مصاحبه میکنند من از این حرف او تعجب کردم و به او گفتم این چه حرفی است که میزنی ؟ گفت : بالاخره من هم شهید میشوم  .

بعد از این قضیه دو ماه بعد همسرم عازم به جبهه شد و در عملیات کربلای ۴ به درجه رفیع شهادت نائل گردید و بعد از ۱۱ سال مفقودالاثر پیکر این بزرگوار را به شهرستان آوردند و بعد از یک سال برنامه شاهد آمد و با من و بچه‌هایم مصاحبه کرد و بعد من منظور گفته آن شهید را فهمیدم .

 ۵- خاطرات شهید  از آشنایان شهید خانم مرادی:

۵-۱- عنوان خاطره : روایت فتح

در مکتب تربیتی اسلام شهیدان الگوهای  همیشه جاوید برای همه نسلها هستند و روش الگویی هم بهترین راههای تربیتی اسلام است . بنابراین بایستی با بزرگداشت یاد و خاطره ی آنها راهشان را ادامه دهیم و پیام شهیدان را به آحاد ملت به خصوص نسل جوان مشتاق رسانده و در جهت حفظ و عمل به وصیت های آنها بکوشیم .در اینجا خاطره ام را شروع میکنم :

در روز ۱۳۷۹/۰۶/۲۶ به خانه شهید عزیز محمد جعفر سعیدی رفتم و در کنار همسرش با هم گفتگو کردیم و بعد از گفتگوهای جزئی به اصل مطلب رفتیم و به همسر این شهید عزیز گفتم که خاطره ای را برایم تعریف کند و ایشان نیز چنین تعریف کردند .

اوایل سال ۱۳۶۵ بود که یک روز داشتیم فیلم روایت فتح را نگاه میکردیم خبر نگار داشت با یکی از همسران  شاهد مصاحبه میکرد سعیدی رو به من کرد و گفت مشهدی فاطمه خودت را آماده کن من متوجه نشدم که موضوع حرفش چیست گفتم برای چه گفت یک روز هست که خبر نگار می آید و با شما نیز مصاحبه خواهد کرد و طولی نکشید که در همان سال عازم جبهه شد و به گفته شهید عزیزم رسیدم و خبرنگار چند مدت بعد با من به مصاحبه پرداختند .

۵-۲- عنوان خاطره : معجزه 

سال ۱۳۶۲ بود که ما در آن موقع جزیره خارگ زندگی میکردیم سعیدی و چند نفر از پاسداران عازم جبهه پاوه شدند که یک روز آنها مورد هجوم حمله کردها در آمدند و تیر اندازی کردند و نصف ماشین از بین رفت و یک معجزه ای شده بود که سعیدی و همراهانش جان سالم به در برده بودند .

 

۶- خاطره ای از همرزم شهید آقای عباس خدابخش :

عنوان خاطره : گریه در فراق یار

دو روز قبل از عملیات کربلای ۴ بود و ما هنوز در محل تیپ واقع در منطقه مارد چند کیلومتری آبادان بودیم . تقریباً مشخص شده بود که چه نیروهایی برای عملیات انتخاب شده اند .

جنب و جوش عجیبی بین بچه‌ها بوجود آمده بود هر کس دنبال کارهای عقب افتاده خود بود که انجام بدهد تا آماده حرکت بسوی خط مقدم جهت عملیات بشود . یکی مشغول نماز و راز و نیاز با خدا بود یکی مشغول خداحافظی با بقیه بوده دیگری مشغول وصیت نامه ، خلاصه هر کس مشغول کاری بود .

من در این فکر بودم که کی وقت آن میرسد سوار بر کامیونها و کمپرسی‌ها بشویم و بسوی خط مقدم حرکت کنیم همینطور که قدم زنان جلو سنگر فرماندهی تیپ می گذشتیم چیزی نظرم را جلب کرد دیدم که برادر مختار غلامی (برادر دو شهید و فرزند جانباز) با شهید محمد جعفر سعیدی در حال گفتگو هستند بنده ناخدا گاه ایستادم و به حرفهای آنها گوش دادم برادر غلامی و به شهید سعیدی می گفت تو باید اینجا بمانی تیپ به تو احتیاج دارد  و من میروم آخه شهید سعیدی مسئول بسیج تیپ بود و احتمالاً فرمانده تیپ گفته بود که از دو نفر شما یکی میتوانید در این عملیات شرکت کنید ولی شهید سعیدی با حالت گریه و التماس به برادر غلامی میگفت من قبلاً با شهید داودی ، غلامی ،  محمدی و احمد زاده پیمان بسته بودیم که همدیگر را تنها نگذاریم ول آنها بی وفایی کردند و رفتند و الان موقعیت مناسبی !!!!!

 

۷- خاطره ای از دوست شهید آقای علی سلطان پناهی

عنوان خاطره : فرماندهی علی گونه

در شب عملیات کربلای ۴ دقایق اول عملیات بنده به همراه همرزمانم از جمله برادر عزیز و بزرگوارم شهید سعیدی بر قایق موتوری جهت انجام عملیات سوار شدیم که متاسفانه بدلیل تاخیر در شروع عملیات آب نهری که ما می‌بایست از آن عملیات را شروع کنیم پایین رفته و همچنین قایق موتوری نیز خراب شد .

در اثنا حرکت بسوی خروجی شهر قایق در گل نشست در همان حال و با وضعیت آب و هوای عملیات و تیر اندازی‌های پی در پی دشمن بعثی متوجه شدم که قبل از اینکه کسی از برادران بسیجی بتوانند فرصت ورود به آب و حرکت دادن قایق را پیدا کنند برادر بزرگوار شهید محمد جعفر سعیدی خود را به آب انداخته و با آب و هوای سرد با توجه به فرمانده بودن ایشان بدون هیچ تکبر و بزرگ منشی به درون آب رفته و قایق را حدود ۱۰ دقیقه با تمام فشار و سنگینی قایق و هوای سرد تا مدخل خروجی نهر هل میداد و تحمل سختی و سرمای آن شب را در راه معبود خود بجان می‌پذیرفت نشان از فرماندهی علی گونه و امام گونه وی بود که اکنون میبایست الگوی مدیریت اسلامی جامعه باشد.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

نامه های شهید

 

۱- نامه ای از شهید به خانواده اش 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

خدمت خانواده محترم سلام عرض میکنم 

سلامتی شما را از خداوند بزرگ خواستارم اگر جویای حالم باشید الحمدالله سلامتی بر قرار است و هیچ گونه نگرانی ندارم از اینکه فرصت نداشتم بیایم خداحافظی کنم پوزش میخواهم و ان شاء‌الله هر وقت فرصتی یافتم می آیم .

مواظب بچه ها باشید و به مدرسه ابوالحسن برو و از درس سوال کن و بگو تا درسش را خوب بخواند و نگران من نباشد . همه دوستان و همسایگان را از قول من سلام برسانید . بیشتر از این زحمت نمی دهم ان شاء الله در فرصتی دیگر نامه برایتان میفرستم . سلام عیسی ، ‌حیدر ، احسان ……. علی مرادی و خانواده‌هایشان را برسان . 

والسلام محمد جعفر سعیدی

۱۳۶۵/۰۹/۱۷

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

۲- نامه ای از شهید به خانواده اش 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

خدمت خانواده محترم سلام عرض می کنم

 سلامتی و تندرستی شما را از درگاه خداوند بزرگ خواهان و خواستارم امیدوارم که هیچ نگرانی نداشته باشید اگر جویای حالم باشید الحمدالله سلامتی برقرار است در ضمن نگران حال من نباشید مشغول خدمت هستم از بچه‌ها خوب مواظبت کنید ابوالحسن را وادار به درس خواندن کنید فرزندانم مهدی هادی احسان حسین را سلام برسانید حیدر با خانواده سلام برسانید رمضان با خانواده سلام برسانید مرادی با خانواده سلام برسانید عیسی با خانواده سلام برسانید هر کسی از حال ما پرسید سلام برسانید.

والسلام

تقدیمی از جبهه های جنوب

محمد جعفر سعیدی   ۱۳۶۵/۰۹/۲۵

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

۳- نامه ای از شهید به خانواده اش 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

خدمت خانواده محترم سلام عرض میکنم

سلامتی و تندرستی شما را از درگاه خداوند بزرگ خواهان و خواستارم امیدوارم که هیچ گونه نگرانی نداشته باشید اگر جویای حالم باشید الحمد الله سلامت هستم امیدوارم که با پیروزی رزمندگان اسلام بر کفار بعثی و کفر جهانی دیدارها میسر گردد و به فکر من نباشید .

 از بچه‌ها خوب نگهداری کنید فرزندانم ابوالحسن با مهدی با هادی با احسان با حسین سلام برسانید. . حیدر با خانواده سلام برسانید رمضان با خانواده سلام برسانید علی مرادی با خانواده سلام برسانید عیسی با خانواده با والدینش سلام برسانید.  نه نه کل زهرا سلام برسانید محمد تیموری با خانواده سلام برسانید غلامعلی با والده‌اش سلام برسانید بیشتر زحمت نمی‌دهم .

تقدیمی از جبهه های جنوب

محمد جعفر سعیدی  ۱۳۶۵/۰۹/۲۸

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

یادداشت های شهید

 

خداوندا

تو را شکر می گویم که دستم را گرفتی و از ظلمت بسوی نور هدایت کردی ،

 

خداوندا

مرا ببخش از گناهانی که در طول عمر کم براثر پیروی از هواهای نفسانیم انجام داده‌ام ، اگر چه میدانم بخشش و کرم تو بیش از گناهانم است.

 

خدایا 

در قرآن و روایات خوانده بودم که تو مشتری جان و خون کسانی هستی که از مال و فرزند و لذتهای  دنیوی می گذرند و بسوی تو می آیند و من امروز خود را در صف آنها قرار داده‌ام تا اگر قابل باشم خریدارم باشی .

 آمین یارب العالمین

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

وصیت نامه شهید

 

بسم الله الرحمن الرحیم

ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیا عند ربهم یرزقون

آنان که در راه خدا و بر علیه دشمنان خدا مبارزه میکنند و کشته میشوند مپندارید که مرده اند ، بلکه زنده اند و پیش خدا روزی می خورند .

( قرآن کریم )

سلام بر حسین (ع) ، پرچمدار نهضت عاشورا و سلام بر مهدی (عج) منجی عالم بشریت و سلام بر رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی و سلام بر شهدای گلگون کفن اسلام .

خداوندا ! تو را شکر می گویم که دستم را گرفتی و از ظلمت بسوی نور هدایت کردی ،

خداوندا! مرا ببخش از گناهانی که در طول عمر کم بر اثر پیروی از هواهای نفسانیم انجام داده‌ام ، اگر چه میدانم بخشش و کرم تو بیش از گناهانم است .

خدایا در قرآن و روایات خوانده بودم که تو مشتری جان و خون کسانی هستی که از مال و فرزند و لذتهای ، دنیوی میگذرند و بسوی تو می‌آیند و من امروز خود را در صف آنها قرار داده‌ام تا اگر قابل باشم خریدارم باشی .

 آمین یارب العالمین

برادران و خواهران و امت شهید پرور ایران امروز روز یاری اسلام است و روز لبیک گفتن به هل من ناصراً ینصرنی امام حسین (ع) است ، امیدوارم که این راهی که پیش گرفته اید به رهبری امام امت تا انقلاب حضرت مهدی (عج) ادامه دهید . انشاالله .

و اما سخنی هم با پدر و مادرم ، پدر و مادر عزیزم زحمات شما را تا قیامت فراموش نمیکنیم و از اینکه هنگام اعزام ، نتوانستیم بیایم با شما خداحافظی کنم از شما پوزش میخواهم و امیدوارم که مرا ببخشید و اگر خداوند شهادت را نصیبم کرد ناراحتی نکنید و خدا را شکر کنید که فرزندی را تقدیم اسلام کرده اید و اما همسر میدانم که با خبر شهادتم نگران و ناراحت می‌شوی ، اما بیاد بیاور روزهای که در مورد واقعه کربلا صحبت میکردیم و از اهلبیت امام حسین میگفتیم بخصوص از حضرت زینب (س) و از شما میخواهم صبور باشید و خدا ، را شکر بگوئید و اگر توانستی خودت از فرزندان نگهداری کن و آنها را خوب تربیت کن

و بگو تا راهم را ادامه دهند و از اسلام و ولایت فقیه پیروی نمایند و از برادرانم میخواهم که مرا ببخشند و از خدا برای طلب آمرزش کنند و هیچ ناراحت و تگران نباشید و خدا را شکر کنید و اگر برادرم نوشاد آمد ایران از او هم برایم طلب بخشش کنید .

از دوستان و آشنایان طلب بخشش دارم ، در ضمن ما در گلستان شهدا گناوه دفن کنید .  

والسلام

محمد جعفر سعیدی

مورخه : ۱۳۶۵/۰۹/۳۰

 _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

بازدیدها: ۶۰۵